Koltuk Yıkayarak Para Kazanmak

Koltuk yıkayarak para kazanmak son yıllarda özellikle vakti olmayanlar için önemli bir seçenek durumunda. Evlere temizliğe gelen temizlikçiler koltukların temizliğine yeterince derinlemesine önem vermezler. Oysa koltukların tıpkı halılar gibi düzenli bir şekilde yıkanması gerekmekte. Günümüzde bu işlem koltuk yıkama makineleri ile kolaylıkla yapılmakta ancak insanlara bu makinelerden satın almak yerine bu işi yapan kişilere yaptırmak daha kolay gelmekte.

Koltuk Yıkayarak Nasıl Para Kazanılır?

Koltuk yıkamak için elinizde en az bir adet yıkama makinesi olması gerekmekte. Elektrik süpürgesine benzeyen bu aletler su ve deterjan ile koltukları yıkayabiliyor. Şu anda bir tanesi ortalama 2500 TL ile 5000 TL arasında satılmakta. Ancak elbette ikinci el olarak da bulmak mümkün. Bununla birlikte isterseniz gittiğiniz yerde yerinde bu işi yaparken eğer imkanınız varsa koltukları bir araca yükleyip kendi yerinizde de bu işlemi yapabilirsiniz. Ancak insanlar genellikle koltuklarının evde yıkanmasını tercih etmekteler. Kendinize müşteri bulmak için interneti ve sosyal medyayı kullanabilirsiniz. Özellikle bayanların üyesi olduğu forumlara üye olabilir ya da Instagram ve Facebook gibi sosyal medya mecraları üzerinden reklam ve tanıtımlarınızı yapabilirsiniz. Sosyal medya bu konuda kısa zamanda çok iş yapılabilmesi için oldukça uygun bir mecra. Koltuk yıkama hizmeti henüz çok fazla yaygınlaşmadığı için internet üzerinden arama yapan insanların karşısına çok da fazla seçenek çıkmıyor. Özellikle ufak bir şehirdeyseniz daha çok müşteri bulabilirsiniz.

Koltuk Yıkayarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Şu anda bir koltuk takımı ortalama 150 TL gibi bir ücrete yıkanmakta. Müşteri sayısına bağlı olarak aylık ne kadar kazanabileceğinizi hesaplayabilirsiniz. Eğer değişik ve etkili teknikler kullanıp insanları memnun edebilirseniz kısa zamanda müşteri portföyünüzü de genişletebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.