Para Kazandıran Uygulamalar

Artık gelir elde etmek için farklı birçok yöntem bulunuyor. Cep telefonlarına indirdiğimiz onlarca farklı uygulama ile sizde para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu yazıda size gerçekten para kazandıracak mobil uygulamalardan bahsedeceğiz. Bu uygulamalar sayesinde ek bir gelir imkânınız olacaktır. Genel olarak uygulara ne kadar fazla vakit ayırırsanız o kadar fazla para kazanacaksınız demektir.

Gelişen dünya ver içinde bir süre mahkûm kaldığımız Pandemi süreci işlerin birçoğunun dijital ortama akmasını sağladı. Artık birçok işinizi internet üzerinden hal edebiliyorsunuz. Örnek vermek gerekirse önceden marketlere gidilerek yapılan alışverişler artık internet siteleri üzerinden kolayca yapılabiliyor.

Bu tarz işlerin artması ile birlikte uygulamalar üzerinden para kazanma dönemi de daha popüler hale gelmeye başladı. İnsanlar sadece para harcamak için değil para kazanmak içinde uygulamaları kullanmak istedi. Birçok firma bu ihtiyaca cevap verebilmek için farklı uygulamaları piyasaya çıkardı. 2022 yılında para kazandıran uygulamalar yazımızda bu uygulamaları anlatmaya çalıştık,

Dostlarınızı takip ettiğiniz küçük paylaşımlar ve hikâyelere izlediğiniz bir yerden nasıl para kazanabilirsiniz. Artık insanlar yeni keşfettikleri yerleri internet üzerinden paylaşarak gelir elde etme yöntemini tercih ediyor.

Eğer Instagram üzerinde ciddi bir kitleniz olursa sizde reklam veren firmalardan çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Instagram için içerik üretip ilgi çekici sayfalar oluşturmaktır. Bir hikâye paylaşımı 2500 TL civarındadır. Takipçi sayınız arttıkça hikâye ve gönderi postu başına istenen rakamlarda artmaktadır. Bir gönderi başına 50,000 TL isteyen fenomenlerin sayısı az değildir.

Bu kadar yüksek ödemelerin sebebi artık reklamcılığın sosyal medya üzerine kaymasındandır. Firmalar telefon ya da gazete yerine sosyal etkileşimi yüksek kişiler üzerinden ürünlerinin reklamları yapıyor. Çok daha fazla ürün satışı sağlayan bu yöntem nedeniyle, Instagram üzerinden gelir elde etmek popüler bir hale geldi.

  • Tik tok Uygulaması Kullanarak Para Kazanma

Son yılların en popüler uygulaması kuşkusuz Tik tok Uygulama ile kısa videolar çekerek insanların beğenisine sunuyorsunuz. Hızlı ve kolay tüketilen bir video içeriği olduğu için gerçekten çok sevildi ve insanların ilgisi çekmeye başardı.

Peki, Tik tok üzerinden nasıl para kazanacaksınız. Tik tok üzerinden video paylaşan yayıncılar canlı yayın açmaktadır. Canlı yayını takip eden kişilere farklı isimler altında hediyeler atar. Bu hediye ekranda görünür. Ve yayıncının hesabında birikir. Tik tok gelen hediyelerden elde edilen gelirden bir kısmını keser geri kalanı yayıncının hesabına yatırır.

Çok farklı hediyeler ve farklı fiyatları vardır. Ünlü tiktokçuların geliri aylık olarak 50,000 TL Üzerindedir. Bu gelir sadece canlı yayına gelen hediyeler ile sağlanır. Ayrıca sponsor firmaların reklamları ile birlikte geliriniz katlanmaktadır.

Eğer video çekmekten hoşlanıyorsanız ve öz güveniz yüksekse mutlaka denenmesi gereken bir uygulamadır.

  • Pinterest Uygulaması Kullanarak Para Kazanma

Öncelikle para kazanmak için bilmeniz gereken bazı noktaları anlatmakla başlayalım. Pinterest özellikle kadınlar arasında çok popülerdir. Farklı fikirleri bularak kendi alanlarında paylaşan insanları milyonlarca kişi takip eder.

Bu fikirleri paylaşarak ciddi gelirler elde edebileceğinizi biliyor muydunuz? Pinterest Nedir? 1-Pinterest Uygulaması Kullanarak Para Kazanmak için öncelikle bir hesap oluşturun. Gönderi ve haber paylaşacağınız konular hakkında bir profil sayfası oluşturun.

Pinterest siteye ilk üye olduğunuz zaman size bazı sorular sorar. Kişisel bilgileri tamamladıktan sonra ise hangi konular ile ilgilendiğinizi soracaktır. Konularınızı seçtikten sonra ilgili haberler size gösterilmeye başlar. Pinterest Uygulaması Kullanarak Para Kazanmak için Board denen farklı fikir kutucuları oluşturmalısınız. Sonrasında beğendiğiniz fikirleri bu kutucuklara eklemelisiniz. Canva ve farklı tarzda sitelerden içerik üreterek zengin bir profil oluşturabilirsiniz.

İnsanlar profilinizi ziyaret edip sizin önerdiğiniz web sitelerini ve fikirleri denemeye başladıktan sonra farklı yollar ile para kazanmaya başlayacaksınız. Reklam Action, Affocean ve Admitad gibi sitelere üye olarak binlerce markanın satış ortağı olmanız çok kolay. Satış ortaklığı veren sitelere üye olduktan sonra referans linkinizi pinterest hesabınıza paylaşırsanız ve bu link üzerinden satışlar gerçekleşirse hesabınıza belirtli bir yüzde de komisyon yatacaktır.

Satış ortaklık yüzdeleri çok değişiklik gösterebilir. Bazı firmalar % 40 a kadar yüzde vermektedir. Büyük firmalar ve reel ürün satan kurumsal şirket de bu oran % 3 ile % 10 arasındadır.

  • Dolap Uygulaması Üzerinden Ürün Satarak Para Kazanma

Eski eşyalarınızı çöpe atmak yerine paraya dönüştürmeye ne dersiniz? Çok yararlı ve para kazandıran bir diğer uygulamamız Dolap, Uygulamanın amacı eski ya da artık kullanılmayan giyim eşyalarının satılarak tekrar kullanılmasıdır.

Kadınlar alışverişi çok severler. Hiç kullanmayacakları ürünlere binlerce lira para harcayabilirler. Tabi bu durum tüm kadınları kapsamıyor. Fakat Dolap uygulaması tam olarak bu sorunu çözmek için yapılmış diyebiliriz.

Bir ürünü beğenerek aldınız. Fakat sonrasında ürünü beğenmediniz ya da hoşunuza gitmedi. Ürünü Dolap uygulaması üzerinden kolayca satabilir ve paraya dönüştürebilirsiniz.

  • Letgo Uygulaması İle Para Kazanma

2. el eşyalarınızı internet üzerinden satma fikri çok cazip gelebilir. Eğer artık kullanmadığınız bir ürün varsa ve bu ürünleri satmak istiyorsanız mutlaka uygulamayı indirmelisiniz. Binlerce ürünün çok uygun fiyatlara satıldığı bir ortamdır. Etrafınızda letgo uygulaması üzerinden bir şeyler almış ya da satmış kişiler mutlaka vardır.

Peki, eğer satacak 2. El bir ürünümüz yoksa uygulama üzerinden nasıl para kazanacağız dediğinizi duyar gibiyim. Burada maksat çevrenizden satılabilecek ürünleri bedavaya ya da çok cüzi bir miktara toplamaktır. Topladığınız bu ürünleri kendi profiliniz ile kolayca uygulama üzerinden pazarlayabilirsiniz.

Letgo uygulaması ticaretin çok geniş kitlere yayılmasını sağlayan bir satış şeklidir. Sizde farklı ürünleri kolay bir şekilde letgo üzerinden satabilirsiniz.

  • Yandex Toloka Uygulaması İle Para Kazanın

Google dan sonra çok bilinen ve ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olan arama motoru yandex’in görev yapma ve para kazanma uygulamasıdır.

Yandex firması tarafından ödemeler gününde ve düzenli olarak yapılmaktadır. Farklı görevleri başarı ile yaptıkça hesabınızda para birikir. Bu paraları istediğiniz zaman yandex üzerinde yer alan ödeme başvuru formu ile talep edebilirsiniz. Yandex Toloka üzerinden yapabileceğiniz birçok görev vardır.

Bu görevler için farklı fiyatlarda ödemeler yaparlar. Mesela bir adres belirlemek, bir dükkânın resmini çekmek, iki internet sitesi arasında seçim yapmak gibi görevler yapabilirsiniz.

Yandex Toloka Uygulaması İle Para Kazanmak işte bu kadar kolaydır. Tek yapmanız gereken 6-Yandex Toloka Uygulaması İle Para Kazanmak için sabırlı olmak ve görevleri başarı ile yapmaktır.

Görevler çok değildir. Her türlü görevi başarı ile yaptıkça farklı görevler verilmektedir. Bu görevler hem eğlencelidir hem de para kazanmanızı sağlar. Örneğin size verilen adresleri doğrulamak için yürüyüş yapmanız gerekir. Hem sağlıklı hem de para kazandıran bu tarz görevler kullanıcılar tarafından çok sevilmektedir.

2022 yılında Yandex Toloka kullanan kullanıcı sayısı 2 milyonu aştı. Bu kadar büyük bir ekibe katılmak ve sizde gerçekten para kazanmak istiyorsanız acele edin. Yandex Toloka Uygulaması İle Para Kazanın ve ek gelirin tadını çıkartın.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.