Evde Çorap Paketleme İşi

Ek gelir arayanlar Evde Çorap Paketleme İşi yaparak ciddi gelirler elde edebiliyorlar. Paketleme sektörü son yıllarda büyük talep patlaması yaşamıştır. Firmalar her türlü ürün evde paketleme yapacak eleman arıyorlar. Evde Çorap paketlemesi işi yıllardır yapılmaktaydı. Fakat bu kadar popüler hale gelmesi 2022 yılıyla beraber oldu.

Önceleri sadece ev hanımlar tarafından yapılan Evde Çorap Paketleme işi son yıllarda toplumun tüm kesimleri tarafından tercih edilir hale geldi. Ev hanımları, öğrenciler, engelliler ve ek gelire ihtiyaç duyan farklı işler yapan kişiler Evde Çorap Paketleme işini tercih etmektedir.

Birçok avantajı bulunan evde paketleme işi yapmak için eğitim almanıza gerek yoktur. Çok basit ve herkesin yapabileceği bir iş koludur. Önceleri sadece belirli firmalar evde çorap paketleme işi verirken şu an yüzlerce çorap firması ürünlerini evde paketleme işi yapmak isteyenlere teslim ediyor.

Firmaların bu kadar fazla Evde Çorap Paketleme elemanı aramasının sebebi artan işçi ve enerji maliyetleridir. Piyasa da kalmak isteyen firmalar artan maliyetlerle başa çıkabilmek için evden çalışmak isteyen kişilere iş verme yolunu seçti.

Bununla birlikte daha önce Evde Çorap Paketleme işini sadece ev hanımları tercih ediyordu. Fakat ekonomik krizin etkisi birlikte hemen hemen toplumun her kesimi Evde Çorap Paketleme işini merak eder hale geldi.

İşçi ve İşverenlerin istekleri kesiştiği için bir anda Evde Çorap Paketleme işi ek gelir arayanlar için en popüler meslek haline gelmiş durumdadır.

Evde Çorap Paketleme yapmak için yetenekli olmanıza gerek yoktur. Biraz el becerisi olan herkes paketleme elemanı olabilir. Ayrıca firmalar size iş vermek için okul diploması ya da sertifika sormaz. Basit ve kolayca yapılabilecek bir iş olan Evde Çorap Paketleme işini hızlı bir şekilde öğrenip hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Çorap firmalarının merkezi İstanbul Merter olarak bilinmektedir. Doğal olarak Evde Çorap Paketleme İşi Veren Firmalar Merter civarında toplanmıştır. Bu iş için İstanbul merkez konumda olsa da Türkiye’nin hemen hemen tüm illerinde evde paketleme elemanı ihtiyacı bulunmaktadır. Özellikle Evde Çorap Paketleme işi için onlarca ilana sokaklarda bile rastlayabilirsiniz.

İŞKUR Web sitesinde Evde Çorap Paketleme Elemanı arayan firmaların farklı şehirler için ilanları vardır. Sizler için en fazla eleman aranan illerin küçük bir listesini çıkarmaya çalıştık,

 • İstanbul Evde Çorap Paketleme
 • İzmir Evde Çorap Paketleme
 • Denizli Evde Çorap Paketleme
 • Bursa Evde Çorap Paketleme
 • Manisa Evde Çorap Paketleme
 • Malatya Evde Çorap Paketleme
 • Muş Evde Çorap Paketleme
 • Batman Evde Çorap Paketleme

Evde Çorap Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Evde Çorap Paketleme işine başlamak istiyorsanız ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu kısmı dikkatli okumanızı tavsiye ediyoruz. Aşama aşama tüm detaylar hakkında bilgi vererek işinizi kolaylaştıracağız.

Birinci Adım: Evde Çorap Paketleme işi için güvenilir ve uygun bir firmayla anlaşma yapmanız gerekiyor. Her sektörde olduğu gibi bu işte de güvenilir bir firmayla işe başlamak önemlidir. Eğer güvenilir bir firmayla çalışmaz iseniz ödemeleri alamama gibi istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Güvenilir firma araştırması yapmak için internet üzerinden arama yapmalısınız. Eğer eviniz yakınsa çalışmayı düşündüğünüz firmayı ziyaret etmek faydalı olacaktır. Yüz yüze şartları öğrenmek güven oluşmanız için önemlidir.

Evde Çorap Paketleme işi için elaman ilanlarını internet üzerinde bulabilirsiniz. Yüzlerce çorap üretimi yapan firma ve fabrika Evde Çorap Paketleme işi yapacak eleman aramaktadır. Bu nedenle iş bulmanız çok kolaydır. İstediğiniz işi bulduktan sonra sıra ikinci aşamaya geldi. İkinci aşamamız firmanın ürünleri getirmesi ve paketleme yapacağınız aşamadır.

İkinci adım çalıştığınız firmanın size çorapları paketlemeniz için bırakmasıdır. Evde Çorap Paketleme için ihtiyacınız olacak farklı malzemelerde gerekmektedir. Bu malzemeler listesi şu şekildedir.

 • Çorap paketlemesi için kullanılacak koliler
 • Koli bantları
 • Farklı boyutlarda maket bıçakları
 • Paket ipleri ve gerekli paketleme ekipmanları

Firma Evde Çorap Paketleme işi için gerekli tüm malzemeleri size bırakmaktadır. İşi başlamak için ekstra bir maliyete katlanmak zorunda değilsiniz. Ürünler geldikten sonra paketleme işlemine hemen başlayabilirsiniz. Paketleme işleri bittikten sonra firma kendi servis araçlarıyla biten paketleri alacak ve paketlenecek diğer ürünleri bırakacaktır. Döngü bu şekilde devam etmektedir.

Eğer eviniz firmanın servis alanı dışında ise endişe etmenize gerek yok. Firmaların hepsi kargo ürün gönderimi yapmaktadır. İhtiyacınız olan tüm ürünler kargo yoluyla size teslim edilir. Paketleme bittikten sonra kargo yoluyla yenileri gönderilir ve paketli ürünler teslim alınır. Paketleme işi bittikten sonra sıra üçüncü adıma geliyor.

Üçüncü Adıma geldik. Üçüncü adım paketleme işi bittikten sonra ödeme periyodunun belirlenmesidir. Evde Çorap Paketleme işi yapan kişilere firmalar tarafından farklı periyotlarda ödemeler yapılmaktadır. Firmalar genel olarak aylık ödeme yapmayı isterler. Bazı firmalar günlük ve haftalık olarak da ödeme yaparlar. Firmaların hemen hepsi ödeme periyotları için sizin seçim yapmanızı isterler.

Size uygun olan ödeme şeklini seçtikten sonra periyot sonunda hak ediş hesaplaması yapılır. Günlük, Haftalık ya da aylık hak ediş hesaplaması yapıldıktan sonra kazandığını ücret hesabınıza yatırılır. Evde Çorap Paketleme işi kazanç elde ettikten sonra devlete gelir vergisi ödemezsiniz. Ödenmesi gereken gelir vergisi % 20 civarındadır. Bu kısım hesaplanır ve firma tarafından adınıza devlete ödenir. Evde Çorap Paketleme işi yapmak için bir vergi levhanız olmasına gerek yoktur.

Evde Çorap Paketleme İşini Nereden Bulurum?

Evde Çorap Paketleme işi bulmak için iki farklı yöntemi kullanmanızı öneriyoruz. Birinci yöntem İnternet üzerinden iş ilanlarını araştırmaktır. İŞKUR aracılığı Evde Çorap Paketleme iş ilanlarını inceleyebilirsiniz. İŞKUR web sitesi üzerinden her il için yayınlanan Evde Çorap Paketleme elemanı ilanlarını görebilirsiniz.

İkinci yöntem ise evinize yakın firmaları araştırarak yüz yüze görüşme yapmaktır. Farklı firmaların şartlarını incelemek en yüksek geliri kazanmanız yararınıza olacaktır.

Evde Çorap Paketleme İşi Yaparak Kaç Para Kazanırım?

Evde Çorap Paketleme yaparak çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Bir paketleme yapan eleman ortalama olarak ayda 5000 TL ile 9500 arasında ücret kazanmaktadır. Kazanacağınız ücret paketleme yapacağınız ürünlerin âdetine göre değişmektedir.

Günde 4 saat çalışarak asgari ücret tutarında bir gelir elde edebilirsiniz. Günlük çalışma saatlerini attırarak daha fazla gelir elde etmeniz mümkündür.

Evde Çorap Paketleme İşinin Avantajları Nelerdir?

Evde Çorap Paketleme işi yapmanın birçok avantajı vardır.

 • Esnek çalışma saatlerine sahip olursunuz. İşe başlama ve bitiş saatlerini siz belirlersiniz. Tabi burada önemli olan firmaya vaat ettiğiniz kadar işi günlük olarak teslim etmenizdir.
 • Evde Çorap Paketleme işi basit ve yapılması kolay bir iştir. Firmalar sizden herhangi bir diploma ya da sertifika istemez. İsteyen herkes evde paketleme işini yapabilir.
 • İş saatlerinizin uzunluğunu kendiniz belirlersiniz. Gelir miktarı tamamen sizin çalışma sürenizle ilişkilidir.

Evde Çorap Paketleme işi yaparak para kazanma konulu yazımızın sonuna geldik. İhtiyacınız olan tüm detaylar hakkında sizlere bilgi aktarmaya çalıştık. Yazımızın detaylarına dikkat ederek Evde Çorap Paketleme işine başlamanız yararınıza olacaktır. Çok popüler hale gelen Evde Çorap Paketleme işine hemen başlayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.