Para Kazandıran İş Fikirleri

Para kazandıran iş fikirleri hakkında bilgi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Sermayeniz az ve ya çok olabilir. Önemli olan size para kazandıracak iş fikrini bulmaktır. Günümüzde internet üzerinden çevrimiçi olarak birçok iş yapmanın yanında reel iş fikirlerini de hayata geçirebilirsiniz.

İşte 2022 yılında geçerliliğini koruyan ve size çok para kazandırabilecek iş fikirlerinin tam listesi

1- Konsept Kafe Açmak

Hizmet şekli değiştikçe insanların taleplerin de değişiklikler oluyor. Artık bildiğiniz standart kafelerden çok kavram kafeler iş yapıyor. Açacağınız kafe için farklı özellikler üretirseniz en aranan kafeler arasına kolayca girebilirsiniz.

Konsept kafe için birkaç örnek verelim. Örneğin İstanbul da birkaç şubesi olan Çekirdek kafe, Kafenin konsepti masada yer alan istediğiniz kadar yiyerek yere atmanızdır. Farklı bir fikir olmasının yanında insanların oldukça ilgisini çekmiştir.

Müşteriler çekirdekleri yedikten sonra bir çöpe ya da ayrılan bir yere değil direk olarak yere atarlar. Kafenin zemini çekirdek kabuklarından görülmemektedir. Buda kafeye ayrı bir hava katar. Bu tarz konsept kafe fikirleri ile güzel bir iş kurabilirsiniz.

2-Tavuk Yetiştiriciliği Yapmak

10 sene önce tavuk yetiştiriciliği çok popüler bir meslek dalıydı. Son zamanlarda eskisi kadar olmasa da hala ciddi şekilde para kazanmanızı sağlayan bir meslek olduğunu söylemek yanlış olmaz. Tavuk çiftliği kurmanın en güzel noktalarından biri devlet destekleridir.

Tavuk çiftliği kurmak istiyorsanız, projelendirip devlet kurumlarına hibe için başvuru yapabilirsiniz. Devletin tavuk çiftlikleri için ucuz kredi ve hibe destekleri bulunmaktadır. 2022 yılı için iyi bir seçenek olarak görülen çiftlik kurma fikrini değerlendirebilirsiniz.

3-Spor Salonu Açmak

Son yıllarda marketlerde olduğu gibi spor salonları da standart bir hale gelmeye başladı. Eğer bir spor salonu açmayı düşünüyorsanız bilinen bir GYM markasından isim hakkı satın almak iyi bir fikirdir. İnsanlar bildikleri ve güvendikleri markalarla çalışmayı her zaman tercih ederler.

4-Oyun Evi Açma

İş kurmak için oyun evi açma işi çok mantıklıdır. İnsanlar çocukları için harcadıkları parayı fazla düşünemezler. Kadınlar ve çocuklar için açılan işler genelde kar bırakır. Güzel paralar kazanmak istiyorsanız oyun evi açmak mantıklı bir seçim olacaktır. Çünkü oyun evi açmanın maliyeti düşük, yatırımın geri dönüşü ise yüksektir.

Dükkânınızın ortalama bir kirası olduğunu, eleman giderlerinin hesabını ve diğer maliyetleri göz önüne aldığımızda ortalama bir oyun evi dükkânı aylık olarak 15.000 TL civarında gelir getirecektir.

5- Makale Yazarak Para Kazanmak

Eğer elinizde iş kurmak için hiç sermaye yoksa makale yazarak para kazanmak çok bir fikirdir. İnternet sitelerinin sattıkları şey yazılı bilgidir. Yazılı bilgi içinde içerik üreticileri yani makale yazarlarına ihtiyaç vardır. İyi bir makale yazarı günümüz şartlarına göre çok güzel paralar kazanabilir.

Makale ücretleri, içerik üreticileri tarafından 100 kelime başı ücrete tabi tutulur. Yazdığınız makale deki kelime sayısı 100 e bölünür ve anlaşma yaptığınız miktar ile çarpılır. Ortalama bir makale yazarı evinde çalışarak ayda 4500 ile 10.000 TL arasında para kazanabilir.

6- Çeviri İşleri Yapmak

Eğer yabancı diliniz varsa firmalar için freelancer olarak çeviri hizmeti verebilirsiniz. İş sitelerine gittiğiniz zaman yarı zamanlı onlarca çevirmen arandığını görebilirsiniz. Çevirmenler aylık olarak olarak 4000 TL ile 6000 TL arasında kazanmaktadır.

7- Youtube Videolar Çekmek

Youtube çekerek milyonlarca lira para kazanan kişileri gördüğünüzde bu insanlar bu kadar parayı nasıl kazanıyor diye eminim soruyorsunuzdur. Aslına bakarsanız diğer işlerde olduğu gibi bu işinde anahtarı düzenli ve disiplinli olarak çalışmak

İlk amacınız video çekmek ve para kazanmak olmamalıdır. Siz videoları düzenli olarak çekerek kanalınıza yükleyin ve kanalınızın büyümesini bekleyin. Youtube kanalınız bir süre sonra büyümeye başlayacaktır.

Para kazanma özelliğinizin aktif olması için bazı şartları yerine getirdikten sonra sizde youtube üzerinden para kazanan kişiler arasına katılmış olacaksınız. Youtube üzerinden ciddi gelirler elde etmek istiyorsanız telifsiz videolar kullanmaya özen gösterin. Mümkünse tüm videolarınızı kendiniz çekmeye çalışın.

Video montajından ve diğer efekt programlarından çok fazla anlamınıza gerek yok, Şu an milyonlarca abonesi olan kanallar videolarını cep telefonları ile çekmektedir. Youtube üzerinde güzel bir kitle elde ederseniz 500 Dolar ile 1200 Dolar arası kazanç sağlayabilirsiniz. Tabi kazancın bir sınırı yok

8- Google Adsense İle Para Kazanın

İnternet siteleri ayakta kalmak için bir gelir elde etmek zorundadır. Diğer dijital mecralar gibi blog siteleri de masraflarını çıkarmak için reklam alırlar. Dijital ortamlarda en güvenilir reklam veren şirket tabi ki Google dır dır. Google kendisi reklam vermez. Kendisine reklam vermek isteyen şirketlerden talepleri toplayarak anlaşma yaptığı diğer sitelere dağıtır.

Reklam vermek için kullanılan Google kanalı Adwords, Reklam yayınlamak için kullanılan Google kanalı ise Adsense tir. Google bu iki arasında bir bağ kurarak reklamların internet ortamında dönmesini sağlar.

Bir web sitesi kurarak Google Reklamları üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Peki bu Google reklamları size ne kadar kazandırır. Siz bir blog ya da web sitesi kurduktan sonra sitenize ziyaretçiler gelmeye başlayacaktır.

Google sitenizde kişinin o günkü internet araması ile ilgili reklamlar gösterir. Örnek vermek gerekirse, kişi o gün tencere takımı araştırması yaptıysa internet sitelerini gezerken sürekli tencere reklamları görecektir.

Ziyaretçiniz reklamlara tıklarsa hesabınızda bir para birikmeye başlar. Hesabınız aylık 200 TL olduğu zaman banka hesabınıza her ayın 22 sinde yatmaya başlar.

9- Fal Bakarak Para Kazanma

Fal bakarak para kazanmak mümkündür. Eğer sezgilerinize güveniyorsanız fal baktırmak isteyenlerin sayısının ne kadar fazla olduğuna şaşırabilirsiniz. Fal baktırmak isteyen özellikle kadınlar kapınızda kuyruk olabilir.

Ücret alarak fal bakmak istiyorsanız kendi instegram sayfanızdan fal bakabilir, ya da fal sitelerine yorumcu olarak başvuru yapabilirsiniz.

10- Fotoğraf ve Stock Videolar Satarak Para Kazanma

Türkiye ye yurtdışına hizmet veren görsel içerik tedarik siteleri bulunmaktadır. Bu siteler telifli fotoğraf ve videoları kendi bünyelerinde tutarak isteyenlere ücret karşılığı satar. Telifli video ve resimlerin izinsiz olarak kullanılması büyük suçtur.

Eğer kendinize güveniyor ve talep gören video, fotoğraf üretebilirim diyorsanız size göre bir iş olduğunu söylemekte fayda var. Gerçekten güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

11- Sosya Medya Yönetimi Yaparak Para kazanabilirsiniz.

Günümüzde sosyal medya büyük bir satış ve pazarlama ağı haline geldi. Şirketler ve firmalar mümkün olduğunca takipçi sayısını arttırarak satış adetlerini arttırmaya çalışıyorlar. Bir firmanın ne kadar çok takipçisi varsa satışları da o kadar hızlı oluyor.

Bu nedenle firmalar ilgi çekici resim ve videolar üreterek insanları sayfalarına çekmeye çalışıyorlar. Tabi sadece ilgili çekici içerikleri üretip paylaşmak yetmiyor. Sosyal medya hesabının aktif tutulması mesaj yazan insanlara cevap verilmesi, sosyal medya üzerinden yapılan satışların takibi gibi konular için sosyal medya yöneticisine ihtiyaç duyuluyor.

Son zamanlarda sadece büyük işletmeler değil küçük firmalar da sosyal medya yöneticilerine iş vermeye başladı. Dijital dünya da kariyer sahibi olmak istiyorsanız, sosyal medya yöneticiliğini düşünebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.