Cep Telefonu Tamiri Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Cep telefonları günümüzün olmazsa olmaz araçları arasında. Çok kullanıldıkları için sık sık arıza yaptıkları da biliniyor. Cep telefonu tamiri yaparak ek gelir elde etmek de günümüzde son derece mümkün. Eğer bu işte biraz bilginiz ve el beceriniz varsa kolaylıkla ek gelir elde edebilirsiniz. Eğer çok fazla bilginiz yoksa bu işe girdikten sonra da zamanla öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte gerekli olan parçaları yurt dışından tedarik etme gibi bir olasılığınız da mevcut.

 

Cep Telefonu Tamiri Yaparak Nasıl Ek Gelir Elde Edilir?

Bunun için biraz telefon bilginizin olması gerekiyor. Ayrıca şunu unutmamak gerekiyor ki arızalanmış tüm cep telefonlarının tamiri yapılamıyor. Bu yüzden baştan teşhisi de iyi koymak gerekmekte. Tamir edebileceğinizi söyleyip bunu başaramadığınızda iyi bir izlenim bırakmayabilirsiniz. Peki insanlar cep telefonu tamiri yapan kurumsal firmalar dururken neden bu işi size versinler. Burada ise işin içine verdiğiniz hizmet ve makul fiyat giriyor. Kurumsal firmalar bünyelerinde personel çalıştırdıklarından dolayı fiyatları da yüksek olabiliyor. Siz kendi başınıza bu işi yaptığınız için daha makul bir fiyat belirleme imkânınız olacaktır. Eğer tamir edemediğiniz cihazlar olursa bu cihazları tamir için bir firmaya verebilir ve üzerine kar koyarak müşterinize verebilirsiniz. Bu yapılan bir harekettir. Ancak burada asıl amaç bir aracılık yapmaktan ziyade müşterinizi mağdur bırakmamak olmalıdır. Aldığınız işleri sürekli başkasına yaptırmanız hem karınızı düşürecek hem de müşteriniz bunu öğrendiğinde pek hoş karşılamayacaktır.

Cep Telefonu Tamiri Yaparak Ne Kadar Ek Gelir Elde Edilir?

Elektronik cihazların tamiri zaman zaman zor işçilik sınıfına girmekte. Bu bakımdan fiyatlar da telefonun sorununa göre belirlenmekte. Fiyat belirleme konusunda kurumsal firmaların fiyatlarını baz alarak daha makul fiyatlar belirlenebilir. En basitinden bugün herhangi bir marka cep telefonunun ekran değişimi bu firmalarda yeni ekranın fiyatı hariç 150 ila 200 TL arasında yapılmakta.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.