Para Kazandıran Oyunlar 2024: En Çok Kazandıran 7 Oyun!

Oyun oynayarak para kazanmak size hayal gibi gelse de, bu sayede aylık 10.000 TL’nin üzerine gelir elde eden milyonlarca insan var. Peki, oyun oynayarak insanlar nasıl para kazanıyor? Sadece oyun oynayarak para kazanmak için neleri bilmek gerekiyor? Para kazandıran oyunlar içeriğiyle öğrenin…

Bu yazımızda tüm bu detayları sizlerle paylaşacağız. Eğer oyun oynamayı seviyorsanız bundan sonra kolayca oynadığınız oyunlardan ciddi paralar kazanabileceksiniz. Lafı fazla uzatmadan hızlıca listemizi oluşturalım. Oyun oynayarak para kazanmak için bilmeniz gerekenleri açıklıyoruz…

Oyun Oyna Para Kazan Sistemi

Oyun Oyna Para Kazan
Oyun Oyna Para Kazan

Para kazandıran daha doğrusu aktif olarak takip edilen birçok oyun vardır. En fazla rağbet gören oyunlar şu şekildedir. Bu oyunları oynayıp aşağıda vereceğimiz tüyolara dikkat ederseniz kısa zamanda oyunlarda para kazanmaya başlarsınız.

2024 yılı yaklaşırken en fazla indirilen ve en kolay şekilde paraya dönen gerçek para kazandıran oyunlar listesini paylaşıyoruz.

Oyun oyna para kazan sisteminin detaylarını sizlere açıklayacağız. Güncel oyunlarla nasıl para kazanabileceğinizi öğreneceksiniz. İşte detaylar…

Para Kazandıran Oyunlar 2024

Bu içerikte sizler için en çok para kazanabileceğiniz 7 oyunu sıralayacağız… Oyun oynayarak para kazanmak için aşağıdaki oyunları oynayabilir, kazancınızı katlayabilirsiniz.

Gerçek para kazandıran oyunlar 2024 yılında şu şekildedir:

 1. Counter Strike GO
 2. Knight Online
 3. Metin2
 4. PUBG
 5. Second Life
 6. Dota 2
 7. Roblox

1- CS GO

CS GO Para Kazanma
CS GO Para Kazanma

CS GO, para kazandıran oyunlar arasında ilk sırada yer alıyor. Bunun nedeni oyun içi ticaret pazarının gelişmiş olması ve genel olarak gerçek para ile alışveriş yapılıyor olmasıdır.

Oyuncu sayısı çok olduğu için yüksek paralar kazanabilirsiniz. Kasa açılımı başta olmak üzere item – eşya satışı, oyun parası satışı gibi ek gelir modellerini de deneyebilirsiniz. Oyun oynayarak para kazanmak için ilk seçeneğiniz CS GO…

2- Knight Online

Geçmiş dönemde çokça oynanan bir oyundan bahsedelim: Knight Online… KO, günümüzde oyuncu sayısı her ne kadar az olsa da para kazandıran oyunlar arasında yerini alıyor.

Aynı şekilde item eşya satışı, oyun parası satışı ve karakter satışı ile gelir elde edebiliyorsunuz. Güncel seçenekleri denemek için oldukça idealdir.

3- Metin2

Metin2 Para Kazanma
Metin2 Para Kazanma

KO benzeri bir oyun ile devam edelim. Metin2 para kazanma için harika seçenekler sunuyor. Oyunun PVP gibi alt server seçeneklerinin olması, alternatif para kazanma seçeneklerine sahip olmanıza neden oluyor.

Para kazandıran oyunlar arasında Metin2, ciddi kazançlara ulaşabilme fırsatı sağlamaktadır. Oyunda en çok kazanabileceğiniz yöntem ise karakter satışıdır. Karakterinizi geliştirin ve gerçek para ile satın…

4- PUBG

PUBG, dünyaca popüler ve oyuncu sayısı en yüksek oyunlardan birisidir. PUBG ile para kazanmak için eşya satışından oyun içi ticarete kadar pek çok alternatife sahipsiniz. Oyun oynayarak para kazanmak istiyorsanız, PUBG harika bir başlangıç olacaktır.

Para kazandıran oyunlar arasında PUBG ile aylık 10.000 TL gelir elde edebilmeniz mümkündür.

5- Second Life

Second Life Para Kazanma
Second Life Para Kazanma

Son olarak Second Life’dan bahsedelim… Güncel para kazandıran oyunlar içerisinde Second Life, en gelişmiş para kazanma seçeneklerini sunuyor. Oyunda Dolar kazanabilmeniz mümkün ve bu da TL bazında ciddi kazanç potansiyeli sağlamaktadır. Para kazandıran oyunlar içerisinde önemi bir hayli fazla…

6- Dota 2

Dota oyunu dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan muhteşem bir oyundur. Binlerce insan karakterlerini daha güçlü bir hale getirmek ve oyunda level atlamak için ciddi paralar ödemeyi göze alıyor.

Sizin gibi oyunlardan para kazanmayı amaçlayan kişiler, DOTA oyunu için şampiyon açma ve karakter yükseltme denilen işlemler yapmaktadır. Bu tarz oyunlarda iki şekilde yükselebilirsiniz.

Oyun içi parası satın alarak ek malzemeler satın almak ya da bedava oyun oynayıp zaman ile karakterinizin güçlendirilmesi gerekir. Para kazandıran oyunlar arasındaki Dota 2 için güncel seçenekler bu şekilde.

Oyun için paralar ile yükselmek zor ve maliyetli olduğu için satın alma yapmak isteyen kişiler hazır oyun hesaplarından satın alarak güçlü karakterle ile oyuna başlamayı tercih etmektedir. Ayrıca DOTA oyunlarınızın video haline getirerek sosyal mecralara yükleyebilir para kazanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Ev Hanımları Nasıl Para Kazanır?

7- Roblox

Roblox Para Kazandıran Oyunlar
Roblox Para Kazandıran Oyunlar

Özellikle çocuklar arasında çılgınlık seviyesine gelen bu oyun sayesinde çok para kazanabilirsiniz. İnternet sitelerinde deli gibi Robux denilen oyun içi çevrim paraları satılıyor. Çocuklar bu oyunlarda güç sahibi olmak ve çabuk yükselmek için her şeyi yapıyorlar. Para kazandıran oyunlar arasında birçok oyun için temel mantık bu şekilde.

Bu nedenle iyi bir roblox hesabı ile ciddi gelir elde etmek mümkündür. Oyundan para kazanmak için aynı anda farklı yöntemler deneyin. Oyunu açın ve baştan itibaren tüm aşamaları video haline getirin böylece videolardan para kazanırken oyunu da kasmaya başlarsınız.

Oyunda hesabınız güçlendikçe ve belli bir noktaya geldikçe satmanız kolaylaşır. Her geçtiğiniz level hesabı daha değerli hale getirecektir. İyi bir Roblox hesabının 10.000 TL üzerindeki rakamlara satıldığını bilmenizde yarar var.

Oyun Oynayarak Para Kazanmak İçin Bilinmesi Gereken 5 Yöntem

Para kazandıran oyunlar ile aşağıdaki yöntemler sayesinde para kazanabiliyorsunuz:

 • Oyun videoları çekerek para kazanmak. ( Youtube gibi platformlara oyunlarınızı yükleyin)
 • Oyun içi paraların satışını yaparak para kazanın.
 • Oyun kostümlerini ve çevrim için eşyaları satarak para kazanın.
 • Oyun koçluğu yaparak para kazanın.
 • Oyunlarda karakter kasarak güçlendirin ve bu güçlü karakterlerin sonrasında satışını yapın.
 • Oyun videoları çekerek para kazanmak. (Youtube gibi platformlara oyunlarınızı yükleyin)

Milyonlarca kullanıcısı olan oyunların Youtube gibi platformlarda çok fazla takipçisi vardır. Bir karakter geliştirmek isteyen insanlar, bunu daha önce yapmış kişileri izlemeyi sever. Ya da oyun içinde bazı ipuçları ve tüyolar yakalamaya çalışırlar. Para kazandıran oyunlarda temel mantık bu şekildedir…

Sağlam ve düzenli olarak içerik üreten bir oyun kanalı için 1 milyon takipçi az sayılabilir. Çünkü oyun yerel bir ağ içinde oynanmaz. Milyarlarca web kullanıcısına hitap eder. Bu kadar büyük bir kite için video çekmek mantıklı ve para kazandıran bir iştir.

Tek yapmanız gereken oyunlarınızı oynarken video kayıt tuşuna basmak ve videoları Youtube sitesine yüklemektir. Zamanla ziyaretçileriniz artacak ve para kazanmaya başlayacaksınız. Videolarınızı izleyen binlerce kişi bir süre sonra sizden çevrim için ürün ve oyun paraları da talep etmeye başlayacaktır.

Öneri içerik: Steam Para Kazanma

1- Oyun Parasını Gerçek Para ile Satmak: Para Kazandıran Oyunlar!

Para Kazandıran Oyunlar
Para Kazandıran Oyunlar

Her oyun için farklı oyun paraları bulunmaktadır. Reel para ile satın alınan bu paralar ile oyun içinde kostümler, hızlandırıcılar ve daha birçok kolaylık satın alınmaktadır. Oyun içi parası satmak için iki yöntem vardır.

Oyun parası elde etmek için oyunlar tarafından verilen görevleri yerine getirebilir ya da toplu oyun parası satan yerlerden yüklü miktarda para satın alabilirsiniz.

Eğer fazla miktarda oyun parası alırsanız. Üzerine kar koyarak satmak için bir fırsatınız olur. Tabi oyun içinde görevler yaparak kazanılan oyun parasını satmakta bir fırsattır. Para kazandıran oyunların tamamında bu seçenek mevcut.

Yazımızda belirttiğimiz gibi her oyun için farklı oyun para birimleri vardır. Örneğin çok bilinen Roblox oyunun para birimi Robux olarak geçer. Robuxlar başka bir oyunda kullanma imkanınız bulunmaz.

2- Oyun Eşyası (Item) Satışı

Oyunlarda çoğu zaman bedava çekilişler yapılır. Örneğin video seyretme görevleri verilir. Videoları seyrettikçe size çekiliş hakkı sağlanır. Bu çekilişler ile de oyun için nadir olarak bulunan şampiyonalar ve kostümler verilir. Para kazandıran oyunlarda da bu seçenek yer alıyor.

Eğer şanslı iseniz bu kostümleri elde edebilirsiniz. Bu kostümler ciddi paralara satılmaktadır. Ya da oyun içinde yer alan şampiyonaları tek tek satın alarak kullanıma hazır bir hesap oluşturabilirsiniz. Bu tarz hesaplarda ciddi rakamlara alıcı bulmaktadır.

Bu tarz hesapları çevrimiçi hesap satan platformlar üzerinden paraya çevirebilirsiniz. Oyun içinde yer alan kostüm, item, şampiyonalar ve daha birçok dijital ürün çok para edebilir, unutmayın bunların ciddi alıcıları var.

3- Oyun Koçluğu Yaparak Para Kazanın

Amerika da ve Dünya da uzun yıllardır yapılmaya başlanan oyun koçluğu artık ülkemizde de iş olarak yapılmaya başlandı. Oyun koçluğu bir oyun hakkında uzman seviyesinde iyi oynayan kişilerin yeni başlayanlara koçluk yapması işidir.

Yani siz bir oyunu oynamayı çok iyi biliyorsunuz. Dünya çağında dereceleriniz varsa çok fazla aranan koçlar arasına girebilirsiniz. İnsanlar sizin bir oyunu nasıl bu kadar iyi oynadığınızı merak edecektir. Oyun koçları saat başı ücret alırlar. Ortalama bir oyun koçunun saati 15 dolar civarındadır. Para kazandıran oyunlar için harika bir fırsattır!

Eğer dereceli bir oyun koçu iseniz ayda 200 saat oyun koçluğunu kolay şekilde yapmanız mümkündür. Oyun koçları sadece ülkemize değil, dünyanın her yerinde çalışabilirler. Online bir iş olduğu için yapılması kolaydır. Bu işi merak etti iseniz, oyun koçluğu iş ilanlarına göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Önerilen içerik: Kwai Para Kazanma

4- Karakter Satışı

Oyun Karakteri
Oyun Karakteri

Para kazandıran oyunlara başlarken karakteriniz en temel seviyede başlar. Oyunlarda ilerledikçe ve level düzeyiniz arttıkça karakteriniz güçlenir. Bu sayede güçlü bir karaktere sahip olmaya başlarsınız. Oyun parası almadan ve levelleri atlayarak karakter güçlendirmek için günlerce hatta aylarca oyunu bıkmadan oynamak gerekir.

Bazı oyunlara ara verirseniz kazanımlarınızda gidebilmektedir. Bu nedenle kasılan hesaplar ciddi paralara satılmaktadır. Çünkü oyunlarda güçlü bir karaktere sahip olmak ve hesabı bir yere getirmek için ciddi çapa sarf etmeniz gerekiyor.

Bu tarz internet üzerinden satılır. Satış ilanlarında genelde kasılmış hesap güçlü hesap, full item hesap gibi ibareler görürsünüz. Bu ibareler ile kullanıcıların ilgisini çekmeye başaran ilanlar ciddi fiyatlara alıcı bulmaktadır.

Sonuç: Oyun sektörü geliştikçe hizmet almak ve ürün almak isteyen insanların sayısı da artıyor. Bu tarz fırsatları değerlendirerek sizde kendinize ek gelir sağlayabilirsiniz. Para kazandıran oyunlar için güncel seçenekleri bu içerikten inceleyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.