Atkı Örerek Ek Gelir Elde Etme

Kış ayları ile birlikte yün giysi ve aksesuarlara olan talep de artmakta. Atkı örerek ek gelir elde etmek de bu dönemlerde ek iş fikirleri olarak karşımıza çıkıyor. Zamanı olanlar için atkı örmek güzel bir ek gelir anlamına geliyor.

k

Atkılar günümüzde sadece kış aylarında kullanılmıyor. Çoğu yerde bir sembol olarak taşınmakta. Örneğin futbol karşılaşmalarında yaz aylarında dahi taraftarların ellerinde atkılar görmek mümkün. Bu da bize atkının bir sembol olarak da kullanıldığını göstermekte. Bu yüzden ördüğünüz atkılar bir zümreye hitap eder ve piyasada çok fazla benzeri bulunmazsa satılma oranı o kadar yüksek olacaktır.

Atkı örmeyi hiç bilmeyenler internet üzerinde bulunan derslerden bunu kolaylıkla öğrenebilirler. Ancak örmek kadar hayal gücü de önem taşıyor. Sonuçta ortaya taklitten ziyade özgün şeyler çıkarmak çok daha fazla satış yapabilmek demek. İşin bir de pazarlama kısmı bulunuyor. Ördüğünüz atkıların pazarlamasını ne kadar fazla yapar ve ne kadar çok insana ulaşabilirseniz satışlarınız da o kadar fazla olacaktır. Artık evlerinde bu işi yapanlar dahi sosyal medya üzerinde kendilerine bir hesap açıp yaptıkları işleri en ince ayrıntısına kadar burada tanıtıp müşteri buluyorlar.

Atkı Örerek Ne Kadar Ek Gelir Elde Edilir?

Atkı örmek el emeği göz nuru olarak değerlendirilen işler arasında. Bu da fiyatının ortalamanın biraz üstünde olmasına sebep oluyor. Bunun yanında bir de bu iş için harcanan zaman da hesap edilince ortama bir atkının 70 ila 100 TL arasında satılması uygun olmakta. Bir ay içinde sattığınız atkı adedine göre aylık karınızı daha kolay hesap edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.