Sunum Tasarım Danışmanlığı Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Zaman herkes için değerli bir kavram. Pek çok insan işyerindeki yoğun tempo arasında toplantılarda kullanmak ya da yönetime sunmak amacıyla çeşitli sunum hazırlarlar. Ancak sunum hazırlamak sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Hele ki kısıtlı zaman aralığında vurucu ve ikna edici bir sunum hazırlayabilmek imkansızıdır. İşte bu noktada sunum tasarım danışmanlığı yaparak ek gelir elde etmek mümkün.

Sunum Tasarım Danışmanlığı Yaparak Nasıl Ek Gelir Elde Edilir?

Sunum hazırlayabilmek için artık günümüzde herkes tarafından kabul görmüş olan en iyi sunum yazılımlarından PowerPoint kullanımını iyi derece de bilmek gerekiyor. PowerPoint her ne kadar kullanımı karışık bir uygulama olmasa da ortaya konulan sunumu vurucu olması için üzerinde biraz kafa patlatmak gerekebilir. Sunum hazırlamak için çeşitli teknikler bulunmakta. Örneğin sunumu yapacak olan kişi bir taraftan konuşmasını yaparken diğer taraftan konuşmasını sunumla destekleme amacında olacaktır. Bu yüzen sunumda kesinlikle sunumu yapan kişinin kullandığı cümleler birebir olarak kullanılmaz. Bunun gibi kuralları internet üzerinden araştırarak bulmak mümkün.

Sunumunu hazırlayacağınız kişi ile sunum ile ilgili en ince detayı konuşmak da son derece önem taşıyor. Sunumu tamamladıktan sonra yine birlikte bir değerlendirme yaparak son rötuşlar yapılabilir. Burada unutulmaması gereken bir diğer noktada sunumu ben hazırladım bu şekilde güzel oldu şeklindeki bir düşünceyi kafanızdan çıkarmanız. Karşınızdaki kişi ile en son aşamada mutlaka konuşup eksiklikleri gidermeniz gerekmekte.

Sunum Tasarım Danışmanlığı Yaparak Ne Kadar Ek Gelir Elde Edilir?

Sunum tasarımı yaparak kazanacağınız para sunumun içeriğine göre değişmekte. Bazı sunumlar 10-15 slayt iken bazıları 100 slayta kadar çıkabilmekte. Günümüzde sunum ücretleri slayt başına ortalama 5 TL üzerinden hesaplanmakta. Yaptığınız işin kaliteli olduğunu düşünüyorsanız bu fiyatı daha yukarılara götürebilirsiniz.

Benzer Yazılar

“Sunum Tasarım Danışmanlığı Yaparak Ek Gelir Elde Etmek” üzerine bir yorum

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.