Ev Yapımı Sabun Satarak Para Kazanmak

Kullanılan ürünün türü ne olursa olsun tahmin edildiği gibi organik olanlar ya da ev yapımı olan ürünlerin diğerlerine göre daha fazla tercih edildiği görülmektedir. Bu tarz ürünleri incelediğimiz zaman son dönemlerde sabunlara çok fazla ilgi olduğundan söz edebiliriz. Birçok kadın girişimcinin boy gösterdiği bu sektörde, evlerde kimi zaman lavantalı kimi zaman ise defne yaprakları kullanılarak doğal sabunlar yapılabilmektedir. Ayrıca, kişilerin büyük bir kısmının da hobi amacı ile bu üretimi yaptıkları bilinmektedir. Bundan dolayı ev yapımı sabun yapmak için malzemeleri çok kolay bir şekilde temin edebileceğinizden söz edebiliriz. Bunun için internette e ticaret sitelerinden yardım alabilir ya da hobi malzemeleri satılan herhangi bir mağazadan satın alma işlemi yapabilirsiniz.

Ev Yapımı Sabun Nasıl Yapılır?

Ev yapımı sabun yapmak için kişilerin ilk olarak gerekli malzemeleri temin etmesi gerekmektedir. Genel olarak sabun yapımında kullanabileceğiniz ve ülkemiz şartlarında da nerede yaşıyor olursanız olun kolay bir şekilde temin edebileceğiniz malzemeleri şu şekilde sıralamamız mümkündür.

1. Sabun Bazı
2. Sabun Boyası
3. Sabun Esansı
4. Silikon malzemeden yapılmış kaplar

Sabun yapabilmek için ihtiyacınız olan malzemeleri yukarıdaki gibi sıralayabiliriz. Burada sabun esansı yerine daha doğal yollara başvurabilirsiniz. Örnek verecek olursak, lavanta, defne yaprağı ya da portakal yağı kullanabilirsiniz. Gerekli malzemeler temin edildikten sonra ise yapım aşamasına doğrudan geçebilirsiniz. Sabun yapım aşamalarını ise şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Almış olduğunuz sabun bazını bıçak yardımı ile dik bir şekilde kesmeli, sonra da yatay kesikler atarak kolay bir şekilde erimesini sağlayabilirsiniz.
  • Sabun bazlarını benmari usulü ile eritmeniz gerekmekte ve bunun için de uygun bir kaba ihtiyacınız bulunmaktadır. Burada özel bir ısıtıcı almanıza kesinlikle gerek yoktur. Sıcak bir buhar ile de kolayca eritebilirsiniz.
  • Bazlar erimeye başladığında bir kaşık yardımı ile durmadan karıştırmalıısnız. Sabunun üst yüzeyinin burada katılaşmasını engellemeniz gerekmektedir. Sabunlarınıza renk katmak için bu aşamada sabun boyasını ekleyerek homojen olana kadar karıştırmalısınız.
  • Dilediğiniz rengi yakaladığınızda ise özel sabun esanslarını ya da belirttiğimiz diğer doğal uygulamaları yapabilirsiniz.
  • Burada en dikkat edilmesi gereken durum ise, sabunun kaplara alınan kadar kesinlikle katılaşmamasıdır. Bundan dolayı, katılaşmayı önlemek adına buhardan sabununuzu kesinlikle almamalısınız.
  • Aşamaları sorunsuz bir şekilde uyguladığınızda sabunlarınızı kaplara alabilir ve 15 dakika kadar donmaya bırakabilirsiniz.

Görüleceği gibi, ev yapımı sabun yapmak için özel bir beceriye ya da ciddi bir yatırım yapmaya kesinlikle gerek yoktur. Malzemelerinizi tamamladıktan sonra kolay bir şekilde yapım işlemine geçebilirsiniz. Donma işlemi tamamlandığında ise, sabunlarınızı kalıplardan çıkarmalı ve keselere yerleştirmelisiniz.

Sabun Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ev yapımı sabunlar yaparken öncelikli olarak kullanılan malzemelerin kalitesine dikkat etmeniz gerekmektedir. İnsan tenine temas edeceğini düşündüğünüzde bunun ne kadar ciddi bir adım olduğunu tahmin edebilirsiniz. Buna ek olarak, sabun bazını eritirken katılaşma konusuna özen göstermeli, buharı hiçbir zaman eksik etmemelisiniz. Kalıplarınıza dolduracağınız sabunun şekil itibari ile de kötü olmaması için baloncuk yapmamasına, taşmamasına ve hava boşluklarının olmamasına da ekstra gayret göstermeniz gerekmektedir.

Sabun Yapımında Ham Malzemeler Nasıl Temin Edilir?

Ev yapımı sabun yapmak için az önce de belirttiğimiz gibi internet üzerinden ya da hobi malzemeleri satışı yapan mağazalar aracılığı ile malzemelerin temin edilmesi son derece kolaydır. Ancak burada kullanıcıların ilk olarak internet siteleri üzerinden alışveriş yapmaları tavsiye edilmektedir. Bunun nedeni ise, güvenilir e ticaret platformlarında tüketicilerin ürünleri değerlendirdikleri ve yorum yaptıklarını belirtebiliriz. Daha önce ilgili malzemeleri kullanan ve olumsuz bir durum ile de karşılaşılmayan değerlendirmeler burada dikkate alınabilir.

Ev Yapımı Sabunlar Nasıl Satılır?

Ev yapımı sabun yapmak kadar üretilen sabunların nasıl satılacağı da çok önemli bir konudur. Burada kullanıcıların büyük bir kısmının, doğal ürünler satan mağazalara yöneldiklerini söyleyebiliriz. Kişiler firmalara ürünlerini pazarlarken aynı zamanda kendi satışlarını da yaptıkları bilinmektedir. Burada sosyal medyanın ve e ticaret sitelerinin gücünün kesinlikle azımsanmaması gerekmektedir. Sosyal medya uygulamaları üzerinden sadece sabun satışı için açılacak sayfalar ve buralarda yapılacak küçük bütçeli reklamlar ile ciddi bir satış rakamına ulaşabilir ve belki de herhangi bir firmaya bağlı kalmadan kendi üretim ve satışınızı yapabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.