Samsun Evde Paketleme İşi 2024: Başvuru Nasıl Yapılır?

Samsun evde paketleme işi arayanlar, bu işin detaylarını merak ediyor. Bunun aslında birçok sebebi var. Bu yazımızda Samsun’da evde paketleme işi için tüm detayları aktaracağız…

Samsun’da evde paketleme işini kimler yapabilir ve ne kadar kazandırır? Ayrıntılar için okumaya devam edin…

Samsun Evde Paketleme İşi Detayları…

Samsun Evde Paketleme İşi
Samsun Evde Paketleme İşi

Türkiye’nin birçok ilinde olduğu gibi samsunda da vatandaşlar ek iş yaparak daha fazla para kazanma ihtiyacı duymaya başladı. Pandemi dönemi ve ekonomik kriz nedeniyle farklı arayışlara girenler ek gelir getirecek işlere yöneldi.

Bu işlerin başında evde paketleme gelmektedir. Samsun evde paketleme işi ile para kazanmanın birçok avantajı vardır. Sizler için kısaca bu avantajlardan bahsedelim.

Samsun’da evde paketleme işi alırsanız aşağıdaki avantajlar söz konusu olacaktır:

 • Evde paketleme işini herkes yapabilir. Özel bir bilgi ve deneyim gerektirmez. İş çok basittir. Tek yapmanız gereken gelen ürünleri firmanın istediği gibi paketlere koymaktır. İşin bir zorluğu yoktur.
 • Serbest ve esnek olarak çalışma imkânı verir. Paketleme yapacağınız iş saatlerine siz karar verirsiniz. Kimse size saat aralığı vermez. Tek dikkat etmeniz gereken söz verdiğiniz adet kadar ürünü paketleyerek firmaya teslim etmektir.
 • Evinizin rahatlığında çalışırsınız. Soğuk ve sıkıcı iş ortamlarından kurtularak özgürce çalışmanın keyfinin yaşayabilirsiniz.
 • Çalışma saatlerinin süresini siz belirlersiniz. Paket başına para kazanacağınız için az çalışmak ya da çok çalışmak sizin seçiminizdir.

Peki, bu kadar avantajı olan Samsun evde paketleme işi tam olarak nedir? Lafı fazla uzatmadan işin detaylarını sizlerle paylaşalım…

Öneri içerik: Sivas Evde Paketleme İşi

Samsun Evde Paketleme İşi Nedir?

Ev hanımları ve öğrenciler tarafından genelde tercih edilen evde çalışma modeli artık tüm toplum tarafından kabul görmüştür.

Bunun bir nedeni ekonomik şartlar olsa da artık insanları özgür çalışma yöntemlerine daha çok benimsemektedir. Peki, firmalar neden eve paketleme işi veriyor? Samsun evde paketleme işi için konunun detaylarını aktaralım…

Ekonomik kriz ile birlikte firmalar bazı konularda maliyeti düşürme yoluna gitmek istediler.

Bir firma için paketleme maliyetleri yüksektir. Örnek vermek gerekirse orta düzeyde üretim yapan bir tekstil atölyesinde paketleme işi 12 – 15 kişi arasında işçi çalışmak zorundadır.

Bu tarz ekiplerin maaşları, servis bedeli, Yemek bedeli, SGK giderler ve daha birçok harcamalar firmaları zorlamaya başladı. Bu nedenle Samsun Firmaları diğer illerde ki firmalar gibi paketleme işinin çalışma yöntemini değiştirmeye başladı.

Samsun’da Evde Paketleme İşi Hangi İlçelerde Var?

Samsunun hemen hemen tüm ilçelerinde evlere işveren firmalar bulunmaktadır. Yaptığımız araştırmada Evde Paketleme İşi veren firmaların bu ilçelerde faaliyeti gösterdiğini gördük.

Samsun evde paketleme işi aşağıdaki ilçelerde geçerlidir:

 • 19 Mayıs Evde Paketleme İşi
 • Alaçam Evde Paketleme İşi
 • Asarcık Evde Paketleme İşi
 • Atakum Evde Paketleme İşi
 • Ayvacık Evde Paketleme İşi
 • Bafra Evde Paketleme İşi
 • Canik Evde Paketleme İşi
 • Çarşamba Evde Paketleme İşi
 • Havza Evde Paketleme İşi
 • İlkadım Evde Paketleme İşi
 • Kavak Evde Paketleme İşi
 • Ladik Evde Paketleme İşi
 • Salıpazarı Evde Paketleme İşi
 • Tekkeköy Evde Paketleme İşi
 • Terme Evde Paketleme İşi
 • Vezirköprü Evde Paketleme İşi
 • Yakakent Evde Paketleme İşi

Evde paketleme işi bağımsız olarak çalışmak isteyen kişiler ile İşçi maliyetini düşürmek isteyen firma sahipleri arasında yürütülür. Evde paketleme işi nasıl yapılır.

 • Samsun evde paketleme işi yapmak istiyorsanız önce firmalara ya da aracı kurumlara başvuru yapmalınız.
 • Başvurunuz çok kolay biçimde kabul edilecektir. Çünkü sektörde büyük oranda eleman açığı bulunmakladır.
 • Başvurunuz kabul edildikten sonra firmanın elemanları tarafından ya da kargo yoluyla ürünler size ulaştırılır.
 • Ürünler ile birlikte kullanmak zorunda kalacağınız bant, koli, lastik gibi tüm ek malzemeler size bırakılacaktır.
 • Sizden işe göre bir geri dönüş günü beklenir. Siz örneğin 3 günlük periyotlar halinde paketlenmiş ürünleri teslim edeceğinizi söylerseniz 3 gün de bir yeni ürün gelir paketlenmiş ürünler teslim alınır.
 • Ödemeler genel olarak aylık şeklinde yapılır. Ayın sonunda hak edişiniz hesaplanır. Kafanızda bir fikir oluşması için sizin için örnek hesaplamaları aşağıda yapıyor olacağız. Bazı firmalar günlük ve haftalık şeklinde de ödeme yapmaktadır.
 • Bu şekilde basit ve hızlı bir çalışma şekli bulunmaktadır.

Öneri içerik: Evde Paketleme İşi Veren Firmalar

Samsun Evde Paketleme İşi Kimler Yapabilir?

Samsun'da Evde Paketleme İşi
Samsun’da Evde Paketleme İşi

Evde paketleme işi çok kolay bir iştir. Hevesli olan ve çalışmak isteyen hemen hemen herkes yapabilir demek yanlış olmaz. Ev hanımları, öğrenciler, boş vakti olanlar, çalışıp ek gelir elde etmek isteyenler ve engelliler tarafından yapılabilecek bir iştir.

Evde paketleme işi için bir diplomaya ya da belgeye ihtiyaç yoktur. Firmalar sizden herhangi bir şey talep etmezler. Sadece kimlik bilginiz ve hak edişinizin yatması için bir banka bilgisi gereklidir. Bu yüzden eğer Samsun Evde Paketleme İşi yapacaksanız bir banka hesabınızın olması önemlidir.

Evde paketleme işi yapmak için bir yaş sınırı yoktur. Paketleme yapmak isteyen kişiler eğer düzgün bir biçimde işini yapabilecek durumduysa 15 – 65 yaş aralığında herkes işe gönül rahatlığı ile başvurabilir. Evde paketleme işi yapan kişilerin yaşları bu yüzden çok farklılık göstermektedir.

Samsun Evde Paketleme İşi Yaparak Kaç Para Kazanabilirsiniz?

Çok farklı ürünler için paketleme işi verilmektedir. Bu nedenle kazançlar değişiklik gösterebilir. Ama ortalama bir rakam vermek gerekirse paketleme işi yaparak 4500 ile 9500 TL arasında para kazanmak mümkündür. 

Tabi kazanacağınız rakamı arttırmak ya da sabit tutmak sizin elinizdedir. Samsun evde paketleme işinde kazanç hesaplaması şu şekilde yapılır.

Paketleme Yapılan Ürün Adedi x Ürün Başına Ücret x 1 TL = Hak Edilen Para

Formülün sonunda yer alan 1 TL rakamı kazancın vergisiz halinin hesaplanması için uygulanır. Kazancınız üzerinden siz değil fakat firmalar vergi ödemektedir. Bu nedenle size ödenecek ücret üzerinden %20 vergi kesintisi yapılmaktadır.

Samsun Evde Paketleme İşi Hangi Ürünler Paketlenir?

Evde onlarca çeşit ürün paketlenebilmektedir. Bunlardan bazıları, Havlu, Toka, Kalem, Cep Telefonu Kılıfı, Tekstil Ürünleri, Kırtasiye Malzemeleri, Temizlik Ürünleri ve Oyuncak ürünleridir. Tabi b saydıklarımız en fazla paket işi verilenler arasında yer alıyor.

Yoksa onlarca ürün için paketleme hizmeti almak isteyen firmalar vardır. Aslına bakarsanız taşıması kolay olan ve paketleme sırasında insana zararı dokunmayan her ürün için paketleme işi verilmektedir. Bazı ürünler verilmez.

Örneğin kimyasal malzemeler, Zehirli kimyevi maddeler vb. ürünler için evde paketleme işi verilmez.

Sizler için Samsun evde paketleme işi için örnek ürünler ve kazanç bilgilerini paylaşıyoruz.

Öneri içerik: Malatya Evde Paketleme İşi

1- Samsun Toka Paketleme İşi

Samsun Evde Paketleme İşi
Samsun Evde Paketleme İşi

Toka paketleme yapılması en kolay paketleme türlerinden bir tanesidir. Paket Adeti olarak 0,50 TL ödenmektedir. Günde 500 adet paketleme yaparsanız ayda kazanacağınız ücreti hemen hesaplayalım.

 • 500 x 0,25 x 30 x 0,80 = 6.000 TL ücret kazabilirsiniz.

2- Samsun Havlu Paketleme İşi

Havlu paketleme işi toka işine göre biraz daha ustalık gerektirir. Yapılması zor değildir. Fakat toka paketleme işine göre daha fazla zaman harcamak gereklidir.

Bu nedenle ödenecek adet başı ücret daha fazladır. Samsun Havlu Paketleme İşi için genelde adet başı 1 TL ödenir. Çok rahat biçimde günde 400 adet havlu paketlemesi yapabilirsiniz. Hemen hesaplama yapalım.

 • 400 x 1 TL x 30 x 0,80 = 9.600 TL

Samsun evde paketleme işi ile ilgili detaylar bu şekildeydi. Güncel deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.