YouTube’dan Para Kazanmak

Merak uyandıran, eğlenceli ya da eğitici videolar çekerek internet üzerinden para kazanmak kulağa hoş geliyor, değil mi? Kendinize ait bir YouTube kanalı oluşturun, videolar yükleyin ve bu videolardan para kazanmaya başlayın. Evet, yanlış duymadınız YouTube’dan para kazanmak işte bu kadar basit. Gelin şimdi bu konuyu biraz inceleyelim.

YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Buradaki en önemli nokta, izleyiciyi cezbetmektir. Eğer kendinizde bu özellikleri görüyorsanız ve kamera önünde stres yapmadan rahat davranabiliyorsanız, YouTube ile para kazanmak güzel bir seçim olacaktır.

Videolar Üretin

Kanal açma konusu zaten oldukça kolaydır. Önemli olan şey ne kadar izleyici toplayabildiğinizdir. Maalesef herkes bunu yapacak kadar donanıma sahip olmuyor. Öncelikle izleyicileri size çekecek olan projelerinizi kafanızda oluşturmaya çalışmalısınız. Hangi konuda video çekmelisiniz? Seçtiğiniz konu, sürekliliği olan ve hakkında bolca video çekmenize olanak tanıyan bir konu mu? Videonuzu ilgi çekici hale getirmek için neler yapabilirsiniz? Bu sorulara cevap bulmalısınız. Daha sonra denemek için kanalınıza birkaç video yükleyerek, tepkileri görmeye çalışmalı ve istatistikleri analiz etmelisiniz. Eğer ki sonuçlar beklentinizi karşılıyorsa, hiç durmayın. En iyi olduğunuz konuda işinize devam edin.

Sabırlı Olun

Elinizdeki sonuç beklentinizi karşılamadıysa, yeterince sempatik ya da ilgi çekici olamamış ya da insanların ilgilenmediği bir konuda video çekmiş olabilirsiniz. Nerede hata yaptığınızı bulmak size kalmış – bu noktada arkadaşlarınızla kafa kafaya verip, neleri düzeltmeniz gerektiği konusuna kafa yorabilirsiniz.

Her şey yolunda giderse, Adsense başvurusu yapıp son vuruşu yapabileceksiniz. Kanalınız popüler olduğunda abone sayınızda çok daha hızlı bir artış göreceksiniz ve doğru orantılı bir şekilde kazançlarınız da yükselecektir.

Özenli Olun

Özenli davranmanız gereken konular var; videolarınız özgün, cazip, eğitici ve telif haklarına/topluma saygılı olmalı ki, abone sayınız ve izlenme sayınız artsın.

Özgün Olun

Aynı tarz videolar çeken birbirinin kopyası kanalları taklit etmek yerine özgün fikirler bulmaya çalışın. İnternette beğenilen ve çok abonesi olan İngilizce kanalları incelemek de size çok şey katacak, fikir bulma konusunda yardım edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.