Düşük Maliyetli İşler

Sizler için derlediğimiz düşük sermayeli iş fikirleri.Sıralamaları kar oranlarına göre azdan çoka doğru belirledik. İçlerinden bazıları fazla çalışma saatleri gerektirebilir.

İlk öncelikle yapacağınız iş ne olursa olsun, kendi becerilerinizi ve bilginizi göz önüne alarak karar vermeniz gerekebilir. Aksi takdirde rakipleriniz size kazanç sağlama konusunda sıkıntı çıkarabilir. Biliyoruz ki İş dünyası acımasızdır.

Daha sonra işletmenizi kurmadan önce gelir gider ve kazanç  planlamasını yapmalısınız. Dolayısıyla ilk aylar beklenen kazanç tablosunu görebilir ve buna göre mücadele edebilirsiniz. Unutmamak gerekir ki işletmelerin geneli ilk aylarında başarısız olurlar.

Akvaryum Balığı Üretmek

Bilmenizi isterim ki ilk zamanlarda bu iş sayesinde yüksek paralar kazanmayı beklemeyin. Başlamadan önce balık beslemeyi, balıklardan yavru almayı, balıklar hakkında bilgi edinmeyi,hastalanan balık nasıl tedavi edilir gibi konuları öğrenin ve daha sonra üretime geçin. Gerekli olan tek şey sabır ve ilgi. Üreteceğiniz tür ve sistem hazır olunca üretime geçebilirsiniz. Ortalama  2 erkek 8 dişi olmak üzere kurduğunuz sistemden aylık ortalama  100 yavru alırsınız ve 200-300 TL arası kazancınız olur.

Gerekli olan düşük maliyet ise, tüm ürünleri sıfır aldığımızı düşünürsek ortalama 500-750 TL tutar gerekmektedir.

Yumurta Üretim Çiftliği

Başlangıç için 50 tavukla başlayabilirsiniz. 50 tavuk için ortalama 10-20 metrekare (açık alan,salma tavuk çiftliği) alana ihtiyaç vardır. Günlük ortalama 30-40 yumurta aldığınızı düşünürsek günlük kazancını 20 TL civarı olur. Açık alan hariç yemleme ve ilaçlamalar dahil ortalama gereken maliyet  2000 TL dir.

Mantar Üretmek

Son zamanda revaçta olan bu yöntem ile maliyetinizi, verimliliğe bağlı olarak bir kaç ay içerisinde çıkarmanız mümkün. Üretimden önce hangi tür mantarı seçmeniz gerekecek. Örneğin istiridye mantarı üretmek için başlangıç olarak 50 metrekarelik bir alanda başlayabilirsiniz. Bu iş için gerekli olan maliyet  5000 TL dir.

Korku Evi- Kaçış Oyunları

Son zamanlarda gençlerin ilgi odağı olmuş evden kaçış oyunları,ciddi oranlarda kar bırakmaktadır. Dünya üzerinde yapılan araştırmalar sonucu 2010 yılından bu yana 5 bin adet kaçış oyunları olduğu belirtildi. Güzel bir çalışma ve tutumluluk sonucu maliyetinizi bir kaç ay içerisinde alma şansınız vardır. Kurulum için gereken maliyet yapacağınız evin büyüklüğüne göre değişebilmektedir. 10.000-20.000 TL fiyatları arasında kurabileceğiniz gibi 50.000 TL tutarlarında da birden fazla katlı korku evleri yapabilirsiniz. İsterseniz bayilik veren firmalar sayesinde fazla ayrıntılara girmeden daha güzel şeyler yapabilirsiniz.

Oto Yıkama Dükkanı Açmak

Oto yıkama dükkanı açmak biraz daha ileriye dönüktür ve işinizi güzel yaptığınız takdirde karlı bir iştir. Arsa ve inşaat fiyatlarını saymazsak, orta markalar için ekipmanlarımızın fiyatları 10.000-15.000 TL arasındadır. Arsa ve inşaat maliyetlerini göz önüne alırsak ihtiyacımız olan maliyet 40.000-50.000 TL arasıdır. Maliyeti biraz daha arttırarak bayilik de alabilirsiniz. Bayilik almanın avantajı küçük ayrıntılarla uğraşmanıza gerek kalmaz.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.