Tanıtım Videoları Hazırlayarak Para Kazanmak

Tanıtım videoları hazırlayarak para kazanmak için nispeten uzman olunması gereken bir kaç nokta var. Elbette sadece uzman olmakla da iş bitmiyor. İyi bir anlatım yeteneği, kurgu yeteneği ve biraz da ileri görüşlü olmak oldukça önemli. Evinizden kolaylıkla yapabileceğiniz bu işin tamamlanması biraz uzun süreceği için karşılığında alınan ücret de bununla doğru orantılı olmakta.

tanitim-videosu-hazirlama

Nasıl Tanıtım Videosu Hazırlanır?

Tanıtım videosu hazırlayabilmek için video çekimini ve montaj işlemini yapabilmek gerekiyor. Tek başınıza bu iki önemli noktanın üstesinden gelebilirseniz işin önemli bir kısmını halletmiş olacaksınız. Ancak bütün bunlardan önce pek çok ayrıntıya da karar vermek gerekiyor: Çekilecek olan videonun açık mekanda mı yoksa kapalı mekanda mı çekileceği ya da baştan sona bilgisayar ortamında mı hazırlanacağına karar vermek senaryoyu ona göre hazırlamak işin püf noktalarından bir tanesi.

Tanıtımını yapacağınız kişinin ya da kurumun özelliklerinden eksiksiz olarak bahsetmek ve insanların çok iyi bilgi sahibi olmaları için her şeyin açıklayıcı olması da önemli. Çoğu firma bu tarz uzun süren işler için ödeme yaparken kapora yöntemiyle çalışır. Size düşen ise istenilen özelliklerde bir şey ortaya koymak için çalıştığınız kişilerle işin her aşamasında iletişim halinde olmak ve bu sayede zamanı da verimli kullanmak. Eğer ortada beğenilmeyen bir şeyler varsa bunlara anında müdahale etmek.

İnternet üzerinden ya da referans yöntemiyle kolay bir şekilde müşteri bulmak mümkün. Yapılan işin zorluğuna ve harcanan emeğe bağlı olarak işe başlamadan önce bir fiyat belirleyip bunu müşterinize iletmeniz gerekiyor. Eğer her konuda anlaşma sağlanırsa kapora alıp işe öyle başlamak en doğrusu olacaktır. İlk defa çalışacağınız kişilerle çalışmaya başlamadan önce kesinlikle kapora almalısınız. Bu, emeğinizin boşa gitmemesi için de yerinde olacaktır.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.