Kurs Hazırlayarak Para Kazanma

Merhaba arkadaşlar bugünkü konumuzda kurs hazırlayarak, ders vererek para kazanma yolundan bahsetmeye çalışacağım. Çok tecrübeli olduğunuz konuda kurslar hazırlayarak ek gelir elde etmeniz mümkün.

Çoğumuz artık eskiden olduğu gibi sadece eğlenmek için, video izlemek için internete girmiyoruz. Birçok kişi bilgi almak için, yemek tariflerine bakmak için, o gün evine yemek siparişi vermek için interneti kullanıyorlar. Kimisi de interneti bir gelir kaynağı haline getirmektedir. Bu yazının sonunda muhtemelen siz de birer internetten gelir kazanan kimselerden olacaksınız 🙂

Her zaman adından bahsedildiği gibi “bilgi en pahalı şeydir” Sene 2021 olmasına rağmen bilgiden daha değerli hiçbir şey yoktur. Kimisi saatlerce, günlerce, haftalarca çalışır ve 2.500 TL para kazanır, kimisi ise sadece 1 seans ders öğreterek o 2.500 TL’den daha fazla paraları kazanması mümkündür. İşte tam da burada insanlarına aklına “Kurs hazırlayarak para kazanmak” geliyor. Ayrıca kurs hazırlamanız için bir konu hakkındaki tüm detayları bilmeniz de gerekmez, sadece o konuyu araştıran kişiler arasında %51’inden daha fazla bilgiye sahipseniz; tebrik ederiz. siz de kurs hazırlayıp satabilirsiniz..

Ayrıca bu şekilde kurs hazırlamanız için özellikle bir konu olmasına da gerek yok. Teknolojiden yemeğe, müzikten fotoğrafçılığa, bilgisayardan hukuğa, sanattan yazılım kurslarına kadar her türlü konuda online kurs açarak aylık binlerce TL para kazanmanız gayet mümkündür.

Peki nasıl ?

Online kurs oluşturmayı mümkün kılan ve kullanıcı dostu olan platformlar vardır, halihazırda çalıştığınız mesleğinizi icra ederken aynı iş üzerinden dahi online kurs verip para kazanabilirsiniz. Onlarca online kurs platformu sayesinde bir online kurs hazırlayıp satmak düşünüldüğünden basit bir hale gelmiştir. Buna ek olarak teknolojinin gelişmesiyle beraber sizin bilginizin yanı sıra mükemmel kalitede bir kurs yaratmak için gereken araçlar ve cihazların kullanımı da kolaylaştı. Halihazırda var olan işinize, teknik bilginize ek olarak bir kurs açabilirsiniz. Örneğin eğer bir fotoğrafçıysanız, fotoğraf çekimi ve benzeri onlarca konuda herkesten daha yüklü bilgiye sahip olduğunuzdan dolayı mesleğinizin yanı sıra buradan da bir gelir elde etmeniz mümkündür.

Online kurslar hazırlayıp satmak ek gelir sağlamaktadır. Tek seferde bir tanede kurs hazırlamanız gerekir ama daha sonrasında aynı kursu tekrar tekrar satabilirsiniz. Buna ek olarak kursunuz online olduğu için ekstra çaba sarf etmeden tüm dünyadan, tüm zaman dilimlerinden öğrencilere ulaşabilirsiniz.

Online kurs hazırlamanız ne kadar kadar basit gözükse de aynı zamanda sizin vaktinizi de alacaktır. Bu kursları hazırlamanız, yayımlamanız ve kursiyerlere ulaşabilmeniz birer mesaidir. Ayrıca sizin kurslarınızın satılabilmesi için işinizi özenle yapmanız gerekiyor ki kursiyerler sizin kurslarınızı talep etsinler..

 

Kurs hazırlayarak para kazanma

 

Hazırlamış olduğunuz kursu yayınlamak için de çeşitli platformlar vardır.

Bu platformlardan başlıcası tabii ki kendi internet siteniz olacaktır. Kendi internet sitenizin olması prestij ve kursiyerlerinizin size ulaşabilmesi açısından olumlu olarak geri dönüş yapmaktadır.

Bunun yanısıra bu şekilde online kurslarınızı yayımlayacak farklı platformlar vardır, şimdi onlara bakalım;

Udemy, Coursera.org, Edx.orgUdacity.org, Google Dijital Garaj,Alison.com, Khanacademy.org, bu konularda kurslara yer veren sitelerden en güvenilirleridir. Bu platformların tamamında her düzeyde dersler ve kurslar bulunmaktadır. Bu yüzden arayüzünü, kullanılabilirliğini en beğendiğiniz platformu kullanabilirsiniz. Eğer içlerinde kullandığınız bir site varsa onları da bizlerle paylaşmayı unutmayın. Kolay gelsin şimdiden bol kazançlar 🙂

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.