Bursa Evde Paketleme İşi

Bursa Evde Paketleme İşi yapmak isteyenler için detaylı bir rehber hazırlamak istedik. Bu yazımızda Bursa’da yaşayan ve ek gelir elde kazanmak isteyen kişiler için tüm bilgileri paylaşacağız. Haberimiz de tüm merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Haberimizde Bursa Evde Paketleme İşi Nedir? Bursa Evde Paketleme İşi Nasıl Yapılır? Bursa Evde Paketleme İşi Yaparak Kaç Para Kazanırım? Başlıkları yer almaktadır.

Öncelikle Evde paketleme işi nedir sorusunun cevabını arayarak başlayalım. Evde paketleme işini genelde otomatik paketleme sistemi olmayan ya da paketleme için işçi çalıştırmak istemeyen, KOBİ’ler vermektedir.

Paketleme giderlerinden tasarruf etmek isteyen firmalar, Ürünlerini evde çalışmak isteyen kişilere yaptırarak giderlerden tasarruf sağlarlar. 2022 yılında ekonomik yaşanan ekonomik kriz nedeniyle birçok firma yönünü ihracata çevirmiştir.

Artan ihracat rakamları bunu açıkça ortaya koymaktadır. Bursa firmaları Yurtdışına ve Yurtiçi piyasa da daha rekabetçi olmak için Bursa Evde Paketleme İşi isteyen kişilerin evlerine ürünlerini göndererek evde paketleme hizmeti alırlar.

Evde Paketleme işinin fiyatları her ilde farklılık göstermektedir. Özellikle Bursa gibi ticaretin aktif olduğu kentlerde paketleme işi yaparak ciddi oranda gelir elde edebilirsiniz. Bunun nedeni yüzlerce firmanın paketleme işi yaptırmak istemesi nedeniyle doğan rekabetçi ortam ve talep edilen kadar paketleme elemanının olmamasıdır.

Eğer sizde Bursa Evde Paketleme İşi yapmak istiyorsanız, şansınızın yüksek olduğunu ve kolayca gelir elde edebileceğinizi söylemek yanlış olmayacaktır.

Bursa Evde Paketleme İşi Nedir?

Bursa Evde Paketleme İşi, Birçok ürünün ev ortamında paketlenmesi ve firmalara hazır bir şekilde teslim edilmesi şeklinde kısaca özetlenebilir.

Firma paketlenecek ürün için paketleme işi yapmak isteyen kişilerin başvurularını alır. Bu işi aracı firmalarda yapmaktadır. Eğer bu işi yapmak istiyorsanız Bursa Evde Paketleme İşi Yapan firmalara ulaşabilir ya da aracı kurumlardan destek alabilirsiniz.

Evde paketleme işinin çok basit bir çalışma şekli vardır. Firma yukarıda bahsettiğimiz şekilde paketleme işi yapmak isteyen kişilerden bir ekip kurar. Evde paketleme işinin nasıl yapılacağına dair bir şartname yazılır.

Paketleme işi yapmak isteyenlere şartlar ve ücret politikası anlatılır. Şartları kabul eden kişilerin evlerine paketlenecek ürünler teslim edilir. Anlaşılan süre sonunda yine firma yetkilileri evinize ya da ürünleri teslim etmek istediğiniz noktaya gelir.

Firma ürünleri teslim aldıktan sonra paketleme işi için hak edişiniz oranında size ödeme yapar. Bu ödemelerin periyodu tamamen firma ile yaptığınız anlaşmaya bağlıdır. Bazı firmalar ürünü teslim alırken ödeme yaparken bazı firmalar haftalık ya da aylık ödeme yapmayı tercih edebilir.

Çalışacağınız ve hizmet vereceğiniz firmayı seçerken iyice araştırma yapmak ve şartlarını dikkatlice incelemek sizin için yararlık olacaktır.

Bursa Evde Paketleme İşi Kimler Yapabilir?

Evde paketleme işi hiçbir uzmanlık gerektirmez. Bir kursa katılmanız ya da belli bir okuldan mezun olmanız gerekmemektedir. Bu nedenle ek gelir isteyen herkes tarafından yapılabileceğini söyleyebiliriz.

Evde paketleme işini genelde ev kadınları ve öğrenciler yoğun olarak yapmaktadır. Tabi başka bir işte maaşlı olarak çalışıp boş zamanlarını değerlendirmek isteyen kişilerde paketleme işini yapabilirler.

Evde paketleme işi yapmak istiyorsanız birkaç şartı yerine getiriyor olmanız yeterli olacaktır. Bunları kısaca özetlemek gerekirse,

  • Paketleme işi yapmanızı önleyecek sağlık probleminizin olmaması
  • Paketleme işi yaparken size en uygun ürünü belirlemeniz
  • Paketleme işi gerekli vakti ayırıyor olmanız

Yeterli olacaktır. Evde paketleme işi yapmak için firma olmanıza gerek yoktur. Kazancınız üzerinden yatırılması gereken vergi paketleme işi yapan firma tarafından devlete ödenmektedir.

Bursa Evde Paketleme İşi Yaparak Kaç Para Kazanabilirsiniz?

Bursa Evde Paketleme İşi yaparak ciddi paralar kazanmak mümkündür. Çünkü paketleme işinde kazancı belirleyen iki unsur kazancı doğrudan etkilemektedir.

Evde paketleme işi yaparken ürün adet başı hak edişler hesaplanır. Gün içerisinde ne kadar çok ürün paketleyebilirsiniz alacağınız ücret te o oranda artacaktır. Bu yüzden net bir rakam vermek doğru olmaz. Ama günde 6 saat çalışan ve Bursa Evde Paketleme İşi yapan bir kişini 4250 TL –  9000 TL arasında gelir elde edeceği söylenebilir.

Örneğin Bursa Evde Havlu Paketleme işi yaparken ürün başı 0,65 TL ücret ödemesi yapılırken, bu oran Bursa Toka Paketleme işinde 0,40 TL dir. Ödenecek rakamlar firmaya göre değişim göstermektedir.

Gün içerisinde 400 adet ürün paketlemesi yapan bir paketleme elemanı, Havlu paketlemesi yaparak günlük 260 TL kazanırken, Toka paketlemesi yapan bir kişinin kazancı 160 TL olacaktır.

Kazancınız doğrudan paketlemesini yaptığınız ürünün âdeti ve fiyatı ile alakalıdır.

Bursa Evde Paketleme İşi Hangi Ürünler Paketlenir?

Hemen hemen tüm ürünler için paketleme işi verilmektedir. Bu ürünlerden bazıları şunlardır. Muhtelif kırtasiye malzemeleri (Kalem, Defter, vb.), Muhtelif Tekstil Ürünleri (Havlu, Peçete vb.), Sabun ve Diğer Temizlik Ürünleri, Takı ve Kına paketleri gibi örnekler vermek mümkündür.

Size tam bir rehber hazırlamak istediğimiz için en popüler 2 paketleme ürünü hakkında detay paylaşmak istedik, bu ürünler şunlardır.

  • Bursa Toka Paketleme İşi
  • Bursa Havlu Paketleme İşi

1-    Bursa Toka Paketleme İşi

Toka paketleme işi kolay paket işleri arasında yer alır. Toka ürününün birçok çeşidi olmakla beraber genel olarak firmalardan Tel Toka Paketleme İşleri verilmektedir.

Bursa Toka Paketleme İşi veren onlarca firma bulunmaktadır. Bursa’nın tüm ilçelerinde Toka paketlemesi yapacak elemanlar aranmaktadır.

Eleman aranan ilçeler şu şekildedir. Osmangazi, Nilüfer, Büyükorhan, Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Orhaneli Orhangazi ve Yenişehir ilçelerinde paketleme elamanı ihtiyacı bulunmaktadır.

Osmangazi Evde Toka Paketleme işi yapan firmaların ciddi anlamda eleman arayışı bulunmaktadır. Bursa’nın merkezi konumda olan ilçede iş bulmanız çok kolaydır. Kısa bir kazanç örneği vererek, kazanabileceğiniz geliri anlatmaya çalışalım

Örnek Kazanç: Osmangazi Evde Toka Paketleme İşi yapan bir kişi günde yaklaşık 400 adet ürün paketleyebilir. Ürün başı 0,40 TL ücret ödenmektedir. Basit bir hesapla 400 Adet Ürün 0,40 TL şeklinde düşünürsek günlük kazancınız 160 TL olacaktır.

Daha fazla zaman ayırarak daha çok para kazanmanız mümkündür. Yapılan hesaplama günlük 6 saat çalışma üzerinden yapılmaktadır.

2-    Bursa Havlu Paketleme İşi Nedir?

Bursa Havlu Paketleme işi yoğun olarak Gemlik ilçesinde yoğunlaşmıştır. Onlarca havlu üretimi yapan firma, Gemlik Evde Havlu Paketleme elemanı aramaktadır.

Havlu başına ödenecek ücret 0,65 TL olarak belirlenmiştir. Tabi bu rakam firmaya göre değişiklik gösterebilir.

Gemlik Havlu Paketleme İşi yaparak ne kadar para kazanabileceğinizi yine bir örnekle açıklayalım.

Örnek Kazanç: Gemlik Evde Havlu Paketleme İşi yapan bir kişi, günde çok rahat biçimde 300 adet havlu paketlemesi yapabilir. 300 Adet Ürün x Ürün Başı 0,65 TL olarak hesaplama yaparsak, günlük olarak 195 TL kazanç elde edebileceğinizi söyleyebiliriz.

Tabi bu rakamların firma ile yaptığınız anlaşmaya ve ödenecek ücret nedeniyle farklılık gösterebileceğini unutmamakta fayda var.

Benzer Yazılar

“Bursa Evde Paketleme İşi” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.