Evde Sabun Paketleme İşi Nasıl Yapılır? 2024 Detaylı Rehber!

Ek gelir arayan kişiler tarafından çok araştırılan konuların başında evde sabun paketleme işi gelmektedir. Sabun paketlemek zor bir iş değildir. Basit bir iş olmasına rağmen ciddi gelir elde etmeniz mümkündür.

Sabun üreten firmalar farklı paketleme yöntemleri ile müşteri çekmek isterler. Otomatik paketleme sistemleri bunu yapamaz. Yaptırmak içinde ciddi maliyetlere katlanmak gerekmektedir.

Evde Sabun Paketleme İşi Gerçek Mi? Detaylar…

Evde Sabun Paketleme İşi
Evde Sabun Paketleme İşi

Firmalar hem maliyetlerin düşük olması hem de el işçiliği istedikleri için evde sabun paketleme işi vermektedir. Hem firmada işçi maliyetlerinden kurtulmak hem de özel bir işçilik isteyen firmalar bu yolu tercih ederler.

Bu yöntem ile paketleme yaptıran yüzlerce firma bulunmaktadır. Hemen hemen tüm şehirlerde basit el işçiliğine dayalı sabun paketleme işi veren firma bulmanız mümkündür. Yaptığımız pazar araştırmalarında şu illerde çok fazla Evde Sabun Paketleme İşi için eleman ihtiyacı bulunduğunu gözlemledik:

  • İstanbul Evde Sabun Paketleme
  • Ankara Evde Sabun Paketleme
  • İzmir Evde Sabun Paketleme
  • Kocaeli Evde Sabun Paketleme
  • Trabzon Evde Sabun Paketleme İşi
  • Aydın Evde Sabun Paketleme
  • İzmir Evde Sabun Paketleme
  • Kırıkkale Evde Sabun Paketleme
  • Diyarbakır Evde Sabun Paketleme

Tabi bu büyük yerleşim yerleri dışında diğer bölgelerimiz de işveren birçok firma bulunmaktadır. Kendi yaşadığınız yerde evde sabun paketleme işi veren firmalar bulamasanız bile başka şehirlerden iş almanız mümkündür.

Yazımızın ilerleyen noktalarından anlatacağımız gibi firmalar ürünleri kendi elemanları araçlığı ile göndermekte ya da kargo yolunu seçmektedir.

Eğer istediğiniz gibi bir firma bulamazsanız kargo yoluyla çalışma yöntemini seçebilirsiniz. Firmalar tüm kargo ücretlerini ödemektedir. Bu nedenle size ekstra bir maliyet çıkması söz konusu değildir.

Öneri içerik: Trabzon Evde Paketleme İşi

Evde Sabun Paketleme İşi Kimler İçin Uygundur?

Ek gelir arayan herkes bu işi kolaylıkla yapabilir. Geçtiğimiz senelerde bu işi sadece ev hanımlar yapmakta idi. Günlük ev işlerinden vakti kalan ev hanımlar evde sabun paketleme işi yaparak gelir elde ediyorlardı.

Aslına bakılırsa yeni bir iş olduğunu söylemek doğru olmaz. Fakat son yıllardan artan enerji ve işçi maliyetleri nedeniyle işveren firmalardan çok büyük artış oldu. Buda firmaların eleman bulmak için ödedikleri rakamları arttırdı. Evde sabun paketleme işi yorumlarından da bunu anlayabiliyoruz.

2024 evde sabun paketleyerek para kazanmak isteyenlerin içinde farklı grupta birçok insanı görmek mümkündür. Artık ev hanımlarının yanında ek gelir arayan öğrenciler, Engelliler, Yaşı nedeniyle başka bir yerde çalışma imkânı olmayan emekliler ve çalışmasına rağmen daha fazla paraya ihtiyaç duyan kesimde bu işi yapmaktadır.

Evde sabun paketleme işi içinde özel bir yeteneğinizin bulunmasına gerek yoktur. Firmalar sizden diploma ya da sertifika istemez. Okuma yazma bilmeyenler ya da üniversite mezunları bu işi kolaylıkla yapabilirler.

Bu iş için eleman açığı o kadar fazladır ki artık İŞKUR web sitesinde bile evde sabun paketleme işi veren firmaların iş ilanlarına rastlamak mümkündür. Sizde ek gelir kazanmak istiyorsanız bu ilanlara göz atabilir hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.

Evde Sabun Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Bu konuyu size aşama aşama anlatmak istiyoruz. İş hakkında yazımızdan zaten tüm bilgileri öğreneceksiniz.

Sonrasında başvuru aşaması, ürün paketleme aşaması, İş teslim aşaması ve ödeme alma aşamasını anlatacağız. Hadi başlayalım.

Evde Sabun Paketleme İşi Nasıl Bulunur?

Evde Sabun Paketleyerek Para Kazanma
Evde Sabun Paketleyerek Para Kazanma

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi birçok firma eleman aramaktır. İnternet üzerinden Evde sabun paketleme işi veren firmaların telefon numaralarına ulaşabilir kendileriyle iletişim kurabilirsiniz.

Bunun dışında İŞKUR web sitesi üzerinden firmalara başvuru yapmakta iyi bir seçenektir. Onlarca iş ilanı sürekli olarak İŞKUR sitesinde yer almaktadır.

Web sitesi üzerinden ş arama bölümüne giderek kendi yaşadığınız ili seçmeniz ve bana uygun iş ilanları sekmesini kontrol etmeniz gerekiyor.

Bu yöntemleri kullanarak kısa zamanda istediğiniz evde sabun paketleme işini alabilirsiniz. İşe başladıktan sonra ikinci aşamaya gelecektir. Ürün Paketleme aşaması..

Evde Sabun Paketleme İşi İlanları: Ürün Paketleme Nasıl Yapılıyor?

Firmalar sizden basit paketleme adımları talep etmektedir. Örneğin el yapımı kokulu sabunların üzerine kurdele ile fiyonk atmak bunlardan bir tanesidir.

Size günlük 300 adet kokulu sabun verilir bunlara kurdele ile dekoratif bir görünüm vermeniz istenir. Sonrasında her sabun için özel olarak gönderilen kutulara tek tek paketleri yerleştirirsiniz.

Bazı firmalar bu tarz paketlemelerin yanında size özel isim etiketleri de verirler. Genelde özel üretim sabunlar hediye ürün olarak ta satılmaktadır.

Eğer bu tarz bir paketleme ihtiyacı varsa gelen talep isme özel paketleme olmaktadır. Tabi bu iş ekstra bir zaman kaybı olacağı için alacağınız ücret normal sabun paketlemeye göre çok daha yüksek olmaktadır.

Evde sabun paketleme işi görüldüğü üzere çok basittir. Fakat getirisi gerçekten yüksek olmaktadır. Çünkü eleman bulamayan firmalar güzel ücretler ödeyerek kendileri ile çalışacak düzenli elemanlar bulmak isterler.

Şu an için basit bir sabun paketleme işi için ürün başına 0,75 TL ücret ödenmektedir. Ortalama hızda sabun paketlemesi yapan bir kişi günde çok rahat 400 adet sabun paketlemesi yapabilir.

Basitçe bir hesap yaparsak 400 x 0,75 x 30 x 0,80 = 7.200 TL kazanmak çok kolaydır. Burada çarpan olarak kullanılan 0,80 vergi kesintisini hesaplamak için kullanılmaktadır.

Siz gelirinizden ötürü bir vergi ödemesiniz. Çalıştığınız firmalar ödeyecekleri ücreti vergilendirmek zorundadır. Bu nedenle % 20 gelir vergisini sizin adınıza devlete peşinen öderler.

Evde sabun paketleme işi yapmak için bir firma olmanıza ya da vergi levhanızın olmasına gerek yoktur. İlk partiyi firmaya teslim ettikten sonra anlaşmanız göre firma sizden paketlenen ürünleri alacak ve yeni ürünleri size teslim edecektir. İkinci aşamayı da anlattıktan sonra sıra 3. Aşamamız olan teslim aşamasına geldi.

Evde Sabun Paketleme İşi Teslim Aşaması Nasıl İlerler?

Evde Sabun Paketleme Yapmak
Evde Sabun Paketleme Yapmak

Evde sabun paketleme işi yapmak için kargo yöntemini tercih edebileceğiniz belirtmiştik, Firmalar size ürünler ile birlikte ihtiyaç duyacağınız tüm ek malzemeleri getirir Bunlar sabun paketlemesi için kullanacağınız kurdele, bant, kutu vb. şeylerdir.

Eğer firmaya yakınsanız bu ürünleri teslim almak ve paketleme yaptıktan sonra iade etmek için firmanın getirme seçeneğini kullanabilirsiniz.

Firmalar tarafından görevlendirilen kişiler belirli periyotlardan sizden ürünleri teslim alıp yerine yeni malzemeleri bırakırlar. Aslına bakılırsa kargo yoluyla çalışma sisteminde de aynı şeyler geçerlidir.

Bu kez ürünleri firma değil kurye getirir. Ürünlerin paketlemesi bittikten sonra ise yine kargo firması sizden ürünleri alır yenilerini bırakır. Bu teslimat yöntemleri ile evinizden basitçe sabun paketleme yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.

3. Aşama hakkında detaylı bilgi verdikten sonra sıra geldi son aşamaya ödeme alma aşaması…

İlginizi çekebilir: Evde Çorap Paketle Para Kazan

Evde Sabun Paketleme İşi Ödeme Alma Kısmı Nasıl İlerler?

Sabun paketleme işi veren firmalar genelde aylık olarak ödeme yaparlar. Yukarıda bahsettiğimiz şekilde ne kadar ödeme alacağınızı kolayca hesaplayabilirsiniz. Tabi ödeme periyotları standart değildir.

Kimi firmalar günlük ve haftalık olarak da ödeme yapmak isteyebilirler. Siz evde sabun paketleme işi yaparken kendiniz için en uygun ödeme yöntemini belirtebilir ve bu şekilde ödemenizi alabilirsiniz.

Firmalardan ödeme almak için sizden bir banka hesap bilgisi istenir. Eğer bir banka hesabınız yoksa açmanız gerekmektedir. Kimi firmalar elden de ödeme yapmaktadır. Burada terci size kalmıştır. Hangisi sizin için uygunsa o yöntemi tercih edebilirsiniz.

Evde sabun paketleme işi hakkında para kazanma yöntemlerini detaylı olarak anlattığımız yazımızın sonuna geldik. Sizler için faydalı bir yazı olduğunu umuyoruz. Ek gelir kazanmak istiyorsanız hemen anlattığımız detaylara dikkat ederek harekete geçebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.