Yaprak Dolma Satarak Para Kazanmak

Yaprak Dolma Satarak Para Kazanmak

Toplum olarak sevdiğimiz lezzetlerden biri olan yaprak sarmaları her ne kadar market raflarında satılıyor olsa da evde yapılmış sarmalar kadar lezzetli olmuyor. Yaprak dolma satarak para kazanmak fikri de elinin lezzetine güvenenler için kazançlı bir iş olduğu gibi kolaylıkla müşteri bulabileceğiniz bir sektör olarak büyümeye devam ediyor.

Yaprak Dolma Satarak Para Kazanmak
Yaprak Dolma Satarak Para Kazanmak

Yaprak Dolma Satarak Nasıl Para Kazanılır?

  • Yaprak sarması yaparak para kazanmak için öncelikle ihtiyacınız olan malzemeleri almanız ve işe koyulmanız gerekir. Kullanacağınız asma yapraklarının taze olması, pirincinizin ve baharatlarınızın güzel olması daha lezzetli bir sarma ortaya çıkarmanızı sağlayacaktır.
  • Yaprak satışı yapabilmek için firmalarla anlaşabileceğiniz gibi bireysel olarak da sipariş alabilirsiniz. Firmalarla çalışmanız halinde günlük yüksek miktarlarda yaprak dolma hazırlamanız gerekebilir.
  • Yaprak sarması yaparken ince yapmak veya kalın yapmak, salçalı yapmak veya zeytinyağlı yağmak gibi çeşitli türlerde pişirebilirsiniz. Bu detayları müşterilerinizle görüşmeniz gerekir.
  • Yaprak sarmalarını paketlemek ve temiz bir şekilde sunabilmek müşterileriniz için oldukça önemlidir.

Yaprak Dolma Satacak Yerler

Evlere sarma işi veren firmalar internet üzerinde ilan açarak yeni çalışanlar aramaktadır. Sizde bu ilanlara başvurabilirsiniz. Ayrıca ev yemekleri satışı yapan sitelerde profil oluşturabilirsiniz. Pastane, restoran gibi yerlere yaprak sarması ve dolma gibi yemekler yaptığınıza dair bilgi verebilir ve yaptıklarınızdan götürerek buralarda tattırabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden profilinizde yaprak dolma işi yaptığınıza dair bilgi verebilirsiniz.

Müşteri kitlenizi genişletmek açısından vereceğiniz ekstra hizmetlerin de getirisi büyük olacaktır. Örneğin evde hazırladığınız dolmaları kendinize ya da bulacağınız bir kişi ile göndermek işinizi ne kadar önemsediğinizin de bir göstergesi olacaktır. Pek çok ev hanımı misafirlerine hazır alınmış gıdaları sunmak yerine ev yapımı gıdaları ikram etmeyi tercih eder. Ulaşım hizmetini de kendiniz karşıladığınız taktirde müşterinizin yaprak dolmalarını daha taze bir biçimde tüketmelerini de sağlayabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.