Koltuk Yıkayarak Para Kazanmak: 2 Farklı Yöntem!

Koltuk yıkayarak para kazanmak son yıllarda özellikle vakti olmayanlar için önemli bir seçenek durumunda. Evlere temizliğe gelen temizlikçiler koltukların temizliğine yeterince derinlemesine önem vermezler.

Oysa koltukların tıpkı halılar gibi düzenli bir şekilde yıkanması gerekmekte. Günümüzde bu işlem koltuk yıkama makineleri ile kolaylıkla yapılmakta ancak insanlara bu makinelerden satın almak yerine bu işi yapan kişilere yaptırmak daha kolay gelmekte.

Koltuk Yıkayarak Para Kazanmak: Nasıl Yapılıyor?

Koltuk Yıkayarak Para Kazanmak
Koltuk Yıkayarak Para Kazanmak

Koltuk yıkamak için elinizde en az bir adet yıkama makinesi olması gerekmekte. Elektrik süpürgesine benzeyen bu aletler su ve deterjan ile koltukları yıkayabiliyor. Şu anda bir tanesi ortalama 7.500 TL civarındadır. Koltuk yıkayarak para kazanmak için biraz sermaye gerekiyor…

Ancak elbette ikinci el olarak da bulmak mümkün. Bununla birlikte isterseniz gittiğiniz yerde yerinde bu işi yaparken eğer imkanınız varsa koltukları bir araca yükleyip kendi yerinizde de bu işlemi yapabilirsiniz.

Ancak insanlar genellikle koltuklarının evde yıkanmasını tercih etmekteler. Kendinize müşteri bulmak için interneti ve sosyal medyayı kullanabilirsiniz. Özellikle bayanların üyesi olduğu forumlara üye olabilir ya da Instagram ve Facebook gibi sosyal medya mecraları üzerinden reklam ve tanıtımlarınızı yapabilirsiniz.

Sosyal medya bu konuda kısa zamanda çok iş yapılabilmesi için oldukça uygun bir mecra. Koltuk yıkama hizmeti henüz çok fazla yaygınlaşmadığı için internet üzerinden arama yapan insanların karşısına çok da fazla seçenek çıkmıyor. Özellikle ufak bir şehirdeyseniz daha çok müşteri bulabilirsiniz.

Koltuk Yıkayarak Ek Gelir Elde Etme Yöntemleri

Koltuk yıkayarak para kazanabilmeniz için iki farklı yöntem bulunuyor:

  1. Kendiniz Yıkama Yapmak
  2. Makineyi Kiraya Vermek

Koltuk yıkama işlemini kendiniz yaptığınızda kazancınız çok daha fazla olacaktır. Ancak bunun için yeteri kadar vaktiniz yoksa koltuk yıkama makinesi satın alabilir, bunu kiralayarak da gelir elde edebilirsiniz.

Güncel yöntemler bu şekildeyken en kazançlı yöntemi sizlere sunduk! Kazanç rakamları ise oldukça heyecan verici…

Şimdi koltuk yıkayarak para kazanmak için ne kadar kazanabileceğinizi açıklayalım!

Öneri içerik: Sunum Tasarım Danışmanlığı Yaparak Para Kazanma

Koltuk Yıkayarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Koltuk Yıka Para Kazan
Koltuk Yıka Para Kazan

Şu anda bir koltuk takımı ortalama 750 TL – 1.000 TL arasında bir ücrete yıkanıyor. Müşteri sayısına bağlı olarak aylık ne kadar kazanabileceğinizi hesaplayabilirsiniz.

Eğer değişik ve etkili teknikler kullanıp insanları memnun edebilirseniz kısa zamanda müşteri portföyünüzü de genişletebilirsiniz.

Örneğin ayda 10 müşterinin koltuk takımını yıkadığınızda 7.500 TL – 10.000 TL arasında ek gelir elde edebilmeniz mümkün.

Koltuk yıkayarak para kazanmak hakkında detaylar bu şekildeydi… Deneyimlerinizi bizimle paylaşabilir, yorumlar kısmını kullanabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.