Yastık Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Yastık yaparak ek gelir elde etmek günümün en kolay ek gelir fikirlerinden bir tanesi. Yastıklar her an herkesin ihtiyaç duyabileceği ürünler arasında geliyor. Yastık denildiğinde sadece yatarken kullanılan yastıklar akla gelmesin. Çok farklı yerlerde çok çeşitli şekillerde kullanılan yastıklar bulunmakta. Yastık yapabilmek için biraz dikişten anlamak gerekiyor.

Yastık Yaparak Nasıl Ek Gelir Elde Edilir?

Günümüzde en fazla yastık genellikle uçak ve otobüs firmaları tarafından kullanılıyor. Burada yolculara verilen yastıklar tek kullanımlık olduğu için sürekli bir alım yapılmakta. Elbette ilk etapta bu şirketlere yastık satmak zor olacak. Bu sebepten dolayı en bilinen yastık olan evlerde uyku için kullanılan yastıklar yapılabilir. Nispeten daha pahalı fiyatlara satılan ve kuş tüyü yastık olarak bilinen yastıklar çok daha fazla rağbet görmekte. Yastığın içinde kullanılan tüy ve elyaf ile birlikte yastık kılıfıyla dikiş konusunda bilgi sahibi olmadan da yastık yapabilmek mümkün. Bu malzemeleri alarak siz de kendi evinizde kuş tüyü yastık yapabilirsiniz.

Ev hanımlar yastıkları genellikle mevsim değişimlerinde satın almayı tercih ederler. Dolayısıyla bu dönemler yastıkların en çok satıldığı dönemlerdir. Sosyal medyanın gücünü kullanarak internet üzerinden yastık satışı yapılabilir. Bununla birlikte daha çok ilgi çekmek için yastıkların üzerine popüler motifler ve ünlülerin resimleri baskı yoluyla basılabilir.

Yine evlerde kullanılan kırlentler de bir çeşit yastıktır. Ancak bu yastıkları diğer yastıklardan ayıran en önemli özellikle üzerlerindeki işleme, nakış ve resimlerdir. Bu bakımdan da daha çok emek gerektirir. Ancak daha fazla paraya satılır.

Yastık Yaparak Ne Kadar Ek Gelir Elde Edilir?

Yapılan yastığın türüne ve yapılan satışa göre gelir çok daha fazla olabilir. Kuş tüyü yastıklar adet başına 50 ila 100 TL arasında satılmakta. Buna karşın kırlentler tek bir yastık yerine 4 ve 5’li takım halinde satılır. Bu bakımdan fiyatı daha yüksek olacaktır.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.