Para Kazandıran Siteler 2024: Kazanç Sağlayan 5 Site!

Para kazandıran siteler ile ek gelir sağlayabiliyorsunuz. Para kazanmak için ihtiyacınız olan sitelerin bazılarını sizler için derlemeye çalıştık… Bu yazımızda sermayesiz ya da çok küçük sermayeler ile kurabileceğiniz işleri ve bu konuda size yardımcı olacak web siteleri hakkında geniş bilgi bulacaksınız.

İnternet üzerinden gelir elde etmenizi sağlayan birçok site ve uygulama mevcuttur. Uzmanı olduğunuz bir konuda ya da uzmanlık gerektirmese bile vakit harcayacağınız bir iş ile güzel paralara kazanmak mümkündür. İşte para kazanma siteleri…

Para Kazandıran Siteler 2024 – 5 Örnek!

Para Kazanma Siteleri
Para Kazanma Siteleri

Eğer web sitesi tasarımı konusunda uzmansanız, aracı internet siteleri iş bulabilir yeni müşteriler edinebilirsiniz. Bunlar dışında bir uzmanlığa sahip değilseniz bile basit görevler yaparak güzel paralar elde edebilirsiniz. Basit görevler uygulama indir, 5 yıldız ver, X siteye git, X site için yorum yap yap tarzı görevlerdir.

Görevler yapacağınız ya da hizmet ve ürün satarak gelir elde edeceğiniz web sitelerini sizler için derledik, işte 2024 yılında çok popüler olan para kazandıran siteler listemiz…

Para kazandıran isteler 2024 yılı için aşağıdaki gibidir:

 • Etsy
 • Udemy
 • Fiverr
 • Görev Siteleri
 • Bionluk

Öneri içerik: Papara ile Para Kazanma

1- Etsy

Para kazandıran sitelere Etsy ile başlayalım…

Etsy genelde el ürünlerinin pazarlandığı ve tüm dünyaya satış yapmanızı sağlayan bir platformdur. Platform üzerinden el emeği ürünlerinizi satabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

Çok farklı otantik ürünler dünyanın her yerine satılır. Örneğin Türkiye de popüler olmayan bir ürün, Amerika da yaşayan biri için ilgi çekici ve satın almaya değer görülebilir. Bu nedenle para kazandıran siteler içerisinde Etsy, harika bir seçenek!

Sitenin en büyük avantajı tüm dünyaya satış yapabilmenizi sağlamasıdır. Siteye kayıt olması kolaydır. Kısa sürede satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Etsy ‘de mağazanızı kurma süreci oldukça basittir. Sitenin, sayfanın üst kısmında, kategoriye veya öğe türüne göre arama yapmak için anahtar sözcükleri girebileceğiniz bir arama çubuğu vardır.

Arama fonksiyonunun altında çeşitli satın alma kategorilerine bağlantılar bulacaksınız. Bu kategoriler, aradığınızı bulmanızı kolaylaştırır ve mağazanızı güncel tutar. Sizin için belirlenen adımları takip ettiğiniz sürece para kazanmanız çok uzun sürmeyecektir.

Çalışma alanınızın resmini paylaşarak çalışmalarınızı ve yaşadığınız değerleri paylaşabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya bağlantılarınızı da paylaşabilirsiniz. Bu şekilde daha geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz.

Etsy, sosyal medyaya ek olarak, öğelerinizi Etsy ‘de tanıtmak için kullanabileceğiniz bir haber bülteni gibi pazarlama araçları sunar. Bu, mağazanızın rastgele tarayıcıların gözünde merkezde kalmasını sağlar. Eğleniyorsanız ve mağazanızın harika görünmesini sağlıyorsanız, her zaman Etsy ‘de satabilirsiniz. Para kazandıran sitelere devam edelim…

2- Udemy

Udemy Para Kazanma
Udemy Para Kazanma

Yazımızda geniş yer ayırmak istediğimiz internet sitelerinden bir tanesi de tabi ki Udemy oluyor. Online eğitim konusuna bambaşka bir tarz getiren web sitesi, öğrenme şekillerini kökten değiştirdi.

Önceleri sınıf eğitimleri revaçta ve terk edilemez olarak görülüyordu. Fakat şu an milyonlarca kişi çök küçük miktarlar ödeyerek eğitime ulaşabiliyor. Para kazandıran siteler içerisinde Udemy, kazanç potansiyeli yüksek olmasıyla öne çıkıyor.

Sizde uzmanı olduğunuz bir konuda çevrimiçi eğitimler vererek para kazanabilirsiniz. Udemy derslerinizi yayınlamanız için size tüm imkânları sunar. Sizin tek ihtiyacınız olan bir cep telefonudur.

Cep telefonunuz ile videolarınızı çekebilir ve siteye yükleyebilirsiniz. Eğer ekran kaydı ile bir eğitim tasarlayıp ders haline getireceksiniz ücretsiz ekran kayıt araçlarından faydalanabilirsiniz.

Kısaca Udemy hakkında biraz bilgi sahibi olmanız yararınıza olacaktır.

Udemy Nedir?

Udemy’nin çevrimiçi öğrenmenin rahatlığı da dâhil olmak üzere birçok avantajı vardır. Geleneksel bir kolej eğitiminin masrafı ve zamanı olmadan kendi evinizin rahatlığında yepyeni bir beceri öğrenebilirsiniz.

Udemy yalnızca ücretsiz olmakla kalmaz, aynı zamanda becerilerinizi geliştirip hayatınızı kolaylaştırabilmeniz için profesyoneller tarafından verilen birçok kurs vardır. Aşağıda Udemy ‘deki en popüler kurslardan bazıları verilmiştir. Para kazandıran siteler için harika seçenekler var…

Udemy ücretsiz olarak 600’den fazla kurs sunar. Ancak, belirli bir şey öğrenmek istiyorsanız, bir kurs için ödeme yapabilir ve tamamlandıktan hemen sonra sertifikayı alabilirsiniz.

Web sitesi İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Portekizce, Rusça ve daha fazlası dâhil olmak üzere 13 dilde mevcuttur. Udemy, İngilizce ‘ye ek olarak Fransızca, İspanyolca, Portekizce ve Rusça dâhil olmak üzere on üç dilde kurslar sunmaktadır. Kings College London’da Siyaset Bilimi okuyorum ve uzun mesafeler kat etmeyi seviyorum.

Yardım Merkezinden yardım alabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz varsa, bir destek talebi gönderin. Udemy genellikle 1-2 iş günü içinde yanıt verir. Bir temsilciyle iletişim kurmak için kaynak kanalını ve canlı sohbeti de kullanabilirsiniz.

İhtiyaçlarınızı karşılayan bir kurs bulamazsanız, Udemy 30 günlük para iade garantisi sunar. Hatta aynı anda birden fazla kurs için para iadesi talep edebilirsiniz. Para kazandıran siteler ve uygulamalardan bir diğeri olan Fiverr ile tanışın!

Öneri içerik: Para Kazandıran Oyunlar

3- Fiverr

Para Kazandıran Siteler: Fiverr!
Para Kazandıran Siteler: Fiverr!

Dünyanın en büyük freelancer ağı olan Fiverr ile ciddi paralar kazanabilir, hizmetlerinizi dünyanın her yerine satabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ücretsiz bir şekilde siteye üye olmak ve profilinizi oluşturmaktır.

Fiverr ‘de satış yapmak için kayıtlı bir kullanıcı olmanız gerekir. İşinize başlamak için web sitesinde yeni bir hesap açın ve bir e-posta onay bağlantısı alın. Oradan, işlere göz atabilir ve onlara teklif verebilirsiniz.

Fiverr ‘de satış yaparken yapılacak en önemli şey bir profil oluşturmaktır. Profiliniz deneyiminizi, becerilerinizi ve geçmişinizi sergilemelidir. Ardından, konserinizi diğer satıcılar arasında öne çıkarın. Fiverr para kazandıran siteler için freelance seçenekler içerisinde dünyada tek konumunda!

Çok farklı konular için Fiverr üzerinden iş ilanları açabilir ya da açılmış iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Fiverr üzerinden yapabileceğiniz bazı işler şunlardır.

 • Fiverr üzerinden Makale Yazarak Para Kazanma
 • Fiverr üzerinden Web Sitesi Tasarımı Yaparak Para Kazanma
 • Fiverr üzerinden Logo ve Tasarım Yaparak Para Kazanma
 • Fiverr üzerinden Seslendirme ve Dublaj Yazarak Para Kazanma
 • Fiverr üzerinden Danışmanlık Yazarak Para Kazanma

4- Görev Siteleri

İnternet üzerinden arama yaparak onlarca görev sitesine ulaşmanız mümkündür. Sistem basit işler farklı görevler verilerek yapmanız beklenir. Her yaptığınız görev sonunda görevi yaptığınıza dair bir kanıt resmini ya da videoyu siteye yüklerseniz. Para kazandıran sitelerin birçoğunun görev siteleri olduğunu söyleyebiliriz.

Site admini kanıtı inceler ve hakkınız olan ödemeyi site hesabınıza aktarır. Belli bir limite ulaştıktan sonra ödemenizi siteden talep edebilirsiniz. Genel olarak haftada bir gün görev siteleri yapar.

Ödeme eşiğine ulaştıktan sonra talepte bulunmanız yeterli olacaktır. Bu tarz sitelerde çalışmak için bir vergi mükellefi olmanıza gerek yoktur. Siteler gelirininiz üzerinden doğacak vergiyi sizin adınıza devlete ödemektedir. Bu oran toplam kazancınızın % 20’si kadardır.

Birkaç Görev Sitesini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Tabi bu siteler haricinde sizde internet üzerinden farklı platformları inceleyebilirsiniz.

 • https://startupmarket.co/
 • https://dijitalgorev.com/
 • https://sendeyorumyapkazan.com/
 • https://jetgorev.com.tr/

Bunlardan sadece birkaçı…

İnternet sitelerini incelediğiniz zaman birçok sitenin aynı tarz görevler verdiğiniz göreceksiniz. Görev başına 0,10 TL ile 10 TL arasında genelde kazançlar değişir. Ne kadar çok görev yaparsanız o kadar çok para kazanırsınız. Burada gelirinizin yüksek olmasını siz kendiniz belirliyorsunuz.

Tabi her görev çok basit değil farklı görevler sizin epey vaktinizi alabilir. Görev süresi uzadıkça alacağınız ücrette o oranda yüksek olacaktır.

Görev sitelerinde karşınıza çıkacak bazı görevler şunlardır.

 • Gmail üzerinden mail adresi oluşturmak
 • Yandex üzerinden mail adresi oluşturmak
 • Yahoo üzerinden mail adresi oluşturmak
 • Youtube kanallarına üye olmak ve bildirimleri açmak
 • Googe üzerinden bir kelime aratarak istenen siteye gitmek
 • Bir sitenin anlık bildirim listesine kayıt olmak

Görev yaparak para kazandıran sitelerden sonra son olarak Bionluk platformunu inceleyelim…

Öneri içerik: Para Kazandıran Uygulamalar

5- Para Kazandıran Siteler: Bionluk!

Bionluk
Bionluk

Bionluk, Fiverr benzeri siteler içerisinde yer alıyor. Freelance iş verenler ile iş arayanların buluştuğu platform, tamamen Türkiye menşeili… Sipariş alt limiti 100 TL ve bu da yapacağınız her iş için en az 100 TL kazanacağınız anlamına geliyor.

Bionluk platformuna üye olarak siz de para kazanmaya başlayabilirsiniz. Makale yazarlığından web tasarıma kadar çok geniş seçeneklerde işler bulunuyor.

SONUÇ

Para kazandıran siteler ile alakalı olarak bu örnekleri verebiliriz. Freelance ya da görev yaparak para kazanabileceğiniz bu siteler ile yüksek kazançlara ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.