Adana Evde Paketleme İşi

Adana Evde Paketleme İşi yapmak isteyenler için detaylı bir rehber hazırlamak istedik, Haberimizi sonuna kadar sabırla okuyabilirsiniz. Adana Evde Paketleme İşi Nedir? Adana Evde Paketleme İşi İle Kaç Para Kazanılır? Gibi sorularınızın hepsine yanıtlar bulacaksınız.

Öncelikle Evde Paketleme İşi nedir sorusunun cevabını araştıralım. Evde paketleme ihtiyacı son yıllarda arttı. Bunun birçok sebebi olmakla beraber temel bir nedeni var.

Artan enerji ve işçi çalıştırma maliyetleri nedeniyle küçük ölçekteki işletmeler paketleme işleri için farklı alternatifler aramaya başladılar.  Bununla beraber, Ekonomik krizin etkisiyle evde çalışarak gelir elde etmek isteyen milyonlarca potansiyel işgücü ortaya çıktı.

İki ihtiyaç birleşince evde paketleme işi ortaya çıkmış oldu. Evde ek gelir etmek isteyenler, evlerinde rahatça çalışıp paralarını kazanırken, Küçük işletmeler ise enerji ve SGK giderleri gibi maliyetlerden kurtulmuş oldular.

Adana Evde Paketleme İşi yapmak istiyorsanız büyük iş potansiyeline sahip bir sektör olduğunu ve rahatça iş bulabileceğinizi söylemek yanlış olmaz. Eğer düzenli ve disiplinli çalışırsanız ciddi oranlarda gelir elde edebilirsiniz.

Adana Evde Paketleme İşi Nedir?

Evde paketleme işini şu şekilde özetlemek mümkündür. Firmalar tarafından paketlenmesi istenen ürünler, paketleme yapacak kişinin evine bırakılır. Yapılan anlaşmaya göre iş bitiminde firma yetkilileri gelerek paketlenen ürünleri teslim alırlar.

Kısa ve basit bir döngü bu şekilde devam eder. Evde paketleme işi için ekstra bir maliyete katlanmak gerekmez. Paketleme yaptıracak firma size lazım olacak tüm ürünleri size teslim etmektedir.

Firma ile yapılan anlaşmalar farklı olabilir. Bazı firmalar sabah ürünleri teslim ettikten sonra akşam almayı tercih ederken, bazı firmalar haftalık ya da aylık olarak teslimat alabilirler.

Genellikle firmalar küçük çaplı işler için 2 günlük periyotlar halinde paketli ürünlerini teslim almayı istemektedir. Paketlenen ürünleri aldıktan sonra, yeni paketlenecek işler size teslim edilir.

Adana Evde Paketleme İşi Kimler Yapabilir?

Hiçbir yetenek gerektirmemesi ve yapmanın çok kolay olması nedeniyle hemen hemen herkes yapabilir demek yanlış olmaz.  Birkaç sene önce Adana Evde Paketleme İşini büyük oranda ev hanımlar ve öğrenciler yapmaktaydı.

Fakat zorlaşan ekonomik şartlar nedeniyle artık maaşlı olarak çalışan birçok ek gelire ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle Adana Evde Paketleme İşi için talep büyük oranda artmış durumdadır.

Buna rağmen çok fazla iş imkânı olduğunu bilmenizde yarar var. Gün geçtikçe firmalar daha ekonomik buldukları evde paketleme işi için iş ilanları açmaya devam ediyorlar.

Evde Paketleme İşi yapmak için, paketlemeye engel olacak bir engelinizin olmaması ve elinizin de biraz hızlı olması yeterli olacaktır. Başka hiçbir şeye ihtiyaç duymayacaksınız.

Paketleme işi yapmak için bir firmanız olması ya da vergi levhanızın bulunması gerekmez. Kazançlarınız için ödenecek vergi firmalar tarafından devlete ödenmektedir.

Adana Evde Paketleme İşi Yaparak Kaç Para Kazanabilirsiniz?

Adana Evde Paketleme İşi yaparak ciddi anlamda gelir elde edebileceğinizi daha önce belirtmiştik, Paketleme işi yapanların alacakları ücret hesaplanırken iki noktaya dikkat edilir.

Formül şu şekildedir. Ürün başı ödenecek ücret x Paketlenen Ürün Sayısı

Bu nedenle hangi ürünü ne kadar paketlediğinize göre bir hesaplama yapabilirsiniz. Ama günde 6 saat ve 30 gün çalışan bir paketleme elemanın ne kadar kazandığını merak ediyorsanız şu örnekler ile açıklama yapabiliriz.

Her il için ayrı ayrı paketleme ürün fiyatları değişmektedir. Bu değişikliğin sebebi firmaların birbiri ile ne kadar rekabet ettiğiyle ile ilgilidir. Eğer işveren çok ama çalışmak isteyen kişi az ise ücretler daha yüksek olmaktadır.

Adana Evde Paketleme İşi yüksek adet başı paketleme ücreti veren iller arasında yer almaktadır. Havlu başına 0,70 TL, Toka Paketleme Başına 0,40 ve Kürdan Paketleme İşi için ise 0,30 TL ücret ödenmektedir.

Günde 6 saat çalışan standart bir çalışan yaptığı ürünün fiyatına ve paketleme âdetine göre ortalama 4500 TL ile 9000 TL arasında bir gelir elde edecektir.

Adana Evde Paketleme İşi Hangi Ürünler Paketlenir?

Bu sorunun cevabını hemen hemen tüm ürünler olarak yanıtlayabiliriz. Çünkü artık farklı sektördeki onlarca firma işlerini evden çalışanlarına yaptırmaya başladı.

Onlarca farklı çeşitte ürün için evde paketleme hizmeti verebilirsiniz. Bazı paketleme yapılan ürünleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Havlu
 • Kına Malzemeleri
 • Davetiye
 • Kalem
 • Tekstil Ürünleri
 • Toka
 • Kürdan
 • Muhtelif Kırtasiye Malzemelerini sayabiliriz.

Detaylı bir evde çalışma rehberi hazırken tüm sorularınıza cevap vermeyi hedefledik,  Bu nedenle en çok iş ilanı olan 3 paketleme ürünü için biraz daha detay bilgi paylaşmak istiyoruz. Adana Evde Paketleme İşi için en fazla iş ilanı olan şunlardır.

 • Adana Toka Paketleme İşi
 • Adana Havlu Paketleme İşi
 • Adana Kürdan Paketleme İşi

1.     Adana Toka Paketleme İşi

Adana bölgesinde Toka Paketleme işi için eleman ihtiyacı bulunmaktadır. Firmalar evde paketleme işi yapacak ve evinde çalışmak isteyen kişileri bulmakta zorlanıyorlar.

Bu nedenle öncelikle Toka paketleme işi hakkında bilgi paylaşmak istedik, Adana bölgesi için Toka paketleme başına 0,40 TL ücret ödenmektedir.

Çalışma saatleriniz esnek olmakla beraber, sabah 08.00 akşam 17.00 olarak düşünüp bir saat yemek molası verirseniz ortalama olarak günde 400 adet toka çok rahat biçimde paketleyebilirsiniz.

Örnek Kazanç Tablosu: 400 Adet Toka Paketleme x 0,40 TL ücret olarak hesaplarsak günlük 160 TL kazanabilirsiniz. Tabi eğer çalışma saatlerinizi uzatırsanız bu rakam 250 TL ücret bandına çıkacaktır.

 

2.     Adana Havlu Paketleme İşi Nedir?

Adanın hemen hemen ilçelerinde havlu paketleme işi verilmektedir. Yoğun şekilde Havlu paketleme elamanı aranan ilçeler şu şekildedir.

Ceyhan, Çukurova, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Sarıçam, Seyhan, Tufanbeyli, Yumurtalık ve Yüreğir bölgelerinde evde paketleme elamanı aranmaktadır.

Yaptığımız araştırma da en fazla iş ilanının Karataş Evde Havlu Paketleme İşi etiketiyle paylaşıldığını gördük, Karataş ilçesinde paketleme elemanı ilanları çok fazlaydı.

Yine örnek bir kazanç tablosu paylaşarak ne kadar gelir elde edebileceğiniz hakkında bilgi paylaşalım.

Örnek Kazanç Tablosu: 300 Adet Havlu Paketleme x 0,70 TL ücret olarak hesaplarsak günlük 210 TL kazanabilirsiniz. Tabi eğer çalışma saatlerinizi uzatırsanız bu rakam 350 TL ücret bandına çıkacaktır.

3.     Adana Kürdan Paketleme İşi

Evde Paketleme işi için en çok rağbet gören ürünlerden bir tanesi de kürdandır Kürdan Paketleme İşi özellikle Ceyhan bölgesinde büyük bir eleman açığı bulunuyor.

Ceyhan Kürdan Paketleme İşi yapmak istiyorsanız iş bulma şansınız yüksektir diyebiliriz. Peki, Kürdan paketlemesi yaparak günde ne kadar para kazanabilirsiniz?

Diğer iki örnekte olduğu gibi örnek bir kazanç tablosu paylaşarak durumu açıklayalım

Örnek Kazanç Tablosu: 600 Adet Havlu Paketleme x 0,30 TL ücret olarak hesaplarsak günlük 180 TL kazanabilirsiniz. Tabi eğer çalışma saatlerinizi uzatırsanız bu rakam 300 TL ücret bandına çıkacaktır.

Farklı sektörler için ortalama kazançları sizlerle paylaştık, Sizde Adana Evde Paketleme İşi yapmak istiyorsanız, iş ilanlarına kendiniz başvurabilir ya da aracılık eden firmalardan destek alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.