Bilgisayar Tamiri Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Bilgisayarlar artık her evin vazgeçilmezleri haline geldi. Pek çok evde birden fazla bilgisayar bulunmakta. Bununla birlikte bilgisayar kullanıcısı olan her kişi bilgisayarlarda meydana gelen sorunları kendi başlarına halledecek kadar bu işi bilmiyorlar. İşte bu noktada da bilgisayar tamiri yaparak ek gelir elde etmek mümkün oluyor. Bu tamiri sadece donanımsal anlamda değerlendirmek yanlış olur. Yazılım sorunlarını da gidermek bilgisayar tamiri olarak nitelendirilebilir.

Bilgisayar Tamiri Yaparak Nasıl Ek Gelir Elde Edilir?

Bilgisayar tamir eden pek çok mağaza mevcut. Bunun için ilk olarak onların vermedikleri bazı hizmetleri sağlamak hem insanları daha çok memnun eder hem de müşteri bulmanız kolaylaşır. Bu hizmetlerin başında bilgisayarları kişilerin evlerinden dışarı çıkarmadan tamir etmek geliyor. Bu sayede bilgisayar sahiplerinin aklında soru işareti de bırakmamış oluyorsunuz. Eğer bir parça değiştirmeniz gerekiyorsa bunu bilgisayar sahibine söyleyip, o parçayı tedarik ettikten sonra tekrar parçayı takmak için evine gidebilirsiniz. Eğer yazılımsal bir sorun varsa işiniz daha kolay olacaktır. Çünkü yazılım sorunlarını çözmek için yanınızda gerekli yazılımları taşıyabilirsiniz. İnsanlara bu şekilde hizmet vermek kısa zamana çok daha fazla insana erişmeniz demek. İlerleyen zamanlarda insanlar yeni bir bilgisayar alacakları zaman ya da bilgisayarlarına bir donanım almaları gerektiğinde yüksek fiyatlarla hizmet veren mağazalar yerine size ulaşacaklardır.

Bilgisayar Tamiri Yaparak Ne Kadar Ek Gelir Elde Edilir?

Bilgisayar tamiri, tam olarak hak ettiğiniz parayı alabileceğiniz bir alan. Genellikle işçilik ve zaman gerektirdiği için belirleyeceğiniz ücret de bu kriterle alakalı olacaktır. Arızanın tespiti, arızanın nasıl giderileceği (yeni yazılım mı yükleneceği yoksa donanımsal bir arıza mı olduğu) belirlendikten sonra bir ücret çıkarmak mümkün olacaktır. Bununla birlikte yapılan iş karşılığında büyük mağazaların ne kadar ücret aldıklarını öğrenerek siz daha makul bir ücret belirleyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.