Düşük Sermaye ile Yapacağınız İş Fikirleri

Bu ilginç listeye göz gezdirdiğinizde pişman olmayacaksınız. Bu konuda iyi bir pazar araştırması yaparak doğru hedefi bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Kendi işinin sahibi olmak çok cazip bir iş gibi görünse de bu heyecanlı yolculuğun da kendine göre püf noktaları, sorumlulukları ve beraberinde getirdiği zorlukları var. Şayet sizde ülkemizde kendi işinin patronu olmak uğruna ‘saman alevi’ misali kısa sürelerde yok olan 100’ lerce küçük işletmeciye benzemek istemiyorsanız mağdur olmadan önce bu işin inceliklerini öğrenebilirsiniz.

Kendinizi müthiş bir girişimci ruhuna sahip biri gibi hissedebilirsiniz. Ya da artık patronunun ağız kokusunu çekmekten bıkmış müzmin bir çalışan da olabilirsiniz. Ne diyebiliriz ki? Kesinlikle haklısınız. O zaman buyurun birbirinden cazip iş fikirlerine.

Yeni bir iş kurma hamlesinde bulunacağınız zaman hem pratik hem de biraz detaylı düşünmelisiniz. Nasıl mı? İşte tam da şöyle… Örneğin herkes yemek yer öyle değil mi? İşte sizde bu gibi talep gören sektörlerin faziletlerinden yararlanabilir ve bu konuda güzel bir franchising bayiliği kaparak ünlü markaların şemsiyesi altına girebilirsiniz

Küçük üretim işleri

Çubuk patates standı, pilavcı standı, kahve durakları, hot dog standları, dondurmacı dükkanları – frozen yoğurt mağazaları açabilirsiniz. Yine mantı evleri, şekerleme/cup cake dükkanları, meyve suyu durağı barı açmak ta gıda konusunda ilgi gören akıllıca fikirlerden olabilmektedir.

Gıda işletmeciliğine soyunacaksanız ülkemizde tercih edilen ve ilk sırada yer alan lezzetlerden; burger, kebap, dönercilik, pizza, etsiz çiğ köfte, waffle bayilikleri de sizleri bekliyor olacaktır.

Örneğin avmlerde ki küçük kozmetik, hediyelik eşya, atıştırmalık standartlarından oluşturmak, çay – kahve standı açmak da çok talep gören düşük sermayeli işlerdendir. Tüm bunlara ek olarak ülkemizde çok talep gören çay ocaklarından işletmek, okul kantini çalıştırmak, oto yıkamacılığı yapmak ya da fatura ödeme merkezleri açmak da bu türlü işlerdendir.

Gelin bu işi yeni nesil gelir fikirleri ile biraz daha fantastik bir çizgiye taşıyalım. Son dönemlerde çok ilgi gören yeni iş fikirlerinden korku evi işletmeciliği,  kültür mantarı yetiştiriciliği, catering işletmeciliği de yapabileceğiniz düşük sermayeli işlerdendir. Ya da evde hiçbir sermaye dahi ödemeden de online yazarlık, web editörlüğü, grafik tasarımcılığı, online satış gibi freelance işler yapabilirsiniz. Hatta küçük bir eğitim alabilirsiniz.Yaşam koçluğu hizmeti sunarak da az sermayeli iş fikirleri olarak örnek verebiliriz.

Bunun dışında her mahallede, sokak arasında gördüğümüz emlak büroları da oldukça cazip iş fikirlerindendir. Çok az sermaye ve yüksek kar marjıyla atılabileceğiniz bu sektörler size sandığınızdan çok daha yüksek paralar kazandıracaktır.

Öte yandan dünyada olduğu kadar ülkemizde de yaygınlaşan fit görünme trendi beraberinde spor salonlarına büyük bir talep ortamı başlattı. Günümüzde yüzlerce insan yeni trendlere bağlı olarak bu merkezlere akın ediyor. Sizde oturduğunuz semtte ya da göz alıcı semtlerden birinde bulunan işlek caddelerde bu tarz bir fitnes merkezi açabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.