Badana Yaparak Para Kazanma

İnsanlar zaman zaman odalarının ya da tüm evlerinin duvarların boyatmak isterler. Badana yaparak ek gelir elde etmek ek iş olarak değerlendirebilecek önemli işlerden bir tanesi. Elbette diğer ek iş olabilecek nitelikteki işlere bakıldığında nispeten biraz daha ağır bir iş. O yüzden herkesin yapması biraz zor olabilir. Badana yaparak ek gelir elde etmek isteyen kişilerin ilk önce kondisyon olarak iyi bir noktada olmaları gerekiyor.

badana

Badana Yaparak Nasıl Ek Gelir Elde Edilir?

Bu tarz ek iş fikirleri öncelikli olarak kulaktan kulağa ya da öneri yoluyla bulunabilir. İlk olarak bu sayede bir kaç iş aldıktan sonra daha uzakta bulunan insanlarla iletişim kurma yolu seçilebilir. Günümüzde çoğu insan badana işlerini tek başına yapmak yerine kurdukları bir ekiple yapıyorlar. Bu sayede de daha az yorulup yaptıkları işin kalitesini de üst seviyelerde tutmaya çalışıyorlar.

Badana yapabilmek için elbette bu işten biraz anlamak gerekiyor. Duvarların ne çeşit bir boya ile boyanacağı, boyaların nasıl hazırlanacağı ve hangi ek ürünlerin boya ile birlikte kullanılacaklarını bilmek gerekiyor. Bununla birlikte her işte olduğu gibi bu işte de müşteri memnuniyeti ön planda olmalı. Çünkü yapacağınız ufak hatalar evin duvarlarının görünümünü olumsuz yönde etkileyecektir. Badana sırasında en çok yapılan hataların başında boyanan duvar üzerinde aynı boya tonunun yakalanamaması geliyor. Bu da duvarda askerlerin giydiği kamuflaj görünümünün oluşmasına sebep oluyor.

Badana Yaparak Ne Kadar Ek Gelir Elde Edilir?

Badana yapmak pek çok ek iş çeşidinden daha ağır bir iş olduğu için ücretlendirmesi de ona göre olmakta. Bununla birlikte boyanacak yerin metrekare olarak büyüklüğü de ücretin belirlenmesinde etkili. Günümüzde orta büyüklükte olan bir odayı boyatmak ortalama 300 TL ile 400 TL arasında değişiyor. Eğer rekabetçi olmak ve insanların sizi tercih etmelerini istiyorsanız ilk başlarda ücreti biraz düşük tutabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.