Ev Hanımları Nasıl Para Kazanır? 7 Güncel Yöntem!

Zorlaşan hayat şartları nedeniyle sizde ek gelir kazanmak istiyorsanız yapabileceğiniz onlara iş fikri var. Ev hanımlar nasıl para kazanır sorusu son yıllarda çok merak edilen konuların başında geliyor. Bunun nedeni ev hanımlarının evlerine maddi katkı sağlamak istemeleridir. Ev hanımları nasıl para kazanır? Bu içerikte öğreneceksiniz…

Çalışmayan ev hanımlar maddi olarak eşlerine daha çok bağlı olurlar. Ek iş yaparak para kazanma fikri tüm ev hanımlar için caziptir. Bu yazımızda ne satarak para kazanabilirim sorusunun cevabını ev hanımları için olan tüm detaylarını bulacaksınız. Yazımızı sonuna kadar sabırla okursanız sizde hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.  Lafı Fazla uzatmadan hemen konumuz hakkında bilgi vermeye başlayalım.

Ev Hanımları Nasıl Para Kazanır? 7 İş Fikri!

Para kazanmak istiyorum diyen ev hanımları! Sizler için en güncel 7 basit iş fikrini sıralıyoruz. Bu fikirler ile para kazanabilmeniz mümkün olacaktır.

1- Makale Yazmak

Makale Yazarak Para Kazanmak
Makale Yazarak Para Kazanmak

Ev hanımları nasıl para kazanır sorusuna ilk yanıtımız makale yazarlığı yapmak olacaktır. Makale yazarları gerçekten de güzel paralar kazanmaktadır. Web sitesi sahipleriyle anlaşarak siteler için içerik girişleri yapabilir, editörlük hizmeti verebilirsiniz.

Bu iş günde 2-3 saatinizi ayırmanız yeterli olacaktır. Her gün bir makale paylaşımı ve editörlük hizmeti yaparak aylık 5.000 TL civarında bir gelir elde edebilirsiniz.

Makale yazarak gelir elde etme fikri size cazip geldiyse forumlar üzerinden iş vermek isteyen kişilere kolayca ulaşabilirsiniz. Gerçekten bu sektörde çok fazla iş imkânı vardır.

Ev hanımları nasıl para kazanır sorusunun diğer yanıtlarına geçelim…

Öneri içerik: Para Kazandıran Oyunlar

2- Ev Yemeği Yapıp Satmak

Çalışan kadınlar ve erkekler evlerinde her zaman yemek yapma fırsatı bulamaz. Bu durum ev hanımları için bir iş fırsatıdır. Çünkü hazır gıdalar ile beslenmek istemeyen insanlar bir süre sonra ev yemeği istemeye başlar. Bu nedenle ev hanımları nasıl para kazanır sorusunun bir yanıtı da ev yemeği yapıp satmak olacaktır.

Evinizde yaptığınız nefis yemekleri satarak ek gelir elde edebilirsiniz. Bunun yanında özel günlerinde misafir ağırlamak isteyen ev hanımlar içinde el emeği ürünlerinizin satışını yapmanız mümkündür. Günümüzde evinden ek gelir kazanmak isteyen binlerce ev hanımı evinde el emeği börek, kek ve benzeri ürünler satarak geçimini sağlamaktadır.

Evde yemek yaparak ayda 10.000 TL kazanç elde edebilirsiniz. Tabi bu rakamlar ortalama rakamlardır. Daha fazla kazanmanızda mümkündür.

Ev hanımları nasıl para kazanır? Online anket doldurarak… İşte detaylar.

3- Online Anket Doldurmak

Online Anket Doldurarak Para Kazanmak
Online Anket Doldurarak Para Kazanmak

Online anketleri doldurarak gelir elde edebilirininiz. Bu tarz anketleri yayınlayarak ziyaretçilerin doldurmasını isteyen birçok web sitesi var. Net üzerinden arama yaparak anket sitelerine kolayca bulabilirsiniz.

Günde 2 – 3 saat ayırarak güzel gelirler kazanmak mümkündür. Sisteme giriş yaptıktan sonra size farklı konular hakkında anketler gösterilir. Tek yapmanız gereken dürüst cevaplar vererek fikrinizi belirtmektir. Sizden başka herhangi bir şey talep edilmez.

Burada vereceğiniz cevapların dürüstçe olması önemlidir. Çünkü bu tarz sistemler aynı soruyu farklı soru kalıpları ile sorarak sizi test ederler. Aynı tip sorulara aynı cevabı vermeniz gerekmektedir.

Online anket doldurarak ne kadar para kazanabilirim diye merak ediyor olabilirsiniz. Aslına bakarsanız bu sistemde ne kadar kalacağınız ile ilgili bir durumdur. Eğer günde 4 saat anket doldurmak için vakit ayırabilirsiniz, aylık 2500 TL civarında bir gelir elde edebilirsiniz. Ev hanımları nasıl para kazanır sorusu için en kârlı işlerden birisidir.

Anket doldurmak için sürekli sistem başında olmanız gerekmez. Yemek pişerken ya da ev işlerine mola vermişken bile cep telefonunuz üzerinden anket cevaplayabilirsiniz.

Öneri içerik: Cep Telefonu Kılıfı Satarak Para Kazanmak

4- Evde Çocuk Bakmak: Ev Hanımları Nasıl Para Kazanır?

Çalışan kişiler için çocuklarına bakacak birini bulmak gerçekten çok zordur. Eğer çocukları seviyorsanız ve bu işten para kazanma fikri size cazip geliyorsa evde çocuk bakarak para kazanabilirsiniz. Ev hanımları nasıl para kazanır sorusunun en önemli yanıtından birisidir.

Birçok ev hanımı evinde çocuk bakımı yapmaktadır.  Müşteriler sabah işe giderken çocukları bırakır mesai bitiminde ise çocuklarını alırlar. Hafta sonları da sizin için tatildir.

Çocuk bakımını güzel bir ek gelir kaynağı olarak düşünmek mümkündür. Etrafınıza bakıcı arayan onlarca çift görebilirsiniz. Ev Hanımlarının yapacağı işlerden bir tanesi kuşkusuz çocuk bakmaktır.

Peki, çocuk bakarak ne kadar gelir elde edebilirsiniz? Çoğu ek iş için günlük 2-3 saat kadar çalışmak yeterlidir. Çocuk bakımı sizi fazla yormasa da bir günün tamamında kendi işlerinizin yanında çocukla ilgilenmeniz gerekir. Bu nedenle özellikle İstanbul gibi merkezi şehirlerimizde bakıcı ücretleri çok yüksektir.

Tam gün bakım hizmeti verene bir ev hanımı aylık 7.000 TL ile 10.000 TL arasında gelir eder. Burada daha fazla gelir elde etmek tamamen sizin elinizdedir. Bir yerine daha fazla çocuğa aynı bakarak aylık kazandığınız parayı arttırabilirsiniz.

5- Network Ürünler Satmak

Çevrenizde bazı ürünleri satan ev hanımlarının olduğunu görmüşsünüzdür. Özellikle güzellik ve temizlik ürünleri bu tarz sistemler ile pazarlanır. Bu tarz sistemlerde kar oranı çok yüksektir.

En az % 40 kar ile ürünleri kolayca satabilirsiniz. Eğer ikna gücünüz fazla ise ve çevreniz genişse kısa zamanda çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

En bilinen bu tarz sistemler şunlardır. Farmasi,  Avon şirketlerinin ürünlerini satan binlerce kadın var. Gerçekten güzel bir gelir elde etmek için deneyebilirsiniz. Fakat bu iş için çevrenizin geniş olması gerekiyor.

Eğer çevreniz genişse tanıdıklarınıza hızlı bir biçimde pazarlama yapabilirsiniz. Bu işi yaparak ayda 10.000 TL gelir elde edebilirsiniz. Ev hanımları nasıl para kazanır sorusu için gayet güzel kazanç…

6- Hayvan Bakıcılığı Yapmak

Hayvan Bakıcılığı Yapmak
Hayvan Bakıcılığı Yapmak

Özellikle tatil dönemlerinde insanlar evcil hayvanlarını bırakacak yer bulamazlar. Bu tarz hayvanlar için son zamanlarda hayvan otelleri açılmaya başlandı. Fakat bu otellerin gecelik bakım bedelleri çok yüksektir. Ev hanımları nasıl para kazanır sorusuna yanıt olarak bu noktada hayvan bakıcılığını sayabiliriz.

Siz çok daha uyguna bu hizmeti sağlayarak müşteri bulabilirsiniz. Tatile giden bir kişinin kedisine 7 günlüğüne bakmak, iş seyahatine çıkan bir müşterinizin köpeğine 3 gün bakmak gibi işler yaparak para kazanmanız mümkündür.

Bilinenin aksine bu tarz hizmetlere ihtiyaç duyan kişiler az değildir. İnternet üzerinden vereceğiniz ilanlara onlarca kişiden mesaj gelebilir. Eğer bahçeli bir eviniz varsa kazanacağınız miktar daha fazla olacaktır. Çünkü bazı hayvanların bakımı evde zor olmaktadır. Büyük cins köpeklere evinizde bakamazsınız.

Bu tarz bir iş yaparak ayda 10.000 TL ile 15.000 TL arasında bir gelir elde etmeniz mümkündür. Tabi bu işi yapmak için hayvanları sevmek şarttır. Çünkü hayvan bakımı sanıldığı kadar kolay değildir.

İlginizi çekebilir: Bigo Live Para Kazanma

7- Görev Yaparak Para Kazanmak

İnternet üzerinden görevleri tamamlamanızı isteyerek size ücret ödeyen web siteleri bulunmaktadır. Görevler çok çeşitlidir. Şu sosyal medya hesabını takip et, x uygulamayı indir. Y uygulaması için yorum yap gibi görevler yaparak gelir elde edersiniz.

Her yapacağınız görev sonrasında hesabınıza bir bakiye eklenir. Bu tutarlar ödeme limitine geldiği zaman otomatik olarak ödeme hesabınıza aktarılır. Bu tarz sitelerle ayda 1000 TL ile 2000 TL arasında bir gelir elde etmek mümkündür.

Ev Hanımları Nasıl Para Kazanır konulu yazımızın sonuna geldik. Bu yazımızda ev hanımlarının çok rahat biçimde para kazanabileceği 7 muhteşem iş fikrini anlatmaya çalıştık. Sizde ev hanımı iseniz ve hangi işi yapacağınızı bilmiyorsanız yazımızın detaylarından faydalanarak hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.

7 iş fikrinden bir tanesini ya da birkaç tanesini aynı anda denemek mümkündür. Örneğin hayvan bakımı yaparken bir yandan da makale yazabilirsiniz. Ev Hanımları Nasıl Para Kazanır konulu makalemizi beğendiğinizi umuyoruz.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.