Evde Para Kazandıran İşler 2024: En Çok Kazandıran 3 İş!

Ek gelir arayanlar için evden çalışarak para kazanmak önemlidir. Çünkü çoğu kişi ek gelire ihtiyaç duymasına rağmen evden çıkıp işe gitmek için müsait olmadığı için hayallerini gerçekleştiremez. Bu noktada sizlere evde para kazandıran işler arasından seçtiğimiz 3 iş fikrini sunacağız!

Bu yazımızda hayallerinizi ertelemeden nasıl para kazanabileceksiniz bilgiler aktaracağız. Düzenli ve disiplin çalışırsanız ciddi paralar kazanacağınızı garanti ediyoruz. Özellikle evden para kazandıran işler ile oturduğunuz yerden para kazanabileceksiniz…

Evden Çalışarak Para Kazanmak İstiyorum

Evden Para Kazanmak İstiyorum
Evden Para Kazanmak İstiyorum

Öncelikle evde para kazandıran işler hakkında tüm detayları paylaştığımız bir içerikle karşınızdayız. Bu nedenle tüm tavsiyeleri, yöntemleri dikkatle okumalısınız. Evden çalışarak para kazanmak istiyorum diyorsanız aşağıdaki bilgiler önemlidir…

İnternetin hayatımızın merkezine oturması ile birlikte online olarak yapılan iş türleri doğdu. Günümüzde hemen hemen her evde bilgisayar ve internet var. Evden yapılabilecek işler de genel olarak internet ve bilgisayar aracılığıyla yapılabilir.

Bilgisayarınız yoksa üzülmeyin! Alternatif evde ek iş fikirlerini de listeledik. O halde evde para kazandıran işler listesini açıklamaya başlayalım…

Öneri içerik: Öğretmenlerin Yapabileceği Ek İşler

Evde Para Kazandıran İşler: 3 Fikir!

Evde yapılabilecek para kazandıran işler arıyorsanız, elbette alternatifiniz çok olduğu için farklı birçok seçeneği değerlendirebilirsiniz. Ancak zamanınız kısıtlı ve çok para kazanmak istiyorsanız, buradaki 3 fikre odaklanmanızı önerebiliriz.

Sunacağımız evde para kazanma fikirleri şu şekildedir:

 • Evde Paketleme İşleri
 • Makale Yazarlığı
 • Blog Yazarlığı

O halde hadi detayları inceleyelim….

1- Evde Paketleme Yaparak Para Kazanmak

Evinizde paketleme yaparak para kazanmak son yıllarda çok popüler bir hale geldi. Ek gelir arayan kişiler evlerinde firmalardan gelen ürünleri paketleme yapıyor ve firmaya geri teslim ediyor.

Bu tarz çalışmaya o kadar fazla talep var ki İŞKUR bile artık paketleme elemanı ilanları yayınlamaya başladı. Bu nedenle evde para kazandıran işler için ilk önerimiz paketleme işleridir.

Sistem hakkında bilgi verelim. Sistem aslına bakarsanız çok basit işliyor. Paketleme işi veren firmalara direk olarak başvuru yapıyorsunuz ya da aracı kurumlar üzerinden başvurunuzu iletiyorsunuz.

Paketleme için özel bir yetenek ya da diploma gerekmediği için genelde herkesin başvuruları kabul ediliyor.

Başvurunuzu yaptınız ve iş almaya başladınız. Bu noktada birkaç püf noktayı paylaşalım.

 • İlk defa paketleme işine başlayacaksınız, kolay ürünleri paketleyerek işe başlayın. Tel toka paketlemesi, kürdan paketlemesi, kalem paketlemesi ve telefon kılıfı paketlemesi gibi ürünler uygun ürünlerdir.
 • Her işte olduğu gibi paketleme firmaları arasında da dolandırıcı kişiler olabiliyor. Bu nedenle iş almadan önce firmanın geçmişini ve ne kadar güvenilir olduklarını mutlaka araştırın.
 • Güven duyduğunuz bir firmaya anlaştıktan sonra şartlarını dikkatli okuyun. Ödeme periyotları ve paket başına ödenen ücret her firmadan farklılık gösterir. O yüzden genel piyasa fiyatlarını bilmeniz yararınıza olacaktır.
 • Ödeme periyotları farklılık gösterdiği için kısa ödeme periyotları olan firmaları seçmeye özen gösterin. Günlük ödeme yapan firmalar olduğu gibi aylık ödeme yapan firmalarda mevcuttur. Eğer imkânınız varsa günlük ödeme yapan firmalar tercih sebebiniz olmalıdır.
 • Sizden kaparo yâda kargo ücreti isteyen firmalarla asla çalışmayın. Bu tarz firmalar güvenilir değildir.

Güvenilir ve uygun bir firmayla anlaşma yaptıktan sonra sıra çalışmaya başlamaya geldi. Evde para kazandıran işler arasında bu konuda önemlidir.

Firma size kargı yoluyla ya da servislerle ürünleri gönderir. Evde paketleme yapmak için gerekli tüm malzemeler size bırakılacaktır. Bu malzemeler Koli bandı, Koli, Etiketler vb. olabilir.

Ürünler elinize ulaştıktan sonra paketleme işlemlerine hemen başlayabilirsiniz. Günde ne kadar fazla paketleme yaparsanız o oranda kazancınız artacaktır. Paketlemeler bittikten sonra firma yine kargo ya da servis aracılığı ile ürünleri teslim alacaktır.

Bu şekilde basit bir periyot ile düzenli olarak çalışmaya devam edebilirsiniz. Peki, evde paketleme yaparak ne kadar para kazanabilirsiniz?

Öneri içerik: Evde Paketleme İşi Veren Firmalar

Evde Paketleme Yaparak Ne Kadar Para Kazanırım?

Evden Para Kazandıran İşler
Evden Para Kazandıran İşler

Burada kazanacağınız miktarı hesaplamak çok kolaydır. Firmalar ürün başı ücret öderler. Paketleme yaptığınız ürün âdeti ve fiyatı birbirine çarptıktan sonra, % 20 kesinti yapmalısınız. Alacağınız ücret ne rakam olacaktır. Evde para kazandıran işler açısından bu konunun önemi büyüktür.

Evde paketleme yapmak için vergi levhanızın olmasına yâda tüzel bir kişilik olmanıza gerek yoktur. Ödemeniz gereken gelir vergisi %20’dir çalıştınız firma alacağınız ücret üzerinden kesinti yaparak devlete verginizi sizin adınıza öder.

Örnek vererek ne kadar para kazanabileceğinizi hızlıca hesaplayalım. Tel toka başına 0,25 TL ücret ödenmektedir. Günde 500 adet, ayda 15000 ürün paketlerseniz kazanacağınız ücret şu şekilde olacaktır.

 • Kazanç hesaplaması: 0,25 x 500 x 30 x 0,80 = 3000 TL olacaktır.

Başka bir örnek ise şu şekilde olacaktır. Telefon kılıfı başına 0,30 TL ücret ödenmektedir. Günde 500 adet, ayda 15000 ürün paketlerseniz kazanacağınız ücret şu şekilde olacaktır.

 • Kazanç hesaplaması: 0,30 x 500 x 30 x 0,80 = 3600 TL olacaktır.

Tüm detaylarıyla evde paketleme işini anlatmaya çalıştık, Sizde dikkat çektiğimiz noktalara dikkat ederek hemen evinizde ve güvenle para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Evde para kazandıran işler için diğer önerimize geçelim…

Öneri içerik: Nonolive Para Kazanma

2- Evde Makale Yazarak Para Kazanmak

Eğer yazı yazmayı seviyorsanız makale yazarak para kazanmak gerçekten çok zevklidir. Hem yazı yazarak sıkılmadan çalışırsınız hem de ciddi paralar kazanırsınız.

İnternet siteleri Google da üst sıralara çıkmak ve ziyaretçilerine sürekli güncel bilgiler aktarmak için makale yayınlamak zorundadır. Bu iş için site sahipleri içerik üreticilerinden yani makale yazarlarından destek alırlar.

Örneğin diyet sitesi olan bir site sahibi güncel diyet haberlerini ziyaretçilerine aktarmak durumundadır.

İçerik üretmek ciddi bir iştir. Her site sahibi içerik üretmek için vakit ayıramaz. İçerik üreticilerine istedikleri makalenin başlıklarını yani makalenin konusunu iletir.

Detayları verdikten sonra da makalesini beklemeye başlar. Daha açıklayıcı olması açısından örnek bir sipariş detayı vermek istiyoruz. Evde para kazandıran işler için örnek verelim:

Örnek Sipariş:

 • Makale Konusu: Tavuklu Salata Çeşitleri Nelerdir?
 • Kelime Sayısı: 500 kelimelik bir makale
 • Anahtar Kelimeler: Tavuklu Salata, Diyet Yemekler, Tavuklu Salata Kalorisi
 • Ödenecek Ücret: 100 kelime başına 10 TL
 • Toplam ödenecek ücret: 50 TL

Gördüğünüz gibi her şey net bir şekilde makale yazarına iletilir. Makale yazarı verilen datalara göre makalesini yazdıktan sonra siparişi teslim eder. Makale site sahibi tarafından kontrol edildikten sonra ödeme yapılır.

Evde para kazandıran işler arasında makale yazarlığından ne kadar kazanabilirsiniz? Bunu hesaplayalım…

Öneri içerik: Güvenlik Görevlisi Olarak Ek Gelir Elde Etmek

Makale Yazarak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Evde Makale Yazarak Para Kazanmak
Evde Makale Yazarak Para Kazanmak

Eğer hızlı yazıyorsanız günde 10.000 kelimelik makale yazabilirsiniz Ne kadar makale yazacağınız tamamen sizin hızınıza ve araştırma gücünüze bağlıdır.

Standart makale ücreti 10 TL’dir yapacağınız anlaşmaya göre fiyat yükselir. Eğer işinizde uzmanlaşmaya başladıysanız 100 kelime ücreti 20 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Peki, makale yazmak için site sahiplerine nasıl ulaşacaksınız. Webmaster forumlarından, Bionluk ve Fiverr gibi sitelerinde yeni müşteriler bulabilirsiniz. Gerçekten içerik üretimi için ciddi şekilde talep mevcuttur. İş bulamayacağım şeklinde bir endişeniz olmasın.

Evde para kazandıran işler listesinin son maddesiyle devam edelim…

3- Blog Yazarak Para Kazanmak

Öncelikle bir web sitesi kurmalısınız. Web sitesine içerikleri girdikçe sitenize ziyaretçiler gelmeye başlayacaktır. Makale yazmak ve evde paketleme yapma işi kadar kolay olma da pasif gelir elde etmek için iyi bir iş şeklidir. Evde para kazandıran işler için oldukça önemli….

Çünkü sitenize ziyaretçiler geldikçe ve sitenizde yer Google reklamlarını tıkladıkça pasif gelir elde edersiniz. Yani bir süre sonra makale yazmaya ara verseniz bile sitenize ziyaretçi geldikçe kazancınız olacaktır.

Site kurmak çok kolaydır. Bir alan adı ve basit bir hosting alarak kolayca sitenizi kurabilir ya da kurdurabilirsiniz. Youtube üzerinden WordPress site kurulumu şeklinde araştırma yaparak ihtiyacınız olan tüm bilgiyi bulabilirsiniz.

Blog kurmak ile ilgili şu videoyu izleyebilirsiniz:

Evde Para Kazandıran İşler

Ben uğraşmak istemiyorum derseniz 1.000 TL gibi ücretlere bir BLOG sitesi kurdurabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.