Network Marketing Nedir?

Aslında günümüzde çokça karşılaştığımız network marketing sistemi, oldukça yaygın bir sistemdir. Sistem bir ürünün kullanılması sonucu pazarlaması olayıdır.

A ürünün elimize geçmesinde üretim, depo, nakliye ,aracı firmalar gibi bir çok el değiştirir ve her el değiştirmede kar payı konulur. Bu ürünün piyasa sunulması için pek çok etken vardır. Network marketing sisteminde tek aracı vardır. Ürünün kendi dağıtıcıları tarafından temin edilir ve değiştirdiği el sayısı azdır. Haliyle düşen pay miktarı da fazladır.

Örneğin bir A ürünü aldınız ve memnunsunuz. Daha sonra ürünü tavsiye edersiniz. Bu tavsiye üzerinden komisyon alırsınız. Siz bu ürünü kullanma amaçlı aldığınız için, pazarlamasını yaparken de müşteriye bir kullanıcı olarak iletişime geçersiniz. Dolayısıyla %100 müşteri memnuniyeti ile satış yaparsınız.

A ürününün dağıtıcılara maliyeti 100 Türk lirası diyelim. Satış fiyatı 150 TL olan bu ürünü sattığınız takdirde dağıtıcılar tarafından belirlenen komisyon tutarı size kalır. Sistem genel olarak böyle çalışır.

Fakat sistemin prensibi çok uğraş ile ürün satmak değildir. Az uğraş ve ekip çalışması ile çok ürün satmaktır. Örneğin gün içinde tek başınıza ulaşabileceğiniz müşteri sayısı 10 diyelim. Fakat az uğraş ile bir ekip sayesinde gün içinde 100 kişiye ulaşabilirsiniz. Buradaki amaç verimlilik ve yüksek kar elde etmektir.

Peki ekip içinde paylar nasıl bölünecek? Herkes aynı payı mı alacak? Tabi ki hayır. Ekipleri sizin oluşturmanız gerek. Ekibe dahil olan her arkadaşınızın sattığı üründen pay alacaksınız. Onlarında ekibe dahil ettiği kullanıcılardan da. Böyle böyle bir zincir haline gelecek ve kazancınız çok daha yüksek olacaktır. Yani en çok kazanan yine siz olacaksınız.

Eğer böyle bir sistem kafanıza yatmamışsa, size sadece sattığınız ürün başına net kazanç elde edebileceğiniz sistemden bahsetmek isterim. Dropshipping yöntemi ile satacağınız her ürün başına 30 TL ye varan net kar elde edebilirsiniz. Sistemin detaylı anlatımı için sitemizde yer alan konuyu ziyaret edebilirsiniz. Son zamanlar sosyal medyada oldukça yaygın olan bu sistem, özellikle yüksek kullanıcılara hitap edenler için mükemmel gelir kaynağı. Çeşitli gruplara üye olarak kazanç elde etme şansınız yüksek.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.