Video Editleyerek Para Kazanmak

Video Editleyerek Para Kazanmak

İnternet üzerinde video yayınlamak insanlar için son birkaç yılda önemli bir hale geldi. İster kişisel olarak ister bir kuruluş adına düzenli videolar çekmek insanlar tarafından bilinirliği daha da artırıyor. Ancak şu da var ki her video çeken video montaj ve kurgusunu yapmayı beceremiyor. İşte bu noktada video editleyerek para kazanmak önemli bir ayrıntı.

Video Editleyerek Para Kazanmak
Video Editleyerek Para Kazanmak

Video Editleyerek Nasıl Para Kazanılır?

Youtube üzerinde video çekip yayınlayan milyonlarca insan var. Bu bakımdan burası müşteri bulmak için en büyük kaynak. Biraz araştırma yaparak işini ciddi bir şekilde yapmaya çalışan ancak yeterli profesyonelliği yakalayamamış insanlarla iletişim kurabilir ve videolarını editleme konusunda yardımcı olabileceğinizi söyleyebilirsiniz. Bu işe başlarken elinizde kendi hazırladığınız bir iki videoyu da referans olarak gösterebilirsiniz. İnsanlar için iş yaptıkça bu işleri de portföyünüze ekleyebilir ve ileride alacağınız işler için referans olarak gösterebilirsiniz.

Video editlemek için orta seviyenin üzerinde bir bilgisayara ve Sony Vegas, Adobe Premiere ve Adobe After Effects gibi yazılımlara ve bu yazılımlar hakkında bilgiye ihtiyacınız var. Bu yazılımlara ne kadar hakim olursanız üzerinde çalıştığınız işin bitiş süresini de o kadar kısaltmış olursunuz. Eğer hiçbir bilginiz yoksa Youtube üzerinde bulunan bu yazılımlara ait eğitim videolarını izleyerek işe başlayabilirsiniz. Elbette bu alanda başarılı olmak için fazla çalışmak gerekiyor. Çünkü bu işi profesyonel anlamda yapan çok fazla kişi var.  

Video Editleyerek Ne Kadar Para Kazanılır?

Video editlemek sanıldığı kadar kolay değildir. Videonun uzunluğuna göre harcayacağınız zaman da artacak. Yaptığınız işin kalitesine göre fiyatlandırma yapmakta özgürsünüz. Video edit, kurgu ve montaj yaparak ayda 5.000 ile 10.000 TL arasında para kazananlar mevcut.

Sunum tasarımı yaparak ek gelir elde etme konulu yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.