Trabzon Evde Paketleme İşi 2024: İŞKUR ve Firmalar!

Trabzon evde paketleme işi yapmak istiyorsanız fakat nereden başlayacağınızdan emin değilseniz bu yazı tam söze göre demektir. Son aylar içerisinde Google üzerinde yapılan aramalarda Trabzon’da evde paketleme işleri yüzlerce kez aranmıştır. Bizde sizlerin merakını gidermek ve evde paketleme işi yapmak isteyen vatandaşlara yardımcı olmak için bu yazıyı yazmaya karar verdik.

Trabzon evde paketleme işi nedir? Başvuru detayları ve kimler yapabilir gibi tüm detayları inceledik. Faydalı ve bilmediğiniz konularda sizi aydınlatacak bir yazı olduğu konusunda sizlere garanti veriyoruz.

Lafı fazla uzatmadan evde paketleme işi için bilmeniz gereken ve size ek gelir getirecek bilgileri hemen aktarmaya başlayalım. İşte Trabzon’da evde paketleme işi yapmak için detaylar…

Trabzon Evde Paketleme İşi Nedir?

Trabzon'da Evde Paketleme İşleri
Trabzon’da Evde Paketleme İşleri

Evde paketleme işi yıllardır yapılmaktadır. Fakat bu kadar popüler olmasının en büyük sebebi ekonomik kriz sonucunda firmaların paketleme işlerini dışarı da yaptırmak istemeleridir.

Artan enerji maliyetleri ve giderler firmaları farklı arayışlara doğru itti. Küçük bir tekstil firması sadece paketleme yaptırmak için en az 5 kişi çalıştırmak zorunda kalmaktadır.

5 kişilik bir ekibin SGK giderleri, Maaş ödemeler ve daha birçok maliyeti kalemi nedeniyle birçok firma paketleme işini evlere dağıtmaya başladı.

Peki, bu kadar popüler olan bu iş nasıl yapılır. Evde paketleme işi başvuru aşamasında para alacağınız noktaya kadar size anlatacağız. Öncelikle evde paketleme işini nasıl bulacaksınız.

Öneri içerik: Evde Düğme Paketleme İşi

Trabzon Evde Paketleme İşi İŞKUR İlanları

Trabzon evde paketleme işi hakkında iş ilanlarını İŞKUR web sitesinden bulabilir ya da Google üzerinden aracı kurumları araştırarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Evde paketleme işi yapmak istiyorsanız iş bulamam korkusu duymanıza gerek yoktur. Çünkü yoğun biçimde paketleme elemanına ihtiyaç duyulmaktadır.

İlk aşama olan işi başvurusu sürecini geçtikten sonra asıl işimiz olan evde paketleme işine geliyor. Başvuru aşamaları basit olduğu ve iş bulmaktan zorlanmayacağınız için bu konular hakkında çok fazla detay verme gereği duyulmamıştır.

Trabzon Evde Paketleme Süreci Detayları

İşe başladıktan sonra süreç şekilde ilerleyecektir. Anlaşma yaptığınız firma sizi ürünleri gönderdikten sonra sizden bir süre belirlemenizi ister.

Mesela günde 400 adet toka paketleyeceğinizi söylediniz. Firma size 1200 adet toka malzemesi verdikten 3 gün ürünleri paketlenmiş olarak teslim almak için evinize gelir. Bu dönem siz değiştirmediğiniz sürece devam edecektir.

Ürün paketlemesi için evinizde ekstra bir şey olmasın gerek yoktur. Firmalar paketleme için lazım olabilecek tüm ürünleri evinize bırakmaktadır. Örnek vermek gerekirse paketleme yapmak için koliler, bantlar ve diğer malzemeler bunlara örnektir.

Trabzon evde paketleme işi için son aşama kazançlarınızın hesaplanması ve ödemenizin geçilmesidir. Birçok firma bankalara ödeme yapmak ister.

İşin resmiyet kazanması için sizde banka üzerinden ödemelerinizi alırsanız sizin yararınıza olacaktır. Hak ediş hesaplaması yapıldıktan sonra firma ile yaptığınız anlaşma periyoduna göre ödeme çıkarılır.

Firmalar aylık ödeme yöntemini daha çok severler. Hem hesaplaması kolaydır. Hem de muhasebe işlerini halletmek fazla zaman almaz.

Bir kerede tüm paketleme giderleri için ödeme çıkartılır. Bunun haricinde bazı firmalar günlük ve haftalık ödeme periyotlarını da tercih edebilmektedir.

Trabzon Evde Paketleme İşi Kazanç Hesaplama

Trabzon Evde Paketleme İşi
Trabzon Evde Paketleme İşi

Ödeme kısmına da anlattıktan sonra paketleme işi için hak ediş nasıl hesaplanır aktarmaya çalışalım. Trabzon evde paketleme işi yaparak kaç para kazanabileceğinizi hesaplamak çok kolaydır.

Bu işi çok basit bir formülü vardır. Her ürünün adet başı kazancı farklıdır. Örneğin toka başı 0,50 TL ödenirken, havlu paketi başına 1 TL ödenmektedir. Tüm kazançlardan devlere ödenmek üzere % 20 vergi kesintisi olmaktadır.

Şu basit yöntemle kaç para kazanabileceğinizi hemen öğrenebilirsiniz.

Paketleme yapılan ürün sayısı x Ürün başı ödenecek ücret x 30 x 0,80 = 30 Günlük Hak Edişiniz

Trabzon evde paketleme işi veren firmalar ilin hemen hemen her yerine yayılmıştır yaptığımız araştırmalarda eve paket işi veren firmaların bu ilçelerde daha çok faaliyet gösterdiğini gördük.

Trabzon evde paketleme işi veren firmaların ilçe yoğunluklarına göre dağılımı şu şekildedir.

 • Akçaabat Evde Paketleme İşi
 • Yomra Evde Paketleme İşi
 • Araklı Evde Paketleme İşi
 • Vakfıkebir Evde Paketleme İşi
 • Arsin Evde Paketleme İşi
 • Tonya Evde Paketleme İşi
 • Beşikdüzü Evde Paketleme İşi
 • Şalpazarı Evde Paketleme İşi
 • Çarşıbaşı Evde Paketleme İşi
 • Sürmene Evde Paketleme İşi
 • Çaykara Evde Paketleme İşi
 • Orta hisar Evde Paketleme İşi
 • Dernekpazarı Evde Paketleme İşi
 • Of Evde Paketleme İşi
 • Düzköy Evde Paketleme İşi
 • Maçka Evde Paketleme İşi
 • Hayrat Evde Paketleme İşi
 • Köprübaşı Evde Paketleme İşi

Öneri içerik: Evde Çorap Paketlemek İstiyorum

Trabzon Evde Paketleme İşi Kimler Yapabilir?

Evde paketleme işi herkes tarafından kolayca yapılabilecek uzmanlık gerektirmeyen bir iştir. İşi yapması çok kolaydır. Hala evinde paketleme işi yaparak hayatına devam eden yüzlerce engelli ve yaşlı insan bulunmaktadır.

Önceleri sadece ev hanımlar tarafından yapılmakta olan bu iş, yukarıda yer vermeye çalıştığımız nedenlerle artık herkes tarafından merak edilmekte ve yapılmaktadır.

Trabzon evde paketleme işi firmalarına başvuru yapabilir, kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Evde paketleme işi için belge, diploma ya da özel bir yetenek aranmamaktadır. Eğer eliniz hızlı ise daha çok paketleme yapacağınız için daha çok para kazanırsınız.

İlk başlarda eliniz yavaş olsa da hızlandıkça çok daha hızlı paketleme yapmaya başladığınızı göreceksiniz. Bu da hak edişinizi ciddi oranda arttıracaktır. 2024 yılında paketleme işi yapan kişiler Ev hanımları, öğrenciler, engelliler, yaşlılar ve ek gelire ihtiyacı olan herkes olarak tanımlanabilir.

Trabzon Evde Paketleme İşi Yaparak Kaç Para Kazanabilirsiniz?

Evde Paketleme İşi İŞKUR
Evde Paketleme İşi İŞKUR

Trabzon evde paketleme işi yaparak ortalama 10.000 TL – 15.000 TL arasında para kazanmak mümkündür. Bu kazançlar ortalama rakamlardır.

Yoksa yaptığınız paket başına ücret aldığınız için ayırdığınız vakit kadar para kazanırsınız. Günde 4 saat çalışan bir paketleme elemanı ile Günde 12 saat çalışan bir paketleme elemanı tabi ki aynı düzeyde kazanmaz.

Farklı ürünler için farklı fiyat tarifleri bulunmaktadır. Toka için 0,50 TL, havlu için 1 TL Telefon kılıfı için 0,50 TL gibi rakamlar ödenmektedir. Size en uygun ürünü seçtikten sonra amacınız mümkün olduğunca ürünü paketlemek e kazancınızı arttırmak olacaktır.

İlginizi çekebilir: Evde Nikah Şekeri Paketlemek İstiyorum

Trabzon’da Evde Paketleme İşi Hangi Ürünler Paketlenir?

Trabzon evde paketleme işi yaparak birçok ürünün paketlenme ihtiyacı olduğunu görebilirsiniz. Aklınız hiç gelmeyecek ürünler bile firmalar tarafından talep edilmektedir.

Genel olarak tekstil malzemeleri, makyaj malzemeleri, oyuncaklar, kalemler, kırtasiye malzemeleri, çeyiz eşyaları, havlu ürünleri gibi malzemeler paketlenir.

Bu ürünlerin sayılarını arttırmak mümkündür. Çünkü çok çeşitli ürünler için firmalardan paketleme talepleri yoğun biçimde gelmektedir.

Eğer sizde ek gelir kazanmak istiyorsanız ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız evde paketleme işini deneyebilirsiniz.

Burada Trabzon evde paketleme işi konulu yazımızın sonuna geliyoruz. Evde paketleme işinin başvuru aşmasından başlayarak, hak edişinizin hesabınıza yatırılmasına kadar geçen süreyi sizlere aktarmaya çalıştık.

Yazımızda yer alan detaylara göre sizde hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Trabzon Evde Paketleme İşi yapan binlerce kişi arasına katılmak için acele etmenizde fayda var.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.