Yabancı Dil Öğrencileri İçin Ek Gelir Fikirleri

Yabancı Dil Öğrencileri İçin Ek Gelir Fikirleri

Yabancı dil öğrencileri, diğer üniversite öğrencilerinden biraz ayrıcalıklılar. Bunun sebebi ise yabancı dilin günümüzde gerekli olması ancak herkeste olmaması. Bu yüzden yabancı dil öğrencileri için ek gelir fikirleri de çok çeşitli. Üniversite öğrencileri bu sayede bir taraftan yabancı dil öğrenirken diğer taraftan da henüz iş hayatına atılmamış olmalarına rağbet para kazanmaya başlayabilirler.

Yabancı Dil Öğrencileri İçin Ek Gelir Fikirleri
Yabancı Dil Öğrencileri İçin Ek Gelir Fikirleri

Yabancı Dil Öğrencileri Nasıl Ek Gelir Elde Ederler?

  • En kolay yoldan ek gelir elde etmek tercüme yapmaktan geçmekte. Günümüzde pek çok yayın evi kitapların yabancı dilden dilimize çevrilmesi konusunda sıkıntı yaşamakta ve bunu yapacak kişiler aramaktalar. Bu yayınevleri ile iletişime geçerek ek gelir kazanmaya başlayabilirsiniz.
  • Basılı materyallerin tercümesini yapmanın dışında bir de yabancıların tercümanlığını yapmak söz konusu. Bu alanda iş bulabilmek biraz zor ancak kendinize güveniyorsanız internet üzerinden verilen ilanlara göz atabilirsiniz.
  • Bir diğer ek gelir fikri ise yabancı Youtuberların rehberliğini yapmak. Bu ek iş fikri henüz oldukça yeni. Youtube üzerinden ülkemize gelme planları yapan yabancı Youtuberlar ile iletişime geçerek onlara ülkemizde rehberlik edebilirsiniz.
  • Lise öğrencilerine yabancı dil sınavları için özel ders vermek de yabancı dil öğrencileri için ek gelir fikirleri arasında yer almakta. Bununla birlikte pek çok aile çocuklarının yabancı dil konusunda bilgi sahibi olmaları için de özel ders aldırmaktalar.

Yabancı Dil Öğrencileri Ek Gelir Fikirleri İle Ne Kadar Para Kazanırlar?

Özel ders verenler ders başına 100 TL gibi bir ücret alabilirler. Bu ücret piyasanın altında olsa da kendinizin de halen öğrenci olduğunuzu unutmamak gerekiyor. Kitap çevirisi ise çevirdiğiniz sayfa başına ücretlendirilmekte. Sayfa başına ortalama 10 TL gibi bir ücret şu anda standartlaşmış durumda. Yabancı Youtuberlara vereceğiniz rehberlik hizmeti karşılıklı olarak anlaşacağınız bir ücretle yapılmakta. Bazı Youtuberlar gezdikleri ülkelerin videolarındaki konuşmaları da o ülkenin diline çevrilmesini talep edebilirler. Bunu da siz yaparsanız alacağınız ücreti arttırabilirsiniz.

Diğer üniversite öğrencileri için hazırladığımız ek gelir konulu yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.