Web Sayfası Editörlüğü Yaparak Para Kazanmak

Web Sayfası Editörlüğü Yaparak Para Kazanmak

Günümüzde yaygın bir hal alan web sayfaları gün içerisinde ilgilenilmesi gereken ve içerik girişi yapılması gereken çalışmalardır. Bu nedenle web sayfası editörlüğü gibi bir alana ihtiyaç duyulmaktadır. Web sitesi sahiplerinin iş yükünü hafifleten, aynı zamanda da yeni bir kazanç kapısı haline gelen web sayfası editörlüğü için makale yazarlığı yapmanız ve birazda site içerisine yazı ekleme gibi çalışmaları bilmeniz yeterli olacaktır.

Web Sayfası Editörlüğü Yaparak Para Kazanmak
Web Sayfası Editörlüğü Yaparak Para Kazanmak

Web Sitesi Editörlüğü Nasıl Yapılır?

  • Editörlük yapacağınız alanı belirlemeniz gerekir. Sağlık, moda, güzellik gibi alanlarda yazılar yazabileceğiniz gibi e-ticaret ve haber sitesi gibi farklı alanlar içinde editörlük hizmeti verebilirsiniz.
  • Editörlük yapmadan önce vereceğiniz hizmet için istediğiniz ücreti konuşmalı ve iş detayları hakkında bilgi sahibi olmalısınız.
  • Editörlük hizmeti verirken müşterinizin sizden isteklerine dikkat etmelisiniz. Günlük aksaklıklar yaşamamak adına müşterinize birkaç gün önceden haber vermeniz de gerekecektir.
  • Editörlük yaparak para kazanmak için editör ilanlarını inceleyebilirsiniz. Freelancer olarak hizmet verebileceğiniz sitelerde profil oluşturarak işleriniz hakkında bilgi verebilir ve müşteri edinebilirsiniz.
  • Webmaster forumlarında üyelikler oluşturarak burada bulunan ilanları inceleyebilir ve hizmetlerinizi anlatan ilanlar açabilirsiniz.

Web Sayfası Editörlüğü Ücretleri

Web sayfası editörlüğünde hazırlanan içerik için ayrı bu içeriğin web sayfasına eklenmesi için ayrı bir ücret talep edilmesi gerekmektedir. Eğer içerikleriniz kaliteli ise ve siteye içeriklerin girişi konusunda sorun yaşamıyorsanız aylık en az 750 en fazla ise 3000 TL gibi rakamlar kazanabilirsiniz. Editörlük ücretleri konusunda piyasa araştırması yapmanız da faydalı olacaktır. Web sayfası editörlüğü sıkı bir çalışma ve tutarlılık gerektiren bir iştir. Hizmet verdiğiniz kişiler için girdiğiniz içeriklerin kaliteli olmasının yanında bu işin aksatılmadan yapılması da çok önemlidir. Herhangi bir siteye hizmet vermeye başlamadan önce sitenin konusu hakkında ön araştırma yapmanız gerekmektedir.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.