Veterinerler İçin Ek Gelir Fikirleri

Veterinerler İçin Ek Gelir Fikirleri

Evcil hayvan beslemenin artış gösterdiği şu yıllarda veterinerlere de eskisinden daha fazla görev düşüyor. İmkânı olan veterinerler kendi veteriner kliniklerini açıyorlar. İmkânı olmayanlar ise ya kamu alanında mesleklerini icra ediyorlar ya da özel sektörde bir veteriner kliniğinde çalışıyorlar. Hangisi olursa olsun her meslekte olduğu gibi veterinerler için ek gelir fikirleri de her zaman mevcut. Özellikle aldığı ücretten memnun olmayanlar bu yazımıza göz atabilirler.

Veterinerler İçin Ek Gelir Fikirleri
Veterinerler İçin Ek Gelir Fikirleri

Veterinerler Nasıl Ek Gelir Sahibi Olabilirler?

  • Veterinerler hayvanların her türlü davranışlarından iyi anladıkları için onlarla iyi vakit geçirebilirler. Bu yüzden boş zamanlarda hayvan bakıcılığı yapmak bir ek gelir olarak düşünülebilir.
  • Günümüzde insanlar evcil hayvanlarını veterinerlere götürmeye üşeniyorlar. Evlerinde evcil hayvan besleyenler tespit edilerek düzenli olarak ziyaret edilip hayvanların aşıları yapılabilir.
  • Üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyanlara özel ders vererek ek gelir elde edilebilir.
  • Veterinerler evcil hayvanlar hakkında her türlü bilgiye sahip olduklarından dolayı bu bilgilerini düzenli olarak video şeklinde internet üzerinden paylaşarak hem ek gelir elde ederler hem de insanları bilgi sahibi yaparlar. Özellikle evcil hayvanlar konusunda işinin ehli olmayan insanların internet üzerinde pek çok yanlış bilgi içeren videosu bulunmakta.
  • Evde hayvan beslemekle ilgili olarak ders videoları çekip bunları Udemy gibi eğitim kanalları üzerinden yayınlayarak ek gelir elde etmek de mümkün.

Veterinerler Ek Fikirleriyle Ne Kadar Kazanırlar?

Veterinerlik mesleği çok önemli bir meslek olmasına karşın kazanılan para çok da fazla değil. Bu yüzden pek çok veteriner ek gelir arayışına giriyor. Bu yazıda bahsedilen fikirlerden bir tanesini uygulayarak aylık 1500 ile 2000 TL arasında para kazanmak mümkün olabilir. Ancak her ek gelirde olduğu gibi ne kadar az ya da fazla kazanılacağı kişinin gerçek işinden artan zaman ve bu zaman içinde ne kadar çalıştığı ile de alakalıdır.

Memurlar için ek gelir fikirleri konulu yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.