İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanma 2024: Tüm Detaylar..

Ek gelir yollarından bir tanesi de çeviri hizmeti yapmaktır. Eğer bir ya da birkaç dilde çeviri hizmeti verecek kadar bilginiz varsa çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Birçok şirket ve firma çeviri hizmetine ihtiyaç duymaktadır.

Ayrıca internet üzerinde çeviri yaparak gelir elde edeceğiniz birçok mecra var. Bu mecralardan bazılarını sizler için liste haline getirdik, internetten çeviri yaparak para kazanma konulu yazımızı sonuna kadar sabırla okuyabilirseniz hemen gelir kazanmaya başlayabilirsiniz.

Çeviri yaparak para kazanmak isteyen kişilerin aklındaki ilk soru her zaman şu olmuştur. İnternet siteleri ya da firmalar neden çeviri hizmetini çevrimiçi almak istiyorlar. Çevirmenlik yapan firmalar var. Benden hizmet alacaklarına onlardan neden almıyorlar? Bunun çok basit bir cevabı var. Çevirmenlik firmaları genelde yeminli çevirmenler ile çalışır.

İnternetten Çeviri Yap Para Kazan

İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanma
İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanma

İnternetten çeviri yaparak para kazanmanın detaylarını öğrenelim…

Çeviri maliyetleri gerçekten çok yüksektir. Freelancer hizmeti veren çevirmenler kelime başı ücretlendirme yaparken, çevirmenlik ve deşifre hizmeti veren firmalar 1000 karakter üzerinden fiyatlama yapar. Buda maliyetleri ciddi anlamda arttırmaktadır. Deşifre firmaları tarafından verilen Çeviri hizmetinin 1000 karakter bedeli İngilizce için İngilizce 30 TL, Almanca 35 TL gibi farklı fiyat aralıklarındadır.

Çevirmenlik firması 1 sayfalık metni 500 TL gibi bir rakam ortalaması ile çevirirken bu sizin gibi Freelancer çalışanlar için 100 TL gibi bir rakama tekabül eder. Her çeviri hizmetinin de yeminli çevirmeler tarafından çevrilmesine gerek yoktur.

Bu nedenle çeviri hizmetine ihtiyaç duyan firmalar son dönemde genel olarak Freelancer çalışanlar ile işbirliği yapma yoluna gitmektedir. Öğrenciler ve çalışmasına rağmen ek gelire ihtiyaç duyan kişiler için bu durum bir kazanç kapısı haline gelmiştir.

Öneri içerik: Para Kazandıran Oyunlar 2024

İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanma: Film ve Diziler!

Videoları izleyerek bunları metin haline getirmeye deşifre denmektedir. Deşifre hizmeti sırasında çeviri hizmeti de veren birçok serbest çevirmen bulunmaktadır. Çevirmenler evlerinde çeviri hizmetini vererek hizmet sağlarlar. Deşifre için ayrı ücret talep edilirken çeviri için ayrı bir ücretlendirme yapılır.

Bu tarz işleri genelde yurt dışı bağlantılı firmalar ve video siteleri talep etmektedir. Yurtdışına ürün ya da hizmet satan firmalar Türkçe videolarına farklı dillerde altyazı ekletmek isteyebilir. Bildiğiniz dillerin hepsinde hizmet verebilirsiniz. Genel olarak İngilizce için hizmet alımı yapılmakla beraber, Almanca, Fransızca, Arapça ve Çince talepleri gelmektedir.

Burada ek bir bilgi paylaşmak istiyoruz. Deşifre işi yaparak ta ciddi gelir elde edebilirsiniz. Deşifre hizmetin Freelancer olarak veren kişiler dakika hesabı gelir elde eder. 2024 yılı itibariyle 1dakikalık deşifre ücret 25 TL’dir. 60 dakikalık bir filmin altyazılarını sadece dinleyip yazarak 1080 TL ücret kazanabilirsiniz.

Yabancı Dilde Makale Yazmak

İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanmak
İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanmak

İnternetten çeviri yaparak para kazanmanın detaylarından diğerlerini inceleyelim…

Web siteleri için içerik üretmek yani makale yazmak ek kazanç yöntemleri arasında çok popülerdir. Çeviri hizmeti yapmadan sadece Türkçe makale yazarak bile güzel paralar kazanabilirsiniz. Ama yabancı dillerde makale hizmeti verirseniz kazanacağınız rakam Türkçe Makalelere göre 3 kat daha fazla olacaktır.

100 kelimelik Türkçe makale yazımı için ortalama 8 TL ücret ödenirken İngilizce makaleler için 20 TL, Fransızca makaleler için 26 TL, Arapça ve Almanca makaleler için 30 TL civarındadır. Bu rakamların taban fiyatlar olduğunu söylemekte yarar var. Eğer çeviri hizmetinize güveniyorsanız çok daha yüksek rakamlarda gelir elde etmeniz çok kolaydır.

Makale hizmeti talep eden firmalara Freelancer sitelerinden ya da forumlardan ulaşabilirsiniz. En bilinen siteler şunlardır.

İnternetten çeviri yaparak para kazanmak için aşağıdaki siteleri kullanabilirsiniz:

  • Bionluk.com
  • Freelancer.com
  • Upwork.com
  • Fiverr.com
  • R10.com – Forum Sitesi
  • Wmaracı – Forum Sitesi

Öneri içerik: Ev Hanımları Nasıl Para Kazanır?

Mobil Uygulamaların ve Mobil Oyunlara Çeviri Hizmeti Vererek Ek Gelir Elde Etmek

Mobil uygulama ve oyun sektörü çok hızlı büyüdü. Tüm firmalar oyunlarını ve uygulamalarını tüm dünyaya tanıtmak istiyorlar.

Bunun içende uygulama ya da oyunun en azından dünya çapında bir dil olan İngilizce olması gerekiyor. Rekabet ortamında sadece İngilizce dil çevirileri firmalara yetmemektedir. Uygulamalar tüm dillerde ayrı ayrı yaptırılarak sistemlere yüklenir.

Bu tarz firmalara çeviri hizmeti vererek ek gelir elde edebilirsiniz. Bir uygulama için normalde 27 dil için çevirisi gerekmektedir.

Bazı durumlar da Afrika dilleri gibi dillerde talep edilebilir. Bu nedenle ne kadar çok dil biliyorsanız kazanacağınız ek gelir o oranda yüksek olacaktır. İnternetten çeviri yaparak para kazanmak için başka bir alternatifiniz daha bulunuyor…

Çeviri Firmalarına Hizmet Vererek Gelir Elde Edebilirsiniz

İnternetten Çeviri Yap Para Kazan
İnternetten Çeviri Yap Para Kazan

Çeviri firmaları zaman zaman işlere yetişemezler. Bazı durumlarda ise firmalara daha düşük fiyat teklifi vermeleri gerekebilir. 

Kadrolu çevirmenlerin saat ücretleri çok yüksek olduğu için Freelancer çevirmenler ile çalışma yoluna gitmektedirler. Çeviri firmalardan alacağınız ücretler diğer müşterilerden alacağınız ücretlerden biraz daha düşük olabilir.

Çeviri firmaları genelde teknik yabancı dil gerektiren dosyalar için yüksek ücret ödemesi yaparlar.

Ek gelir amaçlayarak çeviri yaptığımız için çevirmen firmaları yerine kendi müşterileriniz ile çalışmak sizin için daha yararlı olacaktır.

Çeviri firmalarıyla bağlantılı kalın. Fakat boş vakitlerinizi değerlendirmek istediğini söyleyin. Küçük işler alarak kendi müşterilerinizden kalan zamanı değerlendirebilirsiniz.

Öneri içerik: Nonolive Para Kazanma

Türkçe- İngilizce Çeviri Hizmeti Yaparak Para Kazanmak

Dünya da en çok tercih edilen çeviri hizmeti kuşkusuz İngilizcedir. Ülkemiz de Firmalar ve potansiyel müşteriler, Türkçe-İngilizce ve İngilizce-Türkçe çevirisi isterler. Fakat herkesin yaptığını yapmak istediğini geliri size kazandırmayabilir.

Onun yerine farklı dilleri öğrenerek çevirisini yapmaya çalışabilirsiniz. İngilizce den sonra en fazla tercih edilen diller Almanca ve Çincedir.

Ticaretin yoğun olarak yapıldığı bu ülkeler için çeviri hizmeti talep eden firmaların sayısı da azımsanmayacak kadar çoktur. İnternetten çeviri yaparak para kazanma için bu bilgileri de mutlaka değerlendirin.

Türkçe – Arapça Çeviri Hizmeti Vererek Para Kazanmak

Türkçe – Arapça çeviri hizmeti son yıllarda oldukça arttı. Bunun sebebi ülkemizdeki firmaların Arap yarımadası ülkeleriyle ciddi ticaret bağlantılar kurmalarıdır. Aradaki yazışmalar ve anlaşmaların çevirileri için firmalar genelde serbest çalışan çevirmenleri tercih ederler. İnternetten çeviri yaparak para kazanma için Türkçe – Arapça çeviriler de önemlidir…

Çünkü tüm yazışmaların çevirilerinin yapılması gerekmektedir. Ayrıca Turizm acenteleri de çevirmenlik hizmetine ihtiyaç duyarlar. Arapça çeviri hizmetleri İngilizce çeviri hizmetine göre daha pahalıdır ve daha fazla ek gelir kazanmanızı sağlayacaktır.

Dillere Göre Çeviri Hizmeti Ücretleri Ne Kadardır?

Çeviri Ücretleri
Çeviri Ücretleri

Yazımızda çeviri yapabileceğiniz konularda hangi detaylarıyla bilgi aktarmaya çalıştık. Dillere göre çeviri hizmeti ücretlerini hesaplayarak kafanızda kazanabileceğiniz geliri hesaplamanızı istedik.

  • Dil: İngilizce – Çeviri Hizmet 100 kelimesi 20 TL
  • Dil: Almanca Çeviri Hizmeti: 100 kelimesi 24 TL
  • Dil: Fransızca Çeviri Hizmeti: 100 kelimesi 26 TL
  • Dil: Arapça Çeviri Hizmeti: 100 kelimesi 30 TL

İnternetten çeviri yaparak para kazanma konulu yazımızı sonuna geldik. Bu yazımızda popüler para kazanma yöntemlerinden çeviri konusu üzerinde durduk. Çeviri yapabilmek ve dil bilmek önemli bir yetenektir.

Bu yeteneği ek gelire dönüştürmek tamamen sizin elinizdedir. Çeviri hizmeti yapmak ek gelir ile beraber ikinci dilinizi de aktif olarak kullanmanızı sağlar.

Böylece çeviri yaptığınız dili unutmamış olursunuz. Gelir elde ederken ikinci diliniz için pratik yapmak herkes için cazip bir fırsattır.

Çeviri yaparak para kazanmak istiyorsanız ilk işiniz önerdiğimiz sitelerde konular açarak müşteri kazanmaya çalışmak olmalıdır. Müşterileriniz arttıkça kazanacağınız ek gelirde artacaktır. İnternetten çeviri yaparak para kazanma konusunda faydalı bir yazı olduğunu ve keyif alarak okuduğunuzu ümit ediyoruz.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.