Evde Nikah Şekeri Paketleme 2024: Kazanç Yöntemleri!

Evde nikah şekeri paketleme işi son yılların gözde ve popüler işlerinde biri haline geldi. Bu işin bu kadar sevilmesinin ve popüler olmasının en büyük sebebi basit ve yüksek gelirli bir iş olmasıdır.

Bahsettiğimiz yüksek gelir herkes için çok fazla olmasa da evden çalışma isteyen kişiler için gerçekten kurtarıcı olmaktadır. Bu yazımızda evde nikah şekeri paketleyerek nasıl para kazanılır anlatacağız. Adım adım ve tüm detaylara yer vererek konuyu sizlere aktarmak istiyoruz.

Evde Nikah Şekeri Yapımı

Evde Nikah Şekeri Paketleme
Evde Nikah Şekeri Paketleme

Bize gelen sorular içinde evde nikah şekeri paketlemesi hakkında bilgi almak isteyen pek çok ziyaretçimiz olduğunu gördük, hem ziyaretçilerimizin sorularına yanıt vermek hem de bu işi bilmeyen kişileri aydınlatmak istiyoruz.

Evde paketleme sektörü sanıldığı kadar küçük bir iş kolu değildir. Evde havlu, toka, kırtasiye malzemesi, çorap ve aklınız gelebilecek her türlü paketlenmektedir.

Bu kadar ürünün evde paketleme işi yapan kişilere verilmesinin tabi ki nedenleri var. Artan enerji ve işçi maliyetleri firma sahiplerini bu tarz işlere yönlendirdi. Firmalar maliyetlerden kaçmak için artık evlere iş vermeye başladı.

Bunun yanında önceleri sadece ev hanımlar ve ihtiyaç sahibi öğrenciler evde paketleme işi yapıyordu. Paketleme elemanı azdı. Fakat işveren sayısı da bir o kadar azdı. Birbirini tamamlayan ama iki tarafında fazla kazanmadığı bir sistem işliyordu.

Artan maliyetler sonunda firmalar tüm işlerini evde paketleme elemanlarına vermeye başladı. Büyük bir eleman açığı meydana geldi. Herkes evde paketleme yapacak eleman aramaya başladı. Evde nikah şekeri paketleme işi de tam olarak buradan ortaya çıkıyor.

Bu nedenle firmalar ödedikleri ücreti arttırdı. Bu tabi ki evde çalışanlar yaradı. Yazımızın ilerleyen kısımlarından Evde Nikah Şekeri paketleyerek ne kadar para kazanacağınızı öğrenebileceksiniz.

Evde Nikah Şekeri işi için sizden hiçbir belge ve diploma istenmez. Herkesin kolayca yapabileceği bir iştir. Önceleri sadece ev hanımlarının bu işi yaptıklarını söylemiştik. Şu an çalışan insanlarda ek gelire ihtiyaç duydukları için bu işi yapmaya başladılar.  Gittikçe daha popüler hale gelen evde nikah şekeri paketleme işi için merak edilen tüm detayları aşağıda sizin paylaştık.

Öneri içerik: Yürüyerek Para Kazanma

Evde Nikah Şekeri Paketleme Nasıl Yapılır?

Evde nikah şekeri paketleyerek para kazanmak için belirli işlemleri yapmanız gerekiyor. Bunun için aşağıda 3 adımlı işlemleri sizler için sıraladık.

Evde nikah şekeri paketleme işi aşağıdaki işlemlerle gerçekleştirilir:

  • İş Arama ve Firma Seçim Aşaması
  • İşe başlama ve Teslim Süreci Aşaması
  • Ödeme Talep Etme ve Alma Aşaması

Evde Nikah Şekeri Paketleme İşini Nereden Bulabilirim?

Evde Nikah Şekeri Paketleyerek Para Kazanma
Evde Nikah Şekeri Paketleyerek Para Kazanma

İlk aşamamız İş Arama ve Firma Seçim Aşaması olacaktır. Evde nikah şekeri paketleme işi yapmak istiyorsak önce çalışacağımız firmaya karar vermemiz gerekiyor.

Evde nikah şekeri yapımı veren firmaların ilanları bulunuyor. O yüzden işsiz kalırım diye endişe etmenize gerek yoktur. Mutlaka size yakın bir firmadan iş teklifi alacaksınız.

Çalışacak firma aramak için internet üzerinden arama yapabilirsiniz. İŞKUR sitesi üzerinden zaman zaman İŞKUR evde nikah şekeri paketleme işi için eleman ilanları çıkmaktadır. İlk iş arama noktalarınızdan bir tanesi İŞKUR web sitesi olabilir.

Buraya baktıktan sonra Google üzerinden firmaları araştırarak iletişim bilgileri üzerinden başvuru yapabilirsiniz. 

Son olarak güvenilir firma bulma yöntemlerinin başında yüz yüze görüşme gelmektedir. Eğer yakınızda organizasyon firması ya da büyük nikah şekeri üreticileri varsa yüz yüze görüşerek firmalardan bilgi alabilirsiniz.

Öneri içerik: İŞKUR Evde İş İmkanı

Evde Nikah Şekeri Paketleme İşinde Ürünler Nasıl Teslim Edilir?

Çalışacağınız firmayı seçtikten sonra sıra işe başlamaya geldi. Firma size ürünleri servis araçları ile gönderir. Günlük kaç adet nikah şekeri paketleyebileceğinizi firmaya söylemeniz gerekiyor.

Çünkü ona göre malzeme bırakılacaktır. Bu nedenle işe başlamadan önce firmada birkaç tane nikah şekeri paketi yaparak ne kadar vaktinizi aldığını ölçmek iyi bir seçim olabilir.

Sonrasında firma size ürünlerle birlikte kullanmanız için malzemeler bırakır. Bu malzemeler evde nikah şekeri paketleme işinde kullanmak zorunda kalacağınız malzemelerdir. Yani sizin ekstra bir şey yapmanıza gerek kalmaz. Firmalar ihtiyacınız olan tüm her şeyi size getirmektedir.

Evde nikah şekeri paketlemek için size bırakılacak bazı malzemeler şunlardır.

  • Özel Şekerler
  • Cam kavanozlar
  • İp ve bantlar
  • Farklı boyutlarda makaslar
  • Etiketler
  • İsim yazmak için kalın uçlu özel etiket kalemleri

Tüm malzemeler sayılarak size teslim edilir. Onda sonra sizden bir geri bildirim alınır. Siz firmaya ben günde 100 adet nikah şekeri paketlerim derseniz firma size 2 günlük 220 adet nikah şekeri malzemesi bırakır.

Firmaların çoğu kazalara karşı % 10 fazladan malzeme bırakır. Ama tüm firmaların yaptığı söylenemez.

Ürünler bırakıldıktan sonra üçüncü günün sabahında yeni ürünler verilir. Ve Paketlenen nikah şekerleri teslim alınır. Döngü bu şekilde devam eder.

İşleri yapmaya başladıkça daha eliniz iyice hızlanacaktır. Günde 100 tane nikah şekeri paketlemekte zorlanırken günde 250 adet nikah şekeri paketleyebilir hale geleceğinizden emin olabilirsiniz.

Evde Nikah Şekeri Paketleyerek Kaç Para Kazanırım?

Nikah Şekeri Paketleme
Nikah Şekeri Paketleme

Son aşama işin en sevilen kısmını oluşturuyor. Hak ediş hesaplama ve Ödeme alma aşamasındayız. Hak ediş yani alacağınız miktarı hesaplaması çok kolaydır. Firmalar evde nikah şekeri paketleme işi için size ürün başına ödeme yaparlar.

Ürün başı genelde 1 TL ile 2 TL arasında bir ücret ödenir basit nikah şekerleri için 1 TL ödenirken daha fazla zaman alan nikah şekerleri için 2 TL ücret ödemesi yapılır. Basit bir hesaplama yaparak aylık kaç para kazanacağınızı hesaplayalım.

Günde 110 adet Evde Nikah Şekeri Paketlemesi yaparsanız ve adet başı 2 TL kazanırsak hak ediş hesaplaması şu şekilde olacaktır.

110 adet ürün x 2 TL X 30 X 0.80 = 5280 TL ödeme alacaksınız demektir. Tabi bu kazançlar alacağınız net rakamlar değildir. Sonuçta ne kadar çok paketleme yaparsanız o kadar çok ödeme alacaksınız.

Evde nikah şekeri paketleme işinde paketleme adetine göre ayda 20.000 TL’ye varan kazançlar mümkündür.

İlginizi çekebilir: Çeviri Yap Para Kazan

Evde Nikah Şekeri Paketleme İşini Kimler Yapabilir?

Evde nikah şekeri paketleme işinin en güzel yanı daha önce belirttiğimiz gibi basit ve öğrenmesi çok kolay bir iş olmasıdır. Birkaç dakika içinde işi öğrenmiş olursunuz geriye kalan işi hızlı yapmak ve daha çok para kazanmaya çalışmak olacaktır.

Önceleri sadece ev hanımlarının gözdesi olan bu iş şu anda toplumun tüm kesimi tarafından ilgi görmektedir. Çünkü iş basittir ama kazancı yukarıda ki örnekte göreceğiniz gibi çok güzeldir.

İşe başlamak için sizden bir sermaye istenmez. Bir dükkân açmanız gerekmez. Vergi levhanızın olmasına gerek yoktur. Kazancınız üzerinden hesaplanacak vergi firma tarafından otomatik hesaplanır ve sizin adınıza devlete ödenir.

Hak ediş formülünde rakamların 0,80 ile çarpılmasının nedeni vergi düştükten sonra ödenecek net rakamı belirlemektir. Ev hanımları, Öğrenciler, Engelliler, Çalışan kesim ve ek gelire ihtiyaç duyan herkes evde nikah şekeri paketleme yapabilir.

Evde Nikah Şekeri Paketleme ile para kazanma konulu yazımızın sonuna geliyoruz. Bu iş ile para kazanan binlerce insan arasına sizde kolayca girebilirsiniz. Tek yapmanız gereken yazımızın detaylarına dikkat etmek ve çok çalışmaktır.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.