Sosyal Medyadan Nasıl Para Kazanılır

Sosyal medyadan nasıl para kazanılır? Sosyal medyadaki hesap sahipleri nasıl para kazanıyor? Ne kadar kazanıyorlar? Hiç düşündünüz mü?

Hepimizin hemen hemen her gün gördüğü büyük hesap sahipleri hakkında yazacağım bugün. Lafı uzatmadan başlayayım. Sosyal medyada takip ettiğimiz hesaplar vardır elbette. Bu sayfaların takipçileri kimi yüz bin, kimi beş yüz bin, hatta milyonları bulabilmekte. Özellikle instagramdan para kazanmak mümkün. Peki bu adamlar nasıl para kazanıyor?

Hesap sahipleri hesaplarının aktifliğine, bil hassa aldıkları erişime göre kazanırlar.

İnstagram üzerinden gidecek olursak;

Takipçi sayıları önemli değildir. Erişimleri fazla olduğu zaman ilgi ve alaka artar. Bu durumu fark eden işletmeciler, kendimizin de her gün karşı karşıya geldiği o reklamlara başvururlar. Kimisi ayakkabı kimisi giysi. Bu reklam olayında her iki tarafta kazanır. Hesap sahibi, tek bir fotoğrafına ortalama 50-100 bin erişim aldığı hesapta, paylaştığı 1 günlük reklam için ortalama 100-200 TL arası para kazanır ve bu tutar sadece bir işletmeciden aldığı tutardır. Biz bir günde belkide 10 adet reklam görmüyoruz değil. 50 bin kullanıcıya erişen reklam, küçük bir öngörü ile işletme sahibinin verdiği ücreti, kat kat daha fazlasını aldığını söyleyebiliriz. Hesap sahiplerinin bir diğer kazanma yöntemleri de, başka bir hesap açıp reklam yaparak onunda takipçisini yükseltmek ve satmak.

 

Nasıl Kazanılır?

Her ne kadar sıfırdan bir hesap açarak büyüme şansımız olabilir fakat bu süreç 1-2 ayı bulabilir ki bu göz önüne alınabilecek süre değil. Klişe sorunun cevabını klişe olarak vermek zorundayım. Sosyal medyadan güzel kazanç sağlamak için yatırım yapmak şarttır. Ortalama bin lira ile orta yollu bir hesap satın almanız yeterli olabilir. Daha sonra,sizin takipçi sayınıza yakın hesaplarla karşılıklı reklam ile yükselebilir ve erişiminizi arttırabilirsiniz. Talep geldiği zamanda reklam yayınlamaya başlarsınız. Örneğin ürün satış başı para kazanabilirsiniz. Örneğin Dropshipping yöntemini inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için buradaki  yazımızı okuyabilirsiniz.

Facebook da İşler Nasıl Yürür?

Facebook da şu anlık ciddi şekilde kazanan insanlar yüksek beğenili hesaplardır. Bu hesaplarda ya haber yada bahis site sahipleri tarafından kiralanır veya satın alınır. Ancak şunu söyleyebilirim ki facebook dan para kazanabilmek ciddi derecede yok olmuş durumda. Nedeni ise facebook’un yaptığı yeni güncellemeler. Hiç bir şekilde kendi başınıza yükselme imkanınız yok gibi bir şey. O yüzden bizim için instagram daha karlı gibi görünüyor.

Bu yazımızda sosyal medya da neler dönüyor onları yazmış olduk. Size bir yararım olmuşsa ne mutlu bana.Okuduğunuz için teşekkürler.Bol kazançlar.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.