Evde Kına Paketleme İşi 2024: Başvuru Nasıl Yapılır?

Ek gelir arayanlar için alternatif yollardan en bilinen evde kına paketleme işi olarak biliniyor. Özellikle yaz aylarında düğün ve nişan merasimleri çok fazla yapılır. Geleneklerimiz arasında kına geceleri ve kına yapmak çok yaygındır.

Düğün ve Nişan gibi organizasyon yapan firmalar farklı kına paketlerine ihtiyaç duyarlar. Dekoratif kına paketleri cemiyet yapacak kişiler tarafından tercih edilir.

Bu nedenle firmalar farklı paketleme yöntemleri ile müşterin ilgisini çekmek ve gelir elde etmek isterler. Bu kadar revaçta bir iş olduğu içinde güzel paralar ödeyerek evden kına paketleme işi yapacak sürekli eleman arayışları vardır. Evde kına paketleme nasıl yapılır? İşte yanıtı…

Evde Kına Paketleme İşi Detayları

Evde Kına Paketleme İşi
Evde Kına Paketleme İşi

Ülkemizin her yerinde bu tarz firmalar bulunmaktadır. Ölçeklerine göre kimleri ayda 50 kilo kına paketleme isterken kimi büyük firmaların talepleri ayda 300 kiloya kadar çıkmaktadır.

Kişiye özel organizasyonlar yapıldığı için kına paketleme işinde farklı dekoratif yöntemler kullanılmaktadır.

Fakat bu sizin gözünü korkutmasın. Evde kına paketleme işi gerçekten çok kolaydır. Özel bir yeteneğinizin olmasına gerek yoktur. Kına paketleme işini herkes kolayca yapar.

Basit bir iştir. Buna rağmen kına paketleme işinden çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde bu işten ortalama ne kadar para kazanabileceğiniz hakkında da sizlere bilgiler aktaracağız.

Evde kına paketleme işini veren organizasyon şirketlerinin yanında toptan kına malzemesi satan firmalarda yoğun biçimde paketleme hizmeti talep etmektedir.

Özellikle büyük şehirlerde ölçek olarak geniş bir müşteri potansiyeli olan firmaların sürekli olarak evde kına paketlemesi yapan eleman ihtiyacı vardır. Yaptığımız araştırmalarda büyük firmaların şu illerimizde faaliyet gösterdiğini tespit ettik.

Evde kına paketleme işi veren firmaların aşağıdaki şehirlerde yoğun olarak yer aldığını söyleyebiliriz:

 • Ankara Evde Kına Paketleme
 • Kocaeli Evde Kına Paketleme
 • Samsun Evde Kına Paketleme
 • İstanbul Evde Kına Paketleme
 • Adana Evde Kına Paketleme İşi
 • Mardin Evde Kına Paketleme
 • Diyarbakır Evde Kına Paketleme
 • Bursa Evde Kına Paketleme
 • Mersin Evde Kına Paketleme
 • İzmir Evde Kına Paketleme

Tabi bu illere uzak bir noktada yaşıyorsanız ben iş alamayacağım diye üzülmeyin. Çünkü bu tarz firmalar eleman bulamadıkları için kargo ile de ürünlerini gönderirler.

Kargo ile nasıl ürünleri alacağınızı ve paketleri nasıl teslim edeceğinizi detaylı olarak yazımın ilerleyen bölümlerinde aktaracağız.

Öneri içerik: Evde Sabun Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Kına Paketleme İşi Nedir?

Yazımızın başında değindiğiniz gibi firmalar tarafından talep edilen işleri evinizin rahatlığında yaparak kolayca kına paketleme işine başlayabilirsiniz. Firmalar ihtiyacınız olan tüm ürünleri size bırakmaktadır Kına paketleme için sadece kına malzemesi yeterli olmayacaktır.

Evde kına paketleme işi için bunun yanında şu malzemelere ihtiyaç duyulur:

 • İp
 • Bant
 • Koliler
 • Özel dekoratif paketler
 • Yapışkanlı Etiketler
 • Özel dekoratif süsler
 • Boncuklar ve parlak kâğıtlar

Firma istediği ürünün tasarımına göre size tüm ürünleri teslim eder. Sizin tek yapmanız gereken firmanın istediği gibi kınaları küçük paketler haline getirmektir.

Tabi kınanın paketlenesi ne kadar uzun sürerse alacağınız paket başı ücrette o kadar artmaktadır. Bu nedenle emek isteyen kına paketleri için endişe etmenize gerek yoktur.

Evde Kına Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Evde Kına Paketleyerek Para Kazanma
Evde Kına Paketleyerek Para Kazanma

Evde kına paketleme işine başlamak istiyorsanız bu kısmı özenle okumanızı tavsiye ediyoruz. Başvuru aşamasından başlayarak tüm süreci size en ince ayrıntısına kadar aktarmaya çalışacağız. Öncelikle başvuru aşamasından başlayalım.

Evde kına paketleyerek para kazanmak isteyenler için çalışacakları firmayı seçmek ve firma ile iletişime geçmek işe başlamanın birinci aşamasıdır. Peki, evde kına paketleme işi veren firmalara nasıl ulaşacaksınız?

Bunun için iki yöntem kullanacağız. Birinci yöntem internet üzerinden işveren firmaları araştırarak iletişim bilgilerini kullanarak bilgi almaya çalışmaktır. İnternet üzerinden farklı kına paketleme işi veren firmalara kolayca ulaşabilir aralarında kıyaslamalar yapabilirsiniz.

Evde kına paketleme işi için personel arayan birçok firma olduğu için ürün başına farklı miktarlarda ödeme yapılır. Sizin için en uygun olan firmayı internet üzerinden araştırma yaparak seçebilirsiniz. Tabi firmanın güvenilir olması ve ödemelerini zamanında yapması seçim kriterlerinizden olmalıdır.

İkinci yöntem yüz yüze konuşmak olacaktır. Organizasyon firmaları, büyük kına toptancıları potansiyel olarak çalışabileceğiniz firmalardır. Bu firmaları internet üzerinden araştırdıktan sonra yüz yüze konuşmak isteyebilirsiniz.

Bu yöntem firmayı tanımak için iyi bir yoldur. Böylece çalışacağınız insanları görmüş olmakla beraber yapacağınız fiyat anlaşması içinde size yarar sağlayacaktır.

Birinci aşamayı geçtikten sonra yani çalışacağımız firmayı belirledikten sonra sıra ürünleri teslim almak ve paketleyip teslime etmektir.

Bunun için çalışacağınız firmadan 5 kilo kadar kına isteyin. İstenen işe göre kendinizi deneyin ve 1 günde ne kadar kına paketlemesi yapabileceğinizi görün. Evde kına paketleme işinde firmaların en çok dikkat ettikleri şey zamanında ürünler teslim almaktır.

Firma size ürünleri teslim ettikten sonra maksimum kaç adet paket yapabileceğinizi belirleyin sonra da firmaya bilgi vererek kaç adet ürün paketlemesi yapacaksanız işe başlayın. Firma kendi servis araçlarıyla ya da kargo yöntemiyle ihtiyacınız olan tüm ürünleri size gönderecek iş bitiminde ise aynı yöntemle teslim alacaktır.

İkinci aşama bittikten sonra sıra üçüncü aşamaya geldi. Evde kına paketleme işi teslim aşaması… Bu aşama hakkında sizlere temel bilgileri aktarmıştık, burada kargo yoluyla çalışmak isteyen kişilere ek bilgi aktarmak istedik.

Eğer firmanın servisinin size ulaşamayacağı bir yerden ikamet ediyorsanız örneğin bir köyde ya da firmaya uzak bir ilçede iseniz o zaman kargo yöntemiyle kına paketleme işi yapmalısınız.

Kargo yönteminin servis ile ürünleri bırakılmasından pek farkı yoktur. Tek fark firmanın size ürünleri kargo yoluyla göndermesi ve kargo yoluyla almasıdır. Bu yöntemde kargo ücretleri için endişelenmenize gerek yoktur. Tüm kargo ücretleri firmalar tarafından ödenmektedir.

Son aşamamız ise ödeme alma kısmıdır. Ödeme alma kısmını özellikle açıklamak istedik. Çünkü bir iş yaparken ödeme yöntemini ve periyodunu baştan netleştirmek sizin yararınıza olacaktır. Evde kına paketlemesi işi veren firmalar günlük, haftalık ya da aylık olarak ödeme yapmak isterler.

Burada sizin tercihleriniz ön plana çıkmaktadır. Siz ihtiyacınıza göre günlük ya da toplu ödeme olması için aylık seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Evde kına paketleme işi bu süreçlere sahiptir…

İlginizi çekebilir: Trabzon Evde Paketleme İşi

Kına Paketleme İşi Yaparak Kaç Para Kazanabilirsiniz?

Kına Paketle Para Kazan
Kına Paketle Para Kazan

Evde kına paketleme işi veren firmalar farklı ücretler öderler. Bu farklığın en büyük sebebi her firmanın paketlerinin farklı olması, firmanın olduğu şehir ve kına paketleme işinin hacmidir. Tabi ortalama bir kına paketleme işi yapan kişinin kazancını belirtebiliriz.

Evde kına paketleme işinin kazançları aylık 10.000 TL – 15.000 TL arasında değişmektedir. Arada bu kadar fark olmasının sebebi iş için ayırabileceğiniz saatten kaynaklıdır.

Eğer günde 5 saatinizi ayırırsanız ortalama olarak 7.500 TL civarında kazanırsınız. Günde 12 saat çalışan bir evde paketleme elemanın doğal olarak kazanacağı ücret çok daha fazla olacaktır.

SONUÇ

Evde kına paketleme işi yaparak ek gelir elde etme yöntemlerini detaylı olarak anlattığımız yazının sonuna geldik. Popüler bir iş olan evde paketleme ek gelir elde etmeniz için kolay ve pratik bir yöntemdir.

Sizde yazımızda yer alan detayları uygulayarak hemen evde kına paketlemesine başlayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.