Şok Market Ev Hanımlarına İş Veriyor! Proje Detayları…

ŞOK Market ev hanımlarına iş ve destek vermek için büyük bir projeye imza attı. Bende varım isimli proje ile kendi el emeğinizi gelire çevirebileceksiniz. Proje için bir katılımcı sayısı koyulmadı. Proje ile birlikte el emeği göz nuru yapılan bir ürünün ŞOK marketlerde satılması temelini oluşturuyor.

Bu yazımızda “ŞOK Market Bende Varım” projesi hakkında bilgiler aktaracağız. Yazımızı bitirdiğinizde ŞOK Market Bende Varım Projesi Nedir? Ve ŞOK Market Bende Varım Projesi İle Ne Kazanırım? Gibi sorularınız yanıtlar bulacaksınız. Lafı fazla uzatmadan konuya başlayalım.

Şok Market Ev Hanımlarına İş Veriyor Mu?

Şok Market Ev Hanımlarına İş
Şok Market Ev Hanımlarına İş

Kadın istihdamı ülkemizde hala istenen düzeyde değildir. Evde ek gelir arayanların büyük bir kesimi kadındır. Peki, ŞOK Market ev hanımlarına iş veriyor mu? Cevabıımız evet! Ben De Varım projesinin detaylarını inceleyeceğiz…

Kadınlarda erkekler kadar toplum hayatına katılmayı hak ediyorlar. Farklı kurumsal şirketin kadınlar için yaptıkları projeler var. Fakat yapılan projelerin kadına gerçekten dokunması ve onlara maddi – manevi destek sağlaması gerekiyor.

Şok marketleri tam olarak bunu yapıyor. Bu proje tabi ki istenen düzeyde değil. Projenin en büyük eksiği sadece bir kereliğine kadınlardan alım yapılması gibi görünüyor. Kadın katılımcılar tam projeye ısınarak daha fazla para kazanmak istediklerinde farklı ürünlerin satılabilmesi gereklidir.

ŞOK Marketler kadın istihdamı konusunda diğer kurumsal firmalara örnek olmaya devam edecek gibi görünüyor. Sizde evinizde kolay ve basit çantalar hazırlayarak ŞOK Markette sergilenmesini ve satılmasını sağlayabilirsiniz.

Şok Market ev hanımlarına iş imkanı ile ülke çapında ses getirdi. Tüm basın ve yayın kuruluşlarında konu ile ilgili haberler ve yazılar çıktı.

Öneri içerik: Evde Para Kazandıran İşler

Şok Market Nerelerde Var?

Şok Market 1995 yılında kuruldu. 13 adet şube ile ticari hayatına başlayan firma sürekli büyüme trendi gösterdi. Ucuz ve kaliteli ürünler satarak her sene şubelerine yenilerini ekledi.

Şu an ülkemizin en büyük ticareti markalarından biri olmayı başaran ŞOK Marketlerin çalışan sayısı tam 25.000 kişiden fazladır.

13 Şube ile yola çıkan Market Zinciri şu an tam 8145 şube hizmet veriyor. Bu sayı gün artmaya devam etmektedir. Bu kadar büyük bir firmanın ev hanımları için proje yapması ve ek gelir kazanmalarını sağlaması büyük takdir toplamıştır.

Türkiye’nin hemen hemen her ilinde faaliyet gösteren ŞOK Marketleri kampanyayı tüm ülkeye yaymış durumdadır.

Kadınları çalışmaya teşvik ederken doğaya da katkı sağlamayı amaçlayan “Bende Varım” proje detaylarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Şok Market ev hanımlarına iş projesi “Bende Varım” hakkında detayları inceleyelim…

Şok Market Ev Hanımlarına İş İmkanı: Ben De Varım Projesi…

Şok Market Bende Varım Projesi Nedir?
Şok Market Bende Varım Projesi Nedir?

Projenin hedef kitlesi çalışmak isteyen ev hanımlarıdır. Tabi başka işlerde çalışıp projeye katılmak isteyen kadınlarda projeye katılabilmektedir.

Projeye katılmak isteyen kadınlar kendi yaptıkları çantaları ŞOK market şubelerine bırakacak ve karşılığında 4,5 TL ücret alacaklardır.

4,5 TL‘ye satılan çantalar ŞOK Marketler tarafından 5 TL olarak fiyatlandırılır. Aradaki 0,50 kuruş vergi ve diğer harcamalar için alınmaktadır. ŞOK Marketler bu işten bir kar beklememektedir.

Şok Market ev hanımlarına iş imkânı için projeye kimler katılabilir? İşte yanıtı…

İlginizi çekebilir: Güvenlik Görevlisi Part Time Maaşları

Şok Marketler Bende Varım Projesi Kimler Katılabilir?

Şok Market ev hanımlarına iş başvurusunda aranan şartlar şu şekildedir:

  • 18 Yaşını geçen tüm kadınlar bu projeye katılabilecekler. Proje için diploma, sertifika ya da özel belgeler istenmemektedir. Gerekli şartlar şu şekildedir.
  • Kampanyaya katılmak içi Türk vatandaşı olmak gereklidir.
  • Proje katılımcılarının kadın olması istenmektedir. Erkekler projeye katılamazlar
  • Projeye katılacak kişilerin 18 yaşından büyük olmaları gerekmektedir.
  • Herkes projeye bir kez katılabilir. Her TC numarası projeye bir kez ürün verebilmektedir.

Projeye katılım için başka bir şart aranmamaktadır. Proje kapsamında yapılacak ürün ve detaylarını yazımızın ilerleyen zamanlarında bulacaksınız

Şok Marketler Bende Varım Projesi Hangi Ürünler Satılabilir?

Proje ürünü olarak ilk aşamada “Bez Alışveriş Çantası” ürünü belirlenmiştir. Farklı el yapımı ürünlerin satılımı konusunda şu an için bir açıklama yapılmamıştır. İlerleyen tarihlerde bez alışveriş çantalarının yanında farklı ürünlerinde proje kapsamına alınması beklenmektedir.

Peki, Şok Market ev hanımlarına iş projesi nerelerde uygulanıyor?

Şok Marketler Bende Varım Projesi Nerelerde Var?

Şok Ev Hanımlarına İş Veriyor Mu?
Şok Ev Hanımlarına İş Veriyor Mu?

ŞOK Marketlerin olduğu her yerde proje geçerlidir. El emeği göz nuru ürünleri satarak kadınlara ticarete atılma cesareti veren ŞOK tüm illerimizde hatta ilçelerimizde vardır.

Bu nedenle projenin ülkemizin en ücra yerlerine kadar uzandığın söylemek hata olmaz. 81 ilde 8145 şubesi üzerinden projeye katılım sağlayabilirsiniz.

Şok Market ev hanımlarına iş projesinin kazanç kısmını öğrenelim…

Şok Marketler Bende Varım Projesi Kaç Para Kazanırım?

Proje kapsamında sizlerden bez alışveriş çantaları yapmaları istenmektedir. Her çanta için size 4,5 TL ücret ödenir. Markette ise çantalar 5 TL ye satılmaktadır. 0,50 kuruş ücret vergi ve diğer giderler için ŞOK Markete kalmaktadır.

10 adet çanta için ŞOK Market size 45 TL ücret öder. Projeye sadece bir kez katılım hakkınız bulunmaktadır. Daha fazla katılım sağlanamaz.

İlginizi çekebilir: Bigo Live Para Kazanma Şartları

Şok Marketler Bende Varım Projesi Merak Edilen Sorular

  • Ben 10 adetten fazla çanta yaparak katılmak istiyorum. 10 çanta demişsiniz ama hafta da 10 çanta mı? Toplamda ne kadar çanta yaparak satabilirim?

Cevap: Projeye katılan her birey en fazla 10 çanta ile katılım sağlamaktadır. Unutmayın proje herkese açık ve her isteyen katılım sağlayabiliyor. O yüzden herkesten en fazla 10 adet çanta kabul ediliyor.

  • 4,5 TL bu kadar emek için az değil mi? Ben daha fazla bir bedel olmasını beklerdim. Çantaların maliyetleri fazla ve emek veriyoruz?

Cevap: ŞOK Marketlerine bu tipte çok soru gelmektedir. Market yetkilileri bu soruya şöyle yanıt veriyorlar. Piyasaya göre bu çantaları daha yüksek rakamlara satmak tabi ki mümkündür. Ama biz sizden aldığımız ürünleri bir an önce satıp yeni projeler için kaynak yaratmak istiyoruz. Bu nedene sizi üzmeyecek makul bir fiyatta ürünleri satmaya çalıştık,

  • Ben evimde farklı ürünlerde yapıyorum. Evde çeyiz malzemeleri ya da küçük pratik mutfak eşyaları üretiyorum. Bunlar için bana şubenizde küçük bir bölüm veremez misiniz?

Cevap: Maalesef şok marketlerinde şu an için böyle bir uygulama bulunmamaktadır. Ama geniş bilgi almak ve şansınızı demek isterseniz ŞOK Marketleri kurumsal departmanı ile görüşebilirsiniz.

  • Ürünlerin malzemelerini kim veriyor. Bu işe girmek istiyorum. Fakat. Çantaları yapmak için beze ve diğer malzemelere ihtiyacım var. Kimden temin edebilirim? 

Cevap: ŞOK Marketleri proje kapsamında yapılacak çantalar için herhangi bir malzeme temini yapmaktadır. Kendi zevkinize göre bez olmak şartı ile her türlü tasarımı yapabilirsiniz. En fazla 10 adet ürün alındığını hatırlatmakta fayda var. Fazla çanta yaparsanız elinizde kalabilir.

  • Proje kapsamında en fazla 10 adet çanta verebileceğimiz söylüyorsunuz. Fakat ben Kocaeli de çantaları verdim. Ücretimi de aldım. Sonra tekrar İstanbul’a gittim ve çantaları yine verdim. Bunun bir kontrolü var mı? Ya da her şubeye 10 adet çanta verme hakkımız mı var?

Cevap: Hayır her şubeye 10 adet verme hakkınız yok. Tüm şubelere sadece 10 adet verebilirsiniz. Ürünleri teslim edilip ücretiniz yatırılırken t.c numaranız kontrol edilmektedir. Bir kez ödeme olan proje katılımcılarımız tekrar projeye katılamazlar.

Şok Market Ev Hanımlarına İş para konulu yazımızın sonuna geldik, Proje hakkında merak edilen tüm detayları size anlatmaya çalıştık, Tüm kadınların projeye katılımları bekleniyor. Sizde evinizden çalışarak ek gelir elde etmek istiyorsanız ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız projeye katılarak ilk adımı atabilirsiniz.

Şok Market ev hanımlarına iş imkânı sağlayan projesi “Ben De Varım” ile ilgili bilgiler bu şekildeydi… Proje kapsamında deneyimlerinizi bizimle YORUMLAR sekmesinden paylaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.