Blog Yazarlığı ile Para Kazanmak

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere blog yazarlığı yaparak para kazanmayı anlatacağım. Konusu hakkında bilgimizin bulunduğu alanlarda, dallarda yazılar yazarak güzel bir gelir elde etmemiz mümkündür.

Bu şekilde para kazanmak için iki farklı yol bulunmaktadır.

Birinci yol olarak kendi blog sitemizi açmamız gerekiyor. Bu şekilde site açmamıza olanak sağlayan pek çok farklı şirket ve alternatifli site vardır. Aralarında en çok bilinenleri Blogger ve WordPress sistemleridir.

İkinci yol olarak büyük ve ziyaretçisi yüksek blog sitelerinde makale yazarlığı yapmaktır. Kaleminize güveniyorsanız bu şekilde editör talep eden sitelerle iletişime geçebilirsiniz. Her iki yol ile de ilk aşamada çok yüksek paralar kazanılmasa bile azim ve kararlılıkla bir süre sonra güzel paralar kazanılması mümkündür.

Blog yazarak para kazanmak

 

Peki bizim önerimiz ne yönde diye soracak olursanız. Kesinlikle ve kesinlikle kendi internet sitenizi açıp bu şekilde para kazanmanızı önermekteyiz. Bir blog sitesinin aylık ziyaretçi sayısı ve blog konunuza göre değişiklik göstermektedir.

Ancak günde 500-1.000 kişinin ziyaret ettiği blog sitesinden ayda yaklaşık 500-700 TL arası gelir elde ediliyor iken günde ortalama 1.500-2.000 kişinin ziyaret ettiği site ayda 1.600-1.900 TL arasında gelir elde edilmektedir

Finans ile alakalı bir blog sitesinin çok yüksek gelirler kazanmasına rağmen rekabetin düşük olduğu bir alandaki blogunuz maalesef ki çok fazla para kazandırmayacaktır.

Ortalama bir blogun yıllık maliyeti 150 TL civarında, yani ayda 12,50 TL’ye denk geliyor. Zamanla ziyaretçi artacağı için maaliyet de yükselecektir ancak bu miktar sizi korkutmamalı. Çünkü çoğu hosting firması bu hizmeti belirli bir fiyata sınırsız olarak da sunmaktadır. Zaten maliyetin artması, reklam gelirinin artmasına denk geliyor.

Eğer iyi derecede bir ingilizceniz var ise;

Türkçe bir blogdan yaklaşık 4-5 katı daha fazla ücretler kazanabilmeniz mümkündür. Reklam teklifleri Amerika’dan olacağı için oradaki fiyat ve kur üzerinden teklifler yapılacak ve bu şekilde sizin reklam gelirleriniz de artacaktır. İngilizcem yok, para kazanamayacak mıyım diye endişeye kapılmanıza mahal yok. Türkçe sitelerden de yeteri kadar para kazanılabilmektedir tabii ki. Birden fazla blog açıp, farklı konulara yöneldiğinizde de geliriniz artmaktadır. Siteye yeterli ziyaretçi geldiğinde farklı reklam sitelerine kayıt olmanız mümkündür. Bunların en bilineni ve en çok kazandıranı şüphesiz Google Adsense‘dir. Google Adsense ile ilgili bilgileri daha sonraki yazılarımda değineceğim. Şimdilik hoşça kalın 🙂

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.