Adana Evde Paketleme İşi 2024: İŞKUR İLANLARI!

Adana evde paketleme işi yapmak isteyenler için detaylı bir rehber hazırlamak istedik, Haberimizi sonuna kadar sabırla okuyabilirsiniz. Ek olarak Adana’da evde paketleme işi yapanların yorumlarına göre bu içeriği oluşturduk.

Adana evde paketleme işi nedir? Kaç para kazanılır? Nasıl bulunur? İşte tüm soruların yanıtları…

Adana Evde Paketleme İşi Süreci

Adana Evde Paketleme İşi
Adana Evde Paketleme İşi

Öncelikle evde paketleme işi nedir sorusunun yanıtını verelim. Evde paketleme ihtiyacı son yıllarda arttı. Bunun birçok sebebi olmakla beraber temel bir nedeni var.

Artan enerji ve işçi çalıştırma maliyetleri nedeniyle küçük ölçekteki işletmeler paketleme işleri için farklı alternatifler aramaya başladılar.

Bununla beraber, ekonomik krizin etkisiyle evde çalışarak gelir elde etmek isteyen milyonlarca potansiyel işgücü ortaya çıktı. Adana evde paketleme işi de bu anlamda önem kazanıyor.

İki ihtiyaç birleşince evde paketleme işi ortaya çıkmış oldu. Evde ek gelir etmek isteyenler, evlerinde rahatça çalışıp paralarını kazanırken, Küçük işletmeler ise enerji ve SGK giderleri gibi maliyetlerden kurtulmuş oldular.

Adana evde paketleme işi yapmak istiyorsanız büyük iş potansiyeline sahip bir sektör olduğunu ve rahatça iş bulabileceğinizi söylemek yanlış olmaz. Eğer düzenli ve disiplinli çalışırsanız ciddi oranlarda gelir elde edebilirsiniz.

Öneri içerik: Ankara Evde Paketleme İşi

Adana Evde Paketleme İşi Nedir?

Evde paketleme işini şu şekilde özetlemek mümkündür. Firmalar tarafından paketlenmesi istenen ürünler, paketleme yapacak kişinin evine bırakılır. Yapılan anlaşmaya göre iş bitiminde firma yetkilileri gelerek paketlenen ürünleri teslim alırlar.

Adana’da evde paketleme işi kısa ve basit bir döngü haliyle bu şekilde devam eder. Evde paketleme işi için ekstra bir maliyete katlanmak gerekmez. Paketleme yaptıracak firma size lazım olacak tüm ürünleri size teslim etmektedir.

Firma ile yapılan anlaşmalar farklı olabilir. Bazı firmalar sabah ürünleri teslim ettikten sonra akşam almayı tercih ederken, bazı firmalar haftalık ya da aylık olarak teslimat alabilirler.

Genellikle firmalar küçük çaplı işler için 2 günlük periyotlar halinde paketli ürünlerini teslim almayı istemektedir. Paketlenen ürünleri aldıktan sonra, yeni paketlenecek işler size teslim edilir. Adana’da evde paketleme işi yapanların yorumları da bu nedenle önemlidir.

Adana Evde Paketleme İşi Kimler Yapabilir?

Adana'da Evde Paketleme İşi Veren Firmalar
Adana’da Evde Paketleme İşi Veren Firmalar

Hiçbir yetenek gerektirmemesi ve yapmanın çok kolay olması nedeniyle hemen hemen herkes yapabilir demek yanlış olmaz.  Birkaç sene önce Adana evde paketleme işi büyük oranda ev hanımlar ve öğrenciler yapmaktaydı.

Fakat zorlaşan ekonomik şartlar nedeniyle artık maaşlı olarak çalışan birçok ek gelire ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle Adana’da evde paketleme işi için talep büyük oranda artmış durumdadır.

Buna rağmen çok fazla iş imkânı olduğunu bilmenizde yarar var. Gün geçtikçe firmalar daha ekonomik buldukları evde paketleme işi için iş ilanları açmaya devam ediyorlar.

Adana’da Evde Paketleme İşi Şartları

Adana evde paketleme işi yapmak için paketlemeye engel olacak bir engelinizin olmaması ve elinizin de biraz hızlı olması yeterli olacaktır. Başka hiçbir şeye ihtiyaç duymayacaksınız.

Paketleme işi yapmak için bir firmanız olması ya da vergi levhanızın bulunması gerekmez. Kazançlarınız için ödenecek vergi firmalar tarafından devlete ödenmektedir.

Öneri içerik: Bursa Evde Paketleme İşi

Adana Evde Paketleme İşi Yaparak Kaç Para Kazanabilirsiniz?

Adana Evde Paketleme İşleri
Adana Evde Paketleme İşleri

Adana’da evde paketleme işi yaparak ciddi anlamda gelir elde edebileceğinizi daha önce belirtmiştik, Paketleme işi yapanların alacakları ücret hesaplanırken iki noktaya dikkat edilir.

Formül şu şekildedir. Ürün başı ödenecek ücret x Paketlenen Ürün Sayısı

Bu nedenle hangi ürünü ne kadar paketlediğinize göre bir hesaplama yapabilirsiniz. Ama günde 6 saat ve 30 gün çalışan bir paketleme elemanın ne kadar kazandığını merak ediyorsanız şu örnekler ile açıklama yapabiliriz.

Her il için ayrı ayrı paketleme ürün fiyatları değişmektedir. Bu değişikliğin sebebi firmaların birbiri ile ne kadar rekabet ettiğiyle ile ilgilidir. Eğer işveren çok ama çalışmak isteyen kişi az ise ücretler daha yüksek olmaktadır.

Adana Evde Paketleme İşi yüksek adet başı paketleme ücreti veren iller arasında yer almaktadır. Havlu başına 1,00 TL, Toka Paketleme Başına 0,50 TL ve Kürdan Paketleme İşi için ise 0,50 TL ücret ödenmektedir.

Günde 6 saat çalışan standart bir çalışan yaptığı ürünün fiyatına ve paketleme âdetine göre ortalama 10.000 TL – 15.000 TL arasında bir gelir elde edecektir. Adana evde paketleme işleri bu şekilde kazanç sağlıyor.

Adana’da Evde Paketleme İşi Yapanların Yorumları

Adana’da evde paketleme işi yapmak istiyorsanız, mevcutta bu işi yapanların yorumları da önemlidir. Çünkü bu alanda dolandırıcılık faaliyeti çokça yapılıyor ve firma görünümlü kişilerden uzak durmanız gerekiyor.

Adana’da evde paketleme işi yapanların yorumları ile elde edilen bilgiler şu şekildedir:

 • Genel olarak herkes yapılan işten memnundur.
 • Ancak detaylı olarak araştırma yapılmadan hiçbir firmaya güvenilmemesi gerektiğinin altı çizilmiştir.
 • Yani süreç içerisinde Adana evde paketleme işi hakkında dolandırıcılık faaliyetine dikkat etmeniz gerekiyor.

Adana Evde Paketleme İşi Hangi Ürünler Paketlenir?

Adana Evde Paketleme İşleri Nasıl Bulunur?
Adana Evde Paketleme İşleri Nasıl Bulunur?

Bu sorunun cevabını hemen hemen tüm ürünler olarak yanıtlayabiliriz. Çünkü artık farklı sektördeki onlarca firma işlerini evden çalışanlarına yaptırmaya başladı.

Onlarca farklı çeşitte ürün için evde paketleme hizmeti verebilirsiniz. Bazı paketleme yapılan ürünleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Adana evde paketleme işi şu ürünler ile veriliyor:

 • Havlu
 • Kına Malzemeleri
 • Davetiye
 • Kalem
 • Tekstil Ürünleri
 • Toka
 • Kürdan
 • Muhtelif Kırtasiye Malzemelerini sayabiliriz.

Detaylı bir evde çalışma rehberi hazırken tüm sorularınıza cevap vermeyi hedefledik,  Bu nedenle en çok iş ilanı olan 3 paketleme ürünü için biraz daha detay bilgi paylaşmak istiyoruz. Adana evde paketleme işi için en fazla iş ilanı olan şunlardır.

 • Adana Toka Paketleme İşi
 • Adana Havlu Paketleme İşi
 • Adana Kürdan Paketleme İşi

Öneri içerik: Evde Paketleme İşi Telefon Numaraları

1- Adana Toka Paketleme İşi

Adana bölgesinde Toka Paketleme işi için eleman ihtiyacı bulunmaktadır. Firmalar evde paketleme işi yapacak ve evinde çalışmak isteyen kişileri bulmakta zorlanıyorlar.

Bu nedenle öncelikle Toka paketleme işi hakkında bilgi paylaşmak istedik, Adana bölgesi için Toka paketleme başına 0,50 TL ücret ödenmektedir. Adana evde paketleme işi için bu rakamlar söz konusudur.

Çalışma saatleriniz esnek olmakla beraber, sabah 08.00 akşam 17.00 olarak düşünüp bir saat yemek molası verirseniz ortalama olarak günde 400 adet toka çok rahat biçimde paketleyebilirsiniz.

Örnek Kazanç Tablosu: 400 Adet Toka Paketleme x0,50 TL ücret olarak hesaplarsak günlük 200 TL kazanabilirsiniz. Tabi eğer çalışma saatlerinizi uzatırsanız bu rakam 250 TL ücret bandına çıkacaktır.

2- Adana Havlu Paketleme İşi Nedir?

Adanın hemen hemen ilçelerinde havlu paketleme işi verilmektedir. Yoğun şekilde Havlu paketleme elamanı aranan ilçeler şu şekildedir. Adana evde paketleme işi aşağıdaki ilçeler bazında veriliyor:

 • Ceyhan,
 • Çukurova,
 • Feke,
 • İmamoğlu,
 • Karaisalı,
 • Karataş,
 • Kozan,
 • Pozantı,
 • Saimbeyli,
 • Sarıçam,
 • Seyhan,
 • Tufanbeyli,
 • Yumurtalık
 • Yüreğir

bölgelerinde evde paketleme elamanı aranmaktadır.

Yaptığımız araştırma da en fazla iş ilanının Karataş Evde Havlu Paketleme İşi etiketiyle paylaşıldığını gördük, Karataş ilçesinde paketleme elemanı ilanları çok fazlaydı. Adana evde paketleme işi için bu avantajlarınız söz konusu…

Yine örnek bir kazanç tablosu paylaşarak ne kadar gelir elde edebileceğiniz hakkında bilgi paylaşalım.

Örnek Kazanç Tablosu: 300 Adet Havlu Paketleme x 1,00 TL ücret olarak hesaplarsak günlük 300 TL kazanabilirsiniz. Tabi eğer çalışma saatlerinizi uzatırsanız bu rakam 350 TL ücret bandına çıkacaktır.

Öneri içerik: İŞKUR Evde Paketleme İşleri Veriyor Mu?

3- Adana Kürdan Paketleme İşi

Evde Paketleme işi için en çok rağbet gören ürünlerden bir tanesi de kürdandır Kürdan Paketleme İşi özellikle Ceyhan bölgesinde büyük bir eleman açığı bulunuyor.

Ceyhan Kürdan Paketleme İşi yapmak istiyorsanız iş bulma şansınız yüksektir diyebiliriz. Peki, Kürdan paketlemesi yaparak günde ne kadar para kazanabilirsiniz?

Diğer iki örnekte olduğu gibi örnek bir kazanç tablosu paylaşarak durumu açıklayalım. Adana evde paketleme işi örnek kazanç tablosu şu şekilde:

Örnek Kazanç Tablosu: 600 Adet Havlu Paketleme x 1,00 TL ücret olarak hesaplarsak günlük 180 TL kazanabilirsiniz. Tabi eğer çalışma saatlerinizi uzatırsanız bu rakam 300 TL ücret bandına çıkacaktır.

Farklı sektörler için ortalama kazançları sizlerle paylaştık, Sizde Adana Evde Paketleme İşi yapmak istiyorsanız, iş ilanlarına kendiniz başvurabilir ya da aracılık eden firmalardan destek alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.