Web Sitelerini Test Ederek Ek Gelir Elde Etmek

Web Sitelerini Test Ederek Ek Gelir Elde Etmek

İnternet üzerinde milyonlarca web sitesi var. Bu siteler arasında milyon dolarlar harcanarak yapılmış olanlar da bulunmakta. Ancak bu siteleri yaparken kullanıcıların karşılaşabilecekleri küçük sorunlar zaman zaman gözden kaçabilmekte. İşte site sahipleri bu küçük sorunların kullanıcılar bulunmadan önce tespit edilip ortadan kaldırılmasını istiyorlar. Bu noktada da işin içine web sitelerini test ederek ek gelir elde etmek giriyor. Elbette bu testi yapabilmek için kullanıcı seviyesinde bir bilgisayar bilgisine sahip olmak gerekmekte.

Web Sitelerini Test Ederek Ek Gelir Elde Etmek
Web Sitelerini Test Ederek Ek Gelir Elde Etmek

Web Sitelerini Test Ederek Nasıl Ek Gelir Elde Edilebilir?

Bu işlemi yaparken kendi başınıza hareket etmek biraz zor. Bu bakımdan size kontrol edilecek site isimlerini sağlayacak olan çeşitli aracı sitelere üye olmak gerekiyor. Bu siteler arasında Validately, Testingtime, Userzoom, Trymyui ve Userfeel en çok rağbet görenlerden. Bu sitelere üye olarak size gönderilen web sayfalarını sizden istenildiği şekilde kontrol edebilirsiniz. Örnek olarak sitenin üyelik kısmının düzgün şekilde çalışıp çalışmadığını, sitenin yavaşlığı olup olmadığını ya da site bulunan linkler arasında kırık linkler olup olmadığını kontrol etmeniz istenebilir. Her bir kontrol aşaması ortalama 20 dakika sürmekte ve bu 20 dakika sonrasında yine ortalama olarak 15 ile 20 dolar arasında bir para kazabilirsiniz.

Türkiye’den kullanıcılar için işin en zor kısmı ödeme alma kısmı. Çünkü u gibi şirket ödemeleri Paypal üzerinden yapmaktalar. Bilindiği gibi ülkemizde Paypal yasaklanmış durumda olduğu için ya Paypal’da ödeme almak için yabancı bir banka hesabınız ya da şirkete ulaşıp başka bir ödeme yöntemi kullanıp kullanamayacaklarını sorabilirsiniz.

Web Sitelerini Test Ederek Ne Kadar Gelir Elde Edilebilir?

Siteden siteye farklılık gösterse de bir web sitesinin kontrolü genellikle 15 ile 20 dolar arasında yapılmakta. Birden fazla siteye üye olarak kontrol edeceğiniz sitelerin daha fazla ve dolayısıyla kazancınızın da daha fazla olmasını sağlayabilirsiniz.

Kripto para ile ek gelir elde etmek konulu yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.