Şiir Yazarak Para Kazanma 2024 | Ne Kadar Kazandırır?

Ek gelir arayanlar için en etkili yöntemlerden bir tanesi şiir yazarak para kazanmaktır. Şiir Yazarak Para Kazanma fazla bilinmese de ciddi gelir getiren yöntemlerinden başında gelir. Bu yazımızda şiir yazarak nasıl para kazacağınız hakkında detaylı bilgiler bulacaksınız

Şiir yazmak için duygu ve fikirlerinizi tam olarak ifade etmek gerekir. İyi şairler hayatlarını mısralara dökerek muhteşem eserler ortaya çıkartırlar. Tarihte şiir yazarak devlet büyükleri onure edilir adlarına methiyeler söylenirdi. Şiir tarihten bugüne kadar duyguları ifade etmek için kullanılan en etkili yöntemlerin başında gelir.

Peki, biz bu etkili yöntemi kullanarak nasıl gelir elde edeceğiz. Adım adım size tüm süreci anlatacağız. Lütfen yazımızı dikkatli okumaya çalışın. İşte şiir yazarak para kazanmak ve detayları…

Şiir Yazarak Para Kazanmak: Kitap Oluşturun!

Şiir Yazmak
Şiir Yazmak

Şiir yazarak para kazanma yollarının başında şiir kitabı çıkarmak gelir. Şiir kitapları gerçekten de çok fazla ilgi çekmektedir. Diğer kitaplardan daha popüler olmamasına rağmen satış rakamlarının çok yüksek olmasının tabi ki bir sebebi var. Toplumda şiir kitaplarını özenle takip eden ve satın almaya hazır büyük bir kitle vardır.

Romanlar, hikâyeler ve kişisel gelişim kitaplarının her gün yenileri çıkmaktadır. Rekabet üst düzeydedir. Oysa şiir kitabı çıkartan insanların sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Rekabetin az olduğu bir ortamda şiirleriniz ile başarıyı elde etmeniz çok daha kolay olacaktır.

Eğer tüm duygunuzu şiirlere yansıtabilirsiniz binlerce kitap satmamanız için hiçbir eden yok. Peki, bir şiir kitabı çıkartmak istiyorsunuz bunun için nasıl bir yol izlemeniz gerekiyor. Şiir yazarak para kazanmak hakkında net bilgiler vermek istiyoruz. Bu nedenle iki yolu da anlatacağız.

  • Şiir kitabınızı yazdınız. Sıra artık yayınlamaya geldi. Büyük yayınevleri ile hemen iletişime geçerek şiir kitabınızı yayınlamak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Sanılanın aksine bu tarz yayınevleri yeni yayıncılar gerçekten önemser. Sizden birkaç şiirinizi göndermeniz isteyeceklerdir. Burada ama göndereceğiniz şiirler ile tarzınızı öğrenmek ve şiirlerini değerlendirmektedir. Bu olayı işe girmeden önce bir ön görüşme gibi değerlendirebilirsiniz.

Eğer ilk şiirleriniz beğenilirse sizden kitabınız koyacağınız tüm şiirler istenir. İnceleme sonunda şiirler beğenilirse size iki teklif yapılır.

İsterseniz şiirlerinizi telif hakkıyla beraber yayınevine satabilirsiniz ya da şiirler için telif almazsınız ve satılan kitap başına bir yüzde talep edersiniz. Biz ilk kitabınız için birinci yöntemi tercih etmenizi öneriyoruz.

  • Şiir yazarak para kazanma için ikinci yol ise yayınevi üzerinden değil matbaalar üzerinden kitabınızı çıkartmak ve farklı kanallar ile pazarlamasını yapmaktır. Sosyal medya üzerinden ya da ücret talep etmeyen satış kanalları ile kolayca satışlarınızı arttırabilirsiniz. Yayınevlerine telif satmak ikinci yönteme göre daha kolaydır.

Fakat kendi kitabını bastırır ve satmaya başarırsanız ciddi bir gelir elde edebilirsiniz. Bu gelir yayınevine telif satmanızdan çok daha yüksek bir gelir olacaktır. Şiir yazarak para kazanma için ikinci yöntem şiir yarışmalarına katılmaktır.

Şiir yarışmalarına katılmak için iyi bir takipçi olmanız gerekiyor. Çünkü belediyeler ve yerel yönetimler tarafından zaman zaman ödüllü şiir yarışmaları düzenlenmektedir.

Öneri içerik: Taksicilik Yaparak Para Kazanmak

Şiir Yarışmalarına Katılarak Gelir Elde Etmek

Belediyeler ve yerel yönetimler tarafından sanata ve sanatçıya saygı adına her sene yüzlerce şiir yarışması düzenlenir. Sayıyı fazla bulabilirsiniz ama gerçekten de çok fazla şiir yarışması düzenlenmektedir.

Bunun başta gelen nedeni belediyelerin ve diğer yerel yönetimlerin sanata daha yoğun bir katılım istemeleri ve bu nedenle teşvik edici projeleri hayata geçirmeleridir.

Şiir yazıyorsanız ve ek gelir elde etmek istiyorsanız bu tarz yarışmalara katılmamak için hiçbir sebep yok. Bu tarz yarışmalar yerel bölgelerde yapılsa da tüm şairlerin katılımına açıktır.

Genelde başvurular internet üzerinden alınır. Jüri değerlendirmesi sonucu şiiriniz ödül kazanırsa ödülünü almak için yarışmayı düzenleyen kurum tarafından davet alırsınız. Şiir yazarak para kazanma için kazanç rakamlarını verelim.

Şiir yarışmalarında ödül minimum 3000 TL den başlar ödül tutarı 20.000 TL ye kadar çıkmaktadır. Farklı tarzda şiirlerinizi tüm yarışmalara göndererek kazanma şansınızın arttırabilirsiniz.

Şiirleriniz İçin Bir Youtube Kanalı Açın Ve Web Sitesi Tasarlayın

Şiir Yazarak Para Kazanma
Şiir Yazarak Para Kazanma

Youtube üzerinden şiirlerinizi yayınlamak kendinizi daha fazla tanıtmanızı sağlar. Ne kadar bilinen bir şair olursanız şiirlerinizden gelir elde etme şansınız o kadar fazla olur. Youtube üzerinden şiirlerinizi paylaşırken arka fonda şiire uygun telifsiz müzikler paylaşabilirsiniz.

Youtube çok büyük bir mecradır. Milyonlarca potansiyel ziyaretçi ve müşteriye kolayca ulaşmanız mümkündür.

Eğer şiirlerinizi farklı dillerde okuma imkânınız varsa kanalınıza çekeceğiniz sayı da o oranda yüksek olacaktır. Eğer İngilizce ya da başka bir dil bilmiyorsanız internet üzerindeki eğitimlerden kolayca öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Belirli bir kitle edindikten sonra şiirleriniz için bir web sitesi açmanızı mutlaka öneriyoruz. İnsanlar şiir okumayı gerçekten çok seviyor.

Sitenizde şiirleri yazılı olarak paylaştıktan sonra mutlaka Youtube videolarını da ekleyin. Bu durum iki şeye yarayacak. Bir yandan Youtube üzerinden gelir elde ederken diğer yandan sitenize gelen ziyaretçiler üzerinden reklam geliri elde edeceksiniz.

Ayrıca şiir sitenize gelen ziyaretçi sayısı arttıkça kendiniz için sponsor bulma olasılığınızda ciddi oranda artacaktır. Sponsorlar sizi maddi anlamda destekleyebilecek kişilerdir.

Youtube kanalı açarak bu kişilerin sizi fark etmesini ve size destek olmasını sağlayabilirsiniz.

Melek yatırımcı olarak da bilinen bu kişiler birçok şair ve yazarak ilk kitaplarını çıkarmaları için maddi destek sağlarlar. Genelde satış üzerinden % talep eden melek yatırımcılar sizin için iyi bir fırsat olabilir.

Öneri içerik: Cep Telefonu Kılıfı Satmak

Organizasyon Şirketleriyle Çalışarak Gelir Elde Edin

Evlilik teklifi bir kadının hayatında asla unutulmayacak ve iz bırakan olayların başında gelir. Uzun yıllar sürmesi beklenen mutlu bir evliliğin ilk adımı olarak düşünülen evlilik teklifi için organizasyon firmaları farklı alternatifler sunar. Her kadın evlilik teklifinin çok özel olmasını ve uzun yıllar hatırlanmasını bekler.

Bu nedenle farklı evlilik teklifler için organizasyon firmaları konseptler hazırlar. Bu konseptlerin içinde genel de şiir kullanılır.

Romantizm ve şiir birbirini tamamlar. Organizasyon şirketleri ile iki şekilde çalışabilirsiniz. Sizden çiftlerin adına özel bir şiir yazmanı istenir. Şiir damat adayı tarafından teklif sırasında kız arkadaşına okunur.

Ya da şiiri sizin okumanız istenir. Tabi şirketle beraber organizasyon içinde yer almak gelirinizin daha fazla olmasını sağlayacaktır.

Organizasyon şirketleri sadece evlilik teklifleri organize etmez. Şirketlerin ve kurumların gecelerini de Organizasyon şirketleri düzenlemektedir. 

Şirketlerin bazı özel günleri için şiir ya da Motto sayılan cümlelerin yazılması gerekebilir. Şiirleriniz ile bir şirket ya da firmanın markasının simgesi haline gelebilirsiniz. Şiir yazarak para kazanmak için önemli alternatiflerden birisidir.

SONUÇ

Şiir Yaz Para Kazan

Sizler için 4 farklı yöntem ile ek gelir elde etme yolunu anlatmaya çalıştık. Şiir yazarak para kazanmak gerçekten mümkündür. Bu yolları deneyen yüzlerce kişi ek gelir elde ediyor. Sizde şiir yazarak hemen para başlayabilirsiniz.

Unutmayın harekete geçmeden gerçekten ne olacağını bilemezsiniz. Birçok şair ilk şiirlerini dünyaya duyurmak için uzun yıllar bekledi.

Oysa siz şanslı olan taraftasınız. Artık internet ortamında şiirlerinizi tanıtmak ve bilinen bir şair olmak daha kolaydır. Duyguların dile gelmesini sağlayan en önemli araçlardan biri olan şiir ile güzel paralar kazanabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.