İŞKUR Evde Paketleme İşi

Evden çalışarak para kazanmak son günlerde bildiğiniz gibi çok moda olmaya başladı. Ek gelire ihtiyaç duyan herkes evde paketleme işi alarak para kazanmak istiyor.

Evde para kazanma konusu ile ilgili olarak Resmi kurumlarda iş ilanları yayınlıyor. Bu resmi kuruluşlardan en bilineni tabi ki İŞKUR, Kurumun internet sitesi üzerinde onlarca paketleme ilanını görmek mümkün

Evde paketleme işi yaparak ayda binlerce lira kazanmak mümkündür. Çünkü evden çalışmak ve para kazanmak çok kolaydır. Evde paketleme yapmak için bitirmeniz gereken bir okul ya da sertifika bulunmamaktadır.  Tek ihtiyacınız evinizde hangi ürünlerin paketlemesini yapmak istediğinize karar vermek ve ilanları takip etmektir.

İŞKUR Evde Paketleme İşi Nedir?

Büyük ve küçük firmalar paketleme maliyetlerinden kaçmak için işleri taşeron firmalara vermektedirler. Taşeron firmalar yani aracı firmalar ise bu işleri alarak evde çalışmak isteyen kişilere dağıtır. Kimi aracı kurumlar bu iş için kargo firmalarını kullanırken bazıları kendi servis elemanları ile paketleme ürünlerini çalışanlarına ulaştırır. Peki, İŞKUR evde paketleme işi sistem nasıl işliyor? Hadi hep beraber inceleme yapalım.

 • Firma size paketlenecek ürünler teslim eder. Bu teslim daha önce bahsettiğimiz gibi bazen kargo yoluyla bazen servis araçlarıyla yapılır. Size ürünler teslim edilirken sayarak ürünler verilir.
 • Her ürün için ortalama paketleme süreleri vardır. Bu süre bittikten sonra firma yetkilileri ürünü teslim almak için tekrar paketleme elemanın verdiği adres gider.
 • Ürünler kısa bir kontrolden geçtikten sonra ana firmaya iletilir.
 • Hafta başında ya da ay sonunda toplu olarak ödemeleriniz hesabınıza aktarılır.
 • Kazandığınız para için ekstra bir vergi ödemeniz gerekmez. Aracı kurum yani iş yaptığınız kurum sizden % 20 vergi ücreti keserek devlete yatırmaktadır.

İŞKUR Evde Paketleme İşi Kimler Yapabilir? Kim İçin Uygundur?

Evde paketleme işi yapmak isteyen kişiler şartları merak ediyor. Aslına bakarsanız yapılması çok kolay ve hemen başlanabilecek nadir işlerden biridir evde paketleme yapmak. Evde paketleme yaparak para kazanmak için vergi levhasına ihtiyaç duymazsanız. Ayrıca bir firmada kurmanız gerekmez.

Geçtiğimiz yıllarda paketleme işine genelde ev kadınlar ve öğrenciler ilgi gösteriyordu. Boş vakitleri olan ev kadınları ve öğrenciler ek gelir elde etmek için sabun, toka, cep telefonu kılıfı gibi ürünleri paketliyordu.

Ekonomik kriz ve zorlaşan hayat şartları nedeniyle evde paketleme işine talep arttı. Artık sadece ev hanımları yerine çalışan kesimde evde paketleme işi yapmaya başladı. Evde paketleme işini kimler yapabilir. Hadi göz atalım.

 • Paketleme yapmanıza engelleyecek bir sağlık sorununuzun olmaması gereklidir.
 • Elinizin hızlı olması ve disiplinli olmanız gereklidir.

Bu iki basit şart dışında evde paketleme yaparak para kazanmanız için hiçbir engel bulunmamaktadır.

İŞKUR Evde Paketleme İşi İle Hangi Ürünler Paketlenebilir?

İŞKUR Web sitesi üzerinden paketleme iş ilanlarına baktığımız zaman bazı ürünlerin paketlenmesi için daha fazla talep olduğu görülmektedir. Firmalar tarafından yoğun şekilde paketleme elemanı aranıyor. Bunlardan bazıları şunlardır.

 • İŞKUR Evde Kürdan Paketleme İşi
 • İŞKUR Evde Telefon Kılıfı Paketleme İşi
 • İŞKUR Evde Kına Paketleme İşi
 • İŞKUR Evde Havlu Paketleme İşi
 • İŞKUR Evde Tişört Paketleme İşi
 • İŞKUR Evde Mendil Paketleme İşi
 • İŞKUR Evde Takı Paketleme İşi
 • İŞKUR Evde Dekor Paketleme İşi
 • İŞKUR Evde Çerçeve Paketleme İşi

İŞKUR Evde Paketleme İş İlanlarına Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Resmi kurumlar tarafından verilen iş ilanları daha güvenilirdir. Eğer paketleme ilanlarını incelemek ve başvuru yapmak istiyorsanız iki farklı yolu tercih edebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi bölgenizde yer alan İŞKUR şubesine gitmektir.

İŞKUR şubesine gittiğiniz zaman size özel bir danışman atanacaktır. Danışmana paketleme işi yapmak istediğinizi söylerseniz size gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır. İŞKUR paketleme ilanlarına başvuru yapmak için diğer yöntem Online Başvuruları takip etmektir.

İŞKUR web sitesi üzerinden kolayca tüm paketleme ilanlarını inceleyebilir sonrasında da başvuru yapabilirsiniz. Site üzerinden bölge bölge arama yapabilirsiniz. Evinize yakın bir bölgede yer alan paketleme işi veren firmalarla çalışmak sizin için büyük kolaylık olacaktır.

İŞKUR Evde Paketleme İşi Projesi, devlet ve Avrupa fonları desteklenmektedir. Buradaki amaç iş hayatına atılmakta zorluk çeken ya da ev dışında çalışma şansı olmayan kesime iş imkânı kazandırmaktır.

Firmaların işçi ve diğer gider maliyetleri düşünüldüğü zaman hem firmalar için hem de ek gelir arayan geniş bir kesim için güzel bir proje ortaya çıkmış oldu.

İŞKUR Evde Paketleme İşi Yaparak Kaç Para Kazanabilirsiniz?

Evde paketleme işi yaparak binlerce lira kazanabilirsiniz. Peki, bu rakam kaç para olacaktır. Aslına bakılırsa bu tarz paketleme işlerinde kazanacağınız rakam tamamen size bağlıdır. Eve paketleme işinde hak ediş yani kazanç iki parametre ile hesaplanır.

Birinci parametre yani çarpan paketleme yapılan ürünün adet fiyatıdır. Diğer bir parametre ise kaç adet ürün paketlendiğidir. İki rakam çarpılarak günlük kazancınız hesaplanır. Bazı günler çok paketleme yaparken bazı günler az yapabilirsiniz. Genel olarak firmalar aylık olarak ödeme yapmayı tercih eder.

Günlük olarak paketleme yapıp teslimleri yaptıktan sonra ayı sonu hesaplamanız yapılır ve ödeme hesabınıza yatar. Bir ayıda İŞKUR Evde Paketleme İşi Yaparak Ortalama 4500 ile 9500 TL arasında para kazanmanız mümkündür.

İki rakam arasında bu kadar fark olmasının sebebi yukarıda bahsettiğimiz paketleme ürününün fiyatı ve paketleme âdetinden dolayıdır. Konuyu biraz daha açarak örnekler verelim.

Türkiye ortalamasına göre paketlenecek ürünlerin fiyatları şekildedir.

 • İŞKUR Evde Kürdan Paketleme İşi – 0,25 TL
 • İŞKUR Evde Telefon Kılıfı Paketleme İşi – 0,25 TL
 • İŞKUR Evde Kına Paketleme İşi – 0,30 TL
 • İŞKUR Evde Havlu Paketleme İşi- 0,40 TL
 • İŞKUR Evde Tişört Paketleme İşi – 0,25 TL
 • İŞKUR Evde Mendil Paketleme İşi – 0,15 TL
 • İŞKUR Evde Takı Paketleme İşi 0,40 TL
 • İŞKUR Evde Dekor Paketleme İşi 0,42 TL
 • İŞKUR Evde Çerçeve Paketleme İşi – 0,20 TL

İŞKUR Evde Paketleme Örnek Kazanç Tablosu

 

Örnek1:

Ürün Paketleme Başına Ödenecek Ücret: 0,25 TL

Ürün Adı: Kürdan Paketleme İşi

Şehir: İstanbul

Paketleme Sayısı: 500 Adet

Aylık Paketleme Sayısı: 15 000 Adet

Kazanç: 0,25*15,000 = 3750 TL

 

Örnek2:

Ürün Paketleme Başına Ödenecek Ücret: 0,25 TL

Ürün Adı: Telefon Kılıfı Paketleme İşi

Şehir: İzmir

Paketleme Sayısı: 500 Adet

Aylık Paketleme Sayısı: 15 000 Adet

Kazanç: 0,25*15,000 = 3750 TL

 

Örnek3:

Ürün Paketleme Başına Ödenecek Ücret: 0,40 TL

Ürün Adı: Havlu Paketleme İşi

Şehir: Ankara

Paketleme Sayısı: 500 Adet

Aylık Paketleme Sayısı: 15 000 Adet

Kazanç: 0,40*15,000 = 6000 TL

 

Örnek4:

Ürün Paketleme Başına Ödenecek Ücret: 0,15 TL

Ürün Adı: Mendil Paketleme İşi

Şehir: İstanbul

Paketleme Sayısı: 500 Adet

Aylık Paketleme Sayısı: 15 000 Adet

Kazanç: 0,15*15,000 = 2250 TL

 

Sonuç: Örneklerde gördüğünüz gibi evden para kazanmak gayet kolay ve basittir. Tek yapmanız gereken azimli olmak ve düzenli olarak çalışmaktır. Ek gelir arıyorsanız mutlaka evde paketleme işine göz atmanızda fayda var.

 

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.